Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 03 Дек 2016, 19:53

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2013, 08:50 
Аватар

Здравейте,

Иска ми се да си направя лимонада като тази от бутилките които се продават, а не лимонада с лимон и газирана вода. Лимонада както си беше от едно време, а не водичката която се продава сега. Никъде не можах да намеря рецепти за такава лимонада, излизат само рецепти за лимонада с изтискан лимон, газирана вода и захар. В няколко сайта пишеше, че това което искам е арменска лимонада, но не знам дали наистина е така.

Надявам се някой от вас да има идея какво и как се прави и да сподели :)

Ако някой се изкуши да ме пита дали ми трябва за да си разреждам виното с нея, бързам да му отговоря че искам да си я пия чиста :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Дек 2013, 11:09 
Аватар

Местожителство: Враца
Ако мислиш да отваряш цех за безалкохолни напитки- има си технология, но ще ти трябват и машини- за подобряване на водата, сатуратори за смесването с СО2, за бутилиране и т.н.

Ако искаш да си направиш домашна лимонадка ето как я правих аз(сега си намерих рецептата от тефтерчето):
Сока от 2 лимона и 1 портокал сипваме в тенджера ,
Отделно кипваме 700мл. изворна вода с 3-4 с.л. захар. Горещата вода заливаме сока в тенджерата, захлупваме за през нощта и на хладно.
На следващия ден прецеждаме и в предварително приготвени бутилки, пълни 1/3 с газирана вода и доливаме до горе, завива се капачката и се държи в хладилника или ако е на топло- в чашата пълним до половината с лед и наливаме.

Лесно, вкусно и полезно, защото тази в магазините е от... по-добре да не знаеш.

Последна промяна banichkata на 30 Дек 2013, 11:22, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Дек 2013, 11:15 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
vsd написа:
Здравейте,

Иска ми се да си направя лимонада като тази от бутилките които се продават, а не лимонада с лимон и газирана вода. Лимонада както си беше от едно време, а не водичката която се продава сега. Никъде не можах да намеря рецепти за такава лимонада, излизат само рецепти за лимонада с изтискан лимон, газирана вода и захар. В няколко сайта пишеше, че това което искам е арменска лимонада, но не знам дали наистина е така.

Надявам се някой от вас да има идея какво и как се прави и да сподели :)

Ако някой се изкуши да ме пита дали ми трябва за да си разреждам виното с нея, бързам да му отговоря че искам да си я пия чиста :D

Горена/разтопена,карамелизирана/захар разреждаш с вода до необходимата сладост.
изстудяваш, наливаш в чашата, разтваряш в нея преди консумация малко лимонтозу и сода Бик.бонат / на върха на чаена лъжичка/ ..... те ти лимонада :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Дек 2013, 15:18 
Аватар

Не, в никакъв случай не искам да отварям цех за безалкохолни напитки, искам да си направя лимонада за мен, просто да има вкуса на лимонадата от едно време. Ако някой знае къде се продава такава, ще си купя с удоволствие, но няма никъде.
@banichkata - сигурен съм че по твоя начин ще стане хубава лимонада, но вкуса май ще е доста различен от тази в бутилките.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Дек 2013, 16:21 
Аватар

Местожителство: Враца
Освен да направиш и по двата начина и да докладваш коя ти е по-харесала( Тая на MONI BARONA ще ти излезе 5 пъти по-евтина и на пари и на вкус),
1:1 както някога в големите фабрики за беалкохолни напитки в домашни условия няма как да постигнеш- значи като се започнат обработки на водата, филтри и т.н. няма начин, а технологията за домашна лимонада съм ти я дал (има още 100 подобни),
тая на MONI BARONA е по-скоро прилича на забъркване на весели хапчета за дискотеката. :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Дек 2013, 08:27 
Аватар

Да, има още 100 подобни, но такава съм си правил и не питам за нея. Вкуса й няма нищо общо с другия, просто са съвсем различни напитки.
Тов ами трябва на мен :)
http://nervousshark.wordpress.com/2010/07/16/limonada/

Надявам се съвсем скоро да имам кег и бутилка за CO2, така че газирането няма да е проблем

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часова зона: Европа/София