Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 11 Дек 2016, 15:57

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Водка от спирт
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2010, 18:29 
Аватар

Местожителство: някъде в Безхаберия
jebeto написа:
Здравейте колеги!Един въпрос,какво се постига с неколкократното палене и гасене на спирта?

Две неща:
1.Намаляване на алкохолният градус.
2.Опасност от пожар!!! :lachtot:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Апр 2010, 19:38 
Аватар

Местожителство: Varna
Явно при паленето изгарят по леките фракции в спирта, ама ако не е достатъчно чист и да го палиш фаида няма. Миналата есен купих 10л. спирт за да го слагам в джибрата като варя и реших да си направя 1л. водка запалих го два пъти разредих спирта добавих захар и лимонтозу, но остана един вкус на опърлено явно от паленето. Преди 5-6 години съм пил водка от хранителен хонландски спирт носеха го моряците в 5л. пластмасови шишета не съм го палил само съм добавял захар и лимонтозу водката беше превъзходна. За това ако си сигурен в произхода и качеството на спирта може да не се пали. Имам един колега жена му е аптекарка и му прави водка от спирт от аптеката от 20 г. че тя задължително пали спирта слага на литър 2-3 кристалчета калиев перманганат, 10 капки глицерин , 2гр. захар, 1гр. лимонтозу разрежда 1л. спирт с 1л. дестелирана вода така алкохолният градъс става към 46%

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Апр 2010, 19:44 
ССМ

Местожителство: Plovdiv
Абсолютно нищо! :) Просто го хабите! По-добре е да му вкараш въздух или да го отхлупеш, само ако има леки фракции, а въглена е най-добре! С паленето, някой си мислят, че ще отделят леките фракции ама нестава! 8-)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Окт 2010, 20:40 
Аватар

Здравейте. Имам една мъка и аз с тоя активен въглен. На 3 литра разреден спирт сложих около 9 грама активен въглен на прах. Проблема е, че мина месец и нещо, а активния въглен не иска да се утаи, а като прекарвам през филтърна хартия пак излиза черна течност. Пробвах и с бентонит, но пак без успех. Някой да има някакви идей?
Благодаря.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Окт 2010, 17:24 
Аватар

Местожителство: Varna
И аз имах същият проблем. Не се оттаява пущината и с бентонит не стана. Течноста беше ракия втора преварка около 70% алкохол. Първо я разредих на 45% сякъш взе да се бистри но бавно. На 10л. сложих един разбит на пяна белтък смесен с вода. Сложих в един съд два пръста вода и белтъка и с пасатора го джурнах. След 12 часа вече се беше ототайл. Количеството може и да е по малко за 10л. примерно 1/4 белтък пак върши работа.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2010, 10:13 
Аватар

petiomalchev написа:
И аз имах същият проблем. Не се оттаява пущината и с бентонит не стана. Течноста беше ракия втора преварка около 70% алкохол. Първо я разредих на 45% сякъш взе да се бистри но бавно. На 10л. сложих един разбит на пяна белтък смесен с вода. Сложих в един съд два пръста вода и белтъка и с пасатора го джурнах. След 12 часа вече се беше ототайл. Количеството може и да е по малко за 10л. примерно 1/4 белтък пак върши работа.

Благодарско. Утай се най накрая изродията...:)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2010, 15:05 

Местожителство: Plovdiv
nobreak написа:
Здравейте. Имам една мъка и аз с тоя активен въглен. На 3 литра разреден спирт сложих около 9 грама активен въглен на прах. Проблема е, че мина месец и нещо, а активния въглен не иска да се утаи, а като прекарвам през филтърна хартия пак излиза черна течност. Пробвах и с бентонит, но пак без успех. Някой да има някакви идей?
Благодаря.

Случвало ми се е нещо подобно. Радвам се,че яйцето е помогнало,но става бавно.Използвал съм Алуминиев сулфат за целта.
Поздрави !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Ное 2012, 14:33 

Имам подобна рецепта,пробвал съм я няколко пъти и резултатът е невероятен.
По-горе има дадена рецепта ,но тя е за доста голямо количество.
За по-добра ориентация в количествата,ще говорим за по-малко такова.
Към ЕДИН литър спирт,добавяме ЛИТЪР И ДВЕСТА МИЛИЛИТРА дестилирана или минерална вода.За любителите на по-високият градус може да се разреди едно към едно,или на литър спирт литър вода,но крайният градус е доста над нормалния за водка.
Към така получената течност която е вече два литра и двеста милилитра,добавяме 4 грама кристална захар или за по-лесно 2 пакетчета захар от тази която сервират в заведенията с кафето.След това прибавяме около 2 грама глицерин,което е ориентировъчно около 2 капки.Естествено има и готови омекотители,например най подходящи са 10 милилитровите омекотители,които са готови за употреба-ето линк към един производител:[color=#FFFF00]www.rozbul.com.Като е много важно да споменем,че едно такова шишенце е разчетено за около 50 литра водка.Освен това на горе споменатия производител има и готов аромат за водка.
След всичко което съм описал по-горе,водката е готова за консумация,естествено след подходящото охлаждане.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2012, 18:02 
Аватар

къде продават спирт и на каква цена

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2012, 22:01 

Местожителство: София
Стига бе хора...спирта е 7лв...ама недейте така...освен ако не сте студенти-те преживяват всичко!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Дек 2012, 18:31 
Аватар

Местожителство: Горна Оряховица
Цитат:
След това прибавяме около 2 грама глицерин,което е ориентировъчно около 2 капки

Не съм съгласен,каква е тая капка от 1 грам ? С гутатор (капкомер) една капка е 1 десета от грама (това важи за вода ) или 10 капки са приблизително 1 кубически сантиметър=1 милилитър.
И още нещо само със захар и глицерин няма да стане поне едно кристалче кумарин ;) .
При цена на спирта над 7 лева не си струва освен ако не е гешенг (подарък) или без пари (аванта).
:prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Дек 2012, 22:45 
Аватар

Това преди мнооого години го правехме, имах приятел който намираше медицински спирт 95 гр., слагахме го в тенджера и го палехме 2 - 3 пъти , гасяхме го като затваряхме тенджерката с капака и . Спомням си ,спирта се омекотяваше и като сложим сок от компот... ехееее ! Ама верно какво се променя в спирта с паленето ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Дек 2012, 23:12 
Аватар

Е аз не съм правил такива неща преди много години. Но преди 5-6 години покрай някакъв комшия от Карнобат, се научихме да си правим разни питиета от спирт( не медицински а пивоварен). Беше гот щото идват ти гости, ти кво пиеш< Мастика> айде малко анетол и захар. <Аз съм на водка>, готово бе 1към 1 и малко на око с вода и айде. < ти едно джинче ша удариш ли> айде 20-30 капки във водката. Спирта го вземахме от Карнобат ама с 'връзки' . Събираха се хора по списък че минималното количество беше половин тон на 2.50 . Литър мастика ми излизаше под 1.30 с капките и охлаждането във фризера. После намерих пак в Карнобат един склад дето можеш да си вземеш по-малко к-во. на 3 лева. После го намерих в магазин на пътя София -Бургас за 3,50 в 5 литрови туби. И така до преди 2-3 години когато Бойко отиде и им издърпа ушите на всички Големи заради акцизите (сигурно всички помните) и от тогава спирт има предполагам само за най-близки и доверени хора. Такива преминаващи като мене, си ду.. кусат супата вече. Иначе шишенца с какви ли не аромати все още се продават там.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Дек 2012, 10:53 
Аватар

ivobal написа:
Е аз не съм правил такива неща преди много години. Но преди 5-6 години покрай някакъв комшия от Карнобат, се научихме да си правим разни питиета от спирт( не медицински а пивоварен). Беше гот щото идват ти гости, ти кво пиеш< Мастика> айде малко анетол и захар. <Аз съм на водка>, готово бе 1към 1 и малко на око с вода и айде. < ти едно джинче ша удариш ли> айде 20-30 капки във водката. Спирта го вземахме от Карнобат ама с 'връзки' . Събираха се хора по списък че минималното количество беше половин тон на 2.50 . Литър мастика ми излизаше под 1.30 с капките и охлаждането във фризера. После намерих пак в Карнобат един склад дето можеш да си вземеш по-малко к-во. на 3 лева. После го намерих в магазин на пътя София -Бургас за 3,50 в 5 литрови туби. И така до преди 2-3 години когато Бойко отиде и им издърпа ушите на всички Големи заради акцизите (сигурно всички помните) и от тогава спирт има предполагам само за най-близки и доверени хора. Такива преминаващи като мене, си ду.. кусат супата вече. Иначе шишенца с какви ли не аромати все още се продават там.

Каква е разликата между пивоварен спирт и медицински? Защото в Алфатар произвеждаме спирт, от който правим водки и други спиртни напитки /Евроетил - vodka.bg/, същевременно се продава на много фирми за медицински цели, а също се изнася и за Гърция. Чистотата му е идеална относно метиловият алкохол и висшите алкохоли. Така, че ако може някой да ми обясни каква е разликата, ще съм му благодаен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Дек 2012, 23:15 
Аватар

Медицинския е за употреба в медицината и отговаря на изискванията на фармакопеята .... Не върви за медицински цели да пише пивоварен спирт. Това го казвам на прима виста, може и да греша. Ако ви е попадал химически чист спирт 99,7 % чистота, на етикета му пише количеството на поне 7-8 съставки в спирта :lab:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часова зона: Европа/София