Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 10 Дек 2016, 17:01

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 24 Авг 2011, 12:20 

Местожителство: София
Никой не споменава кое всъщност е основното при кебапчето-смилането на каймата!!!
Каймата практически е развлачена...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2011, 12:59 
Аватар

Каймата за кебапчета я меля на ситна решетка но да направиш хубаво сочно кебапче си трябва майторлък.Жена ми е химик и доста пъти ми е обеснявала за тези подобрители и набухватели--аз си знам моето навремето такива химии не е имало и кебапчетата си бяха добре

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2011, 13:25 

Дай нещо с патладжани, че много ги харесвам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2011, 13:52 
Аватар

Режеш патладжана на шайби леко го посоляваш и оставяш да се изцеди.Режеш и домати на шайби и нареждаш в тавичка заедно с вече изцедения патладжан намазваш продуктите добре с олио и оставяш така за 30 мин.Слагаш тигана на котлона но без олио и започваш да запържваш доматите и патладжана става нещо като печено --правиш сандвичи парче патладжан парче домат-помежду им слагаш малко счукан чесън и намазваш със зехтин и оцет--можеш да си го залееш с кисело млеко

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2011, 14:25 

julian1960 написа:
Режеш патладжана на шайби леко го посоляваш и оставяш да се изцеди.Режеш и домати на шайби и нареждаш в тавичка заедно с вече изцедения патладжан намазваш продуктите добре с олио и оставяш така за 30 мин.Слагаш тигана на котлона но без олио и започваш да запържваш доматите и патладжана става нещо като печено --правиш сандвичи парче патладжан парче домат-помежду им слагаш малко счукан чесън и намазваш със зехтин и оцет--можеш да си го залееш с кисело млеко

после те скъсва стомаха от киселини...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2011, 14:26 

ilu6a ами развлачена кайма се получава от тлъстото месо ,друга техника аз не знам ...някой мелят по два пъти но тлъста кайма два пъти си е мъка .... месене му е майката ,месене,вода газирана,месене ,почива един ден и пак повтаряш ,месене,вода ..подправки ..черен пипер и КИМ ... не кимион .. :D много силна скара поне 3 кв .. на малка скара трудна работа . задължителна добавка е судена бира :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2011, 14:30 

патладжана е разкошно вкусен но и доста тежка храна ....задължително посипън със сол минимум 2 часа . та белеш патладжана режеш на ветрило и в тенджерата и солта 2 часа ... после измиваш добре и пълниш патладжана със смес от извара 80%+20 сирене ,счукан чесън,копър и магданоз, ветрилото е плънка,пресен домат патладжан е това се запича във фурната ,пожелание в края запечатваш с кашкавал. задължително студено се яде .. да ви е сладко ,същото става с кайма или пиле но най е вкусен посен :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2011, 15:06 

масторе julian1960 хвала ти за мерака и майсторлъка ,но нека кажа и моята рецепта за едно от двете най БЪЛГАРСКИ мезета шкембе чорбата :D за кебапчетата писах ..
та забравете брашно лук и не знам си какви още глупости за шкембе чорба . хубава щкембе чорба става от прясно телешко шкембе но такова рядко се намира затова спокойно ползвайте свинско става също добра и силна . най трудното е измиването и след като си направил тази манипулация да ти се яде после :D ...
заливаш шкембето с вряла вода и започваш да стържеш здраво и дълго докато на теб ти хареса ,че е изчистено ,после го натрий със сол и залей оцет и така да постои час два , отново измиваш със студена вода . много е важно когато купуваш шкембето да си купиш две крачета свински и измитото шкембе и крачета слагаш в тенджера да кипнат и пет ,шест минути препенваш докато се избистри ,така препененото шкембе и крачета прехвърляш в тенджера под налягане сипваш около два литра вода и вариш около 2,5 часа . през това време се сваряваш и литър може и два прясно мляко . когато шкембето е готово вадиш от тенджерата и режеш на по едри парчета ,да има да се дъвче .. :) а буляно където са врели го изсипваш в свареното мляко и оставяш на тих огън да къкри ,нарязаното шкембе го връщаш в тенджерата ,джолана ако искаш и него може да сложиш в тенджерата аз лично не го слагам / джолана естествено сгъстява бульона и няма нужда от брашна / .
настъргваш си два моркова и разтопяваш в тигана солидно количество КРАВЕ МАСЛО морковите оцветяват и овкусяват мазнината ,внимаваш да не се препържи ,тази мазнина се поставя в метална цедка и се изтисква в къкрещият бульон ..
допълнително счукан чесън и лют червен пипер + оцет . много люта и гореща шкембе чорба със студена бира това е рецептата ..

съотношението бульон мляко 1/1 или 60 бульон /40 мляко по желание ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2011, 15:37 

ilu6a написа:
julian1960 написа:

после те скъсва стомаха от киселини...

А бе то си е и до стомах. Мен киселини не ме плашат засега, да чукна на дърво. И така с домати си го правя на "плакия" в тава - ред патладжани, ред домати, между тях на едро парчета лук и чесън, става много добре.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2011, 15:55 

Ц -не е до стомах..
Има правила при добавяне и готвене със сурови домати...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2011, 16:35 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Бану Atabay е като Ути и Звездев взети заедно в Турция.
İşkembe Çorbası,ще забележете че оригиналната рецепта на чорбата е съвсм дтуга.
Кисало млеко(bardagi yogurt),брашно се застройва с жълтук и лимонов сок,шкембето е говеждо (по обесними причини).
http://www.youtube.com/watch?v=NkCEaRf3cEc

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2011, 16:47 

:megagrin: мони никакви яйца брашно и незнам си какво ..чорбата трябва да ухае на масло и мляко да се чувства аромата ... става и с хубава сметана ,гъстотата си я предава бульона а бе важното е да е много люта гореща и мнооогоо бира ...това е най доброто

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2011, 17:14 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
ika написа:
:megagrin: мони никакви яйца брашно и незнам си какво ..чорбата трябва да ухае на масло и мляко да се чувства аромата ... става и с хубава сметана ,гъстотата си я предава бульона а бе важното е да е много люта гореща и мнооогоо бира ...това е най доброто

:respekt: това е...никакво брашно,кромид,яйца.Аз предпочитам телешко защото е по месесто,но аромата си идва от млякото,пипера и накрая от счуканият чесън с оцет.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2011, 17:27 

телешко ама трудно се намира ,затова писах,че и със свинско става и то добра шкембе чорба ,важното е да измито добре и сварено както трябва ... :D
приятен апетит на всички любители на шкембе чорбата .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2011, 17:40 
Аватар

добра си е рецептата шкембе с крачета не съм се сещал.Аз правя крачета с бял боб

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Часова зона: Европа/София