Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 02 Дек 2016, 19:54

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 24 Авг 2011, 19:00 

не е шкембе с крачета , а просто ,като за всеки добър бульон се варят кости и сухожилие ,най добре е джолан ....затова ползвам крачета защото бульона става добър .. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2011, 19:17 
Аватар

да страхотна рецепта записах си я ще я пробвам и да питам като сложиш чорбата на хладно не се ли желира или млякото пречи за това

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2011, 19:20 

а ми кой ти знае какво става тя свършва бързо :megagrin: ... не не ми се е желирала но и дори да протича този процес след като се стопли нещата са си ок . :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2011, 19:23 
Аватар

тя ако се желира ще е страхотно мезе за вино

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2011, 19:25 

ПИЧ МОИТЕ УВАЖЕНИЯ НО НЕ СЕ ГАВРИ СЪС ШКЕМБЕ ЧОРБАТА ......МОЛЯ

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2011, 19:25 

Юлиян,е
Може би няма да е лош резултатът в случай , че на ден се ограничиш до три кулинарни писания.
Все пак тук , в този форум, се разисква начинът за постигане и качеството на домашното пиене
Поради което отново ще те помоля да се ограничиш до към три писма на ден.
Ако обърнеш внимание аз в темата за мезетата също има някакъв принос
Надявам се да бъда правилно разбран

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2011, 19:35 
Аватар

просто питам не се гавря с чорбата казах че ще я пробвам добра е рецептата

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Авг 2011, 19:43 
Аватар

Местожителство: Стара Загора
Юлиане/ако така се казваш и ако мога да се обръщам на ,,ти"/,кажи някаква рецепта за салата ,,Ропотамо",че ми донесоха 5 кила прясна каракуда.Благодарско предварително и.....наздраве на всички :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Авг 2011, 21:23 
Аватар

Рибата се почиства от люспи , глави и вътршности , след което се измива много добре със студена вода. С ножица се орязват опашката , перките и хрилните кости (дъги). Нарязва се на парчета по 4-5 сантиметра в голяма тава за варене на сладко , посолява се "на вкус" и се залива с една бутилка олио и една 2/3-ти бутилка качествен оцет , изсипва се и едно пакетче чер пипер. Рзбърка се добре , завива се с алуминиево фолио и се пече три часа на бавна фурна. Фурната се изключва и тавата се оставя вътре до пълно изстиване (една нощ).
За това количество се подготвят: два буркана (0.800) доматено пюре(троен концентрат) , в които се изсипват и разбъркват добре по едно пакетче финно млян кимион, един буркан(0.800) стерилизирани краставички ( нарязани на колелца) , един буркан (0.800) маринована червена капия ( нарязана на парченца) , 0.5 кг много добре сварен стар фасул , едно пакетче( 0.4-0.5кг.) замразен млечен грах Подготвят се 25 бурканчета 0.400мл. , рибата се изгребва с решетъчна лъжица и се нарежда много плътно на редове в бурканите. Между всеки ред се слага по една лъжица пюре и по малко от всичко останало . Наредените вече буркани се заливат с по 1-2 супени лъжици от маринатата която остава в тавата. Бурканите се затварят с метални капачки и се варят 2 часа и 30 минути.
По тази рецепта може да се консервира всякаква риба , особенно такива изявени "арматуристи" , като каракуда , платика , скобар , бабушка,кефал ....
Практически , рибата се изчиства и на пакети се прибира във фризер до като се посъберът 10-12 кг , за да не се правят по 5-6 бурканчета през няколко дена.
Консервите "вървят" за мезе на всичко.ТОВА Е ЗА 10кг риба

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Авг 2011, 21:37 
Аватар

Ееееее,Юлиане разочарова ме :mocken: Това не е твоя рецепта.Всеки може да попита чичо Гугъл.Аз исках твоя изпитана рецепта
:? Освен ако това не си ти :?
http://ribata.com/forum/viewtopic.php?f=53&t=406

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Авг 2011, 21:38 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Като чета и се сещам за старата консерва копърка и скумрия от едно време, сега вече нама с тоя вкус......кисала краставичка доматен сос малеее ... гладни воинишки години .
Аза гугала не е той там само 42 мнения за година( да ги е разцепил от рецепти) а тука малеее.... :lachtot: :lachtot: :lachtot:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Авг 2011, 22:00 
Аватар

Да рецептата не я моя не съм правил такава риба-просто прочетох няколко и тази най ми хареса.Такава риба прави мой познат но в момента не е в страната

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Авг 2011, 22:06 
Аватар

julian1960 написа:
Да рецептата не я моя не съм правил такава риба-просто прочетох няколко и тази най ми хареса.Такава риба прави мой познат но в момента не е в страната

Тази и аз я знам.Търся нещо изпробвано.
П.С.Абе,да не би всички твои рецепти да са от чичката ГООГЛЕ? :? Трябва да проверя.Иначе и аз започнах да събирам книжлетата на бай Данчо,но виждам доста грешки в рецептите му.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Авг 2011, 22:14 
Аватар

всичко се постига с четене питане и изпробване.Като готвя също прочитам няколко рецепти и от всичките правя 1.В розали ком доста нещо написах и повечето неща са копирани и сега с друг автор особено технологията за кебапчета.Записвам си в тетрадка това което става

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Авг 2011, 14:44 
Аватар

бай Данчо готвачът на Т.Живков ли беше?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Часова зона: Европа/София