Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 04 Дек 2016, 12:33

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 231 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 26 Ное 2010, 12:01 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Наи хубавото мезе е това: което затиска ракиата в стомаха да не излезе обратно :explode: :aspirin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2010, 08:09 

Местожителство: Варна
[quote="Бай Драган"]Приятелите - това е най-доброто мезе. Другото е компромис .
quote]

+1
Подкрепям Бай Драган.
Ракия сам не се пие. А иначе за мезе може всичко, веднъж мезих с панирани цветчета от тиква. :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2010, 15:29 
Аватар

Местожителство: Varna
Пиенето на ракия с мезе си е българска традиция. Аз също не пия ракия без мезе, но и пия водка със салата.
По принцип една хубава ракия трябва да може да се пие без мезе, не можеш ли да я преглъщаш без нещо друго значи ракията не е наред.
За какво помага мезето ами да не се напием бързи и същевременно да задържим еуфоричната фаза по дълго време, прискочим ли я зле :datz:
:prost: :zauf2: :sauf: :saufen: :drunk: :sleep: :muede:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2010, 18:36 
Аватар

Местожителство: София
Драги съфорумци,
виждам че, сте наясно с мезетата, ха да се видим в "Кали" на 04 .12. и да пробваме не само ракиите ами и мезетата. :megagrin:
Традициите трябва да се уважават. Пиша в този раздел за да ви подсетя, ако не сте прочели Среща на форума.
А сега по темата.
От бързия преглед на писаното до тук видях само едно мнение за сланинката като мезе за ракията :2thumbs: напълно подкрепям!
Но когато няма друго най доброто /и достъпно/ мезе си остава водата. :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Дек 2010, 10:18 
Аватар

:lol:

Последна промяна seizmolog на 14 Дек 2010, 10:42, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Дек 2010, 10:28 
Аватар

seizmolog написа:
Не искам да споря кое е най-хубавото мезе за ракията а да споделя аз с какво си я мезя.Това което ще ви опиша по-долу е от вуйна ми-табятлийка в приготвяне на манджи и мезета,така че вземете по една салфетка и...Четете... На всеки сбор вуйна ми оварява 4-5 кокошки и от бульона прави мноооого вкусна чорбица.Сядаме с вучо ми на по една голяма паница кокоша чорба с много чер пипер , лимон и люти чушлета /от ония дето като падне на килима и прави дупка....:)))/. Вуйчо ми - като всеки прагматичен табиятлия нярязва пушени гърди/собственно производство/ и...се започва едаааа...нямам думи...Ама що ракия сме унищожили така...Че и не се напиваш лесно и пот и чудо се лее от теб.И най важното-на другият ден нямаш майстори зидари и кофражисти на гости в главата си!!!:)Опитайте така - да ви е сладко и кажете - харесва ли ви.Ще се радвам да прочета мненията ви-каквито и да са те! Благодаря! :prost2: :prost: :sauf: :zauf2:

Целта ВИНАГИ оправдава средствата...
Особенно ако не са от твоят джоб!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Дек 2010, 07:54 

seizmolog написа:
Не искам да споря кое е най-хубавото мезе за ракията а да споделя аз с какво си я мезя.Това което ще ви опиша по-долу е от вуйна ми-табятлийка в приготвяне на манджи и мезета,така че вземете по една салфетка и...Четете... На всеки сбор вуйна ми оварява 4-5 кокошки и от бульона прави мноооого вкусна чорбица.Сядаме с вучо ми на по една голяма паница кокоша чорба с много чер пипер , лимон и люти чушлета /от ония дето като падне на килима и прави дупка....:)))/. Вуйчо ми - като всеки прагматичен табиятлия нярязва пушени гърди/собственно производство/ и...се започва едаааа...нямам думи...Ама що ракия сме унищожили така...Че и не се напиваш лесно и пот и чудо се лее от теб.И най важното-на другият ден нямаш майстори зидари и кофражисти на гости в главата си!!!:)Опитайте така - да ви е сладко и кажете - харесва ли ви.Ще се радвам да прочета мненията ви-каквито и да са те! Благодаря! :prost2: :prost: :sauf: :zauf2:

Е хубаво ни викаш да опитаме, ама къде да ги намерим вуйчо ти и вуйна ти - не казваш :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Дек 2010, 19:53 
Аватар

Е хубаво ни викаш да опитаме, ама къде да ги намерим вуйчо ти и вуйна ти - не казваш :)[/quote]

с.Патреш-Павликенско...Ама вучо ми -бог да го прости...А вуйна ми все още крета , милата,та викам да опитате в къщи де...Макар и да е криза-месо винаги ще има в ориза... :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Фев 2011, 18:27 
Аватар

Местожителство: Плевен
Много е важно мезето да е блажно и да не е брано, ами да е драно.
Еми то така ... аз най - си обичам тия зеленчуци дето растат на кокал :)
Иначе да споделя за хората които зимно време им е по - студено - ракията върви страшно с чай :)
За мезе много обичам да сваря яйца, да ги нарежа на 4, да ги поръся с шарена сол, олио и оцет! (оцета е най - важен)
Веднъж ядох и някаква салата с варени макарони, шунка, майонеза и разни зеленчуци - много вървеше, но не си спомням
точно как се прави ама то върху такива рецепти може бая да се импровизира :)

Не трябвало да се пие сутрин рано... все някъде по света е към 23 часа - ние се
водим по това време!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Фев 2011, 18:24 

Две тави бахур втора реколта :megagrin: Утре пълним суджуци втора реколта :thumbs1: На пазара в Младост открих сланина дебела за шпиковане на 3 лв. Няма да и простя :prost:

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Фев 2011, 18:11 

Суджуците - както обещахме ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Фев 2011, 19:17 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Слагаиииии :gott:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Фев 2011, 20:37 

Абе тука няма ли модератор да види какво се пуска във форума. Ами има хора със слаби сърца, такива суджуци може да им повлияят негативно на здравословното състояние.
Аз от онова печено прасе три дена се свестявах....

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2011, 21:03 
Аватар

Местожителство: София
Аз написа:
Мезе за ракия - боб с лук - класика, много го обичам, освен това кисело зеле с червен пипер. За мен това са мезетата THE FAVOURITES. Прясно зеле също не отказвам.

За уиски... мисля, че най-доброто мезе е... леда...

НАЗДРАВЕ!

Никога, ама никога в уиски-то не се слага лед ! ! ! Това е престъпление и се преследва съобразно закона.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Фев 2011, 21:23 
Аватар

Местожителство: Varna
Ааа.. Basaev на уиски от 10л. как да не му сложиш лед.
Еии.. обяснявам на приятели и познати че не се слага лед те ме гледат като изтарван. Това за уискито с леда идва от американските филми.
Хубава ракия, хубаво уиски, хубав коняк трябва да могат да се преглъщат с удоволствие и без мезе и лед.
Пък най-обичам да пия водка с овчарска салата на заведение де.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 231 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Следваща

Часова зона: Европа/София