Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 04 Дек 2016, 12:29

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 231 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2011, 21:38 
Аватар

Местожителство: София
petiomalchev написа:
Ааа.. Basaev на уиски от 10л. как да не му сложиш лед.
Еии.. обяснявам на приятели и познати че не се слага лед те ме гледат като изтарван. Това за уискито с леда идва от американските филми.
Хубава ракия, хубаво уиски, хубав коняк трябва да могат да се преглъщат с удоволствие и без мезе и лед.
Пък най-обичам да пия водка с овчарска салата на заведение де.

:cooler: Точно така колега.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Фев 2011, 22:01 
Аватар

Местожителство: Varna
Правя едно отклонение от темата.
Аа бе Basaev снимката ти е малко стряскаща за нашият форум, на нея приличаш много на министъра на МВР на млади години :lachtot:
/поправих се/

Последна промяна petiomalchev на 15 Фев 2011, 07:27, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Фев 2011, 22:03 

абсолютно.....мисля че просто има някви сериозни отклонения от нормалата...както и от тангентата...нормално -ще се впише в колектива!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Фев 2011, 00:29 
Аватар

Няма нищо стряскащо колеги. И министрите са хора - и на тях им се пийва от време на време. :sauf:
П.П - колегата Малчев искаше да каже министър, не главен секретар. :respekt:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Фев 2011, 10:35 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Basaev написа:
Няма нищо стряскащо колеги. И министрите са хора - и на тях им се пийва от време на време. :sauf:
П.П - колегата Малчев искаше да каже министър, не главен секретар. :respekt:

Приликата с министара е невероятна. Има голяма вероятнос да ни направят С. Р. С. на форума. така че внимаваите какво пишете за количества ракия и др. акцизни стоки. ха ах ха :lol: :lol: :lol: :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2011, 19:42 
Аватар

По- скоро е студена супа, но добре подхожда и за мезе на ракийката:
1 буркан белени домати (или само доматен сок), 1 голям или 2 по- малки стръка праз, нарязани на ситно, 150-200гр. натрошено сирене, олио, чер пипер, ако сиренето не е много солено може да се добави още малко сол, маслини.
Май е единственото мезе, което консумирам с лъжица, но това да му е кусура.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2011, 09:58 
Аватар

Цитат:
Приликата с министара е невероятна. Има голяма вероятнос да ни направят С. Р. С. на форума. така че внимаваите какво пишете за количества ракия и др. акцизни стоки. ха ах ха :lol: :lol: :lol: :megagrin:

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2011, 14:09 
Аватар

Местожителство: В.Търново
Най-доброто мезе за ракията може да се намери ако се помисли защо изобщо мезим а не пием на екс, както правят други народи - руснаци, финландци и т.н. (имам пред вид твърд алкохол)
1. Ако само пиеш без да ядеш - те хваща по-бързо и накрая падаш под масата. А нашия народ е известен че използва пиенето за социално общуване, така че падането под масата не е търсена цел, а точно обратното - чрез мезенето се търси издържливост по време и количество.
2. Мезенето и пиенето са два взаимносвързани процеса - едното поражда другото. Т.е. мезейки - ни се допива, а пиейки - ни се дояжда, и накрая всичко е по много.
Та ето и моите фаворити за ракия :
1. САЛАТА - лете зелена салата , салата домати,краставици,лук и каквото има, зиме - туршии, кисело зеле с червен пипер и олио.
2. СУПА - гореща, подлютена и подкиселена ! (Шкембе, курбан, кокоша, рибена, топчета ...)
3. Сланина с чесън и мек хляб ! За по-изтънчените господа (госпожици) - вариация с пушени гърди вместо сланина.
4. Руска салата, майонеза с патладжан и чесън, кьопоолу, хайвер с лук, маслини с праз и зехтин, - това все е мазния тип салата, обаче освен за водка става и за ракия и то още как ... А поради многото олио/зехтин - добре смазва хранопровода и пречи за бързото напиване.
5. Зелева чорба с праз и лют пипер :)
6. Мазни холестеролени пържоли с лук и гарнитура картофено пюре с олио и оцет, лютеница с праз (тука тарикатлъка е да изпиеш максимум ракия с гарнитурата и да употребиш другото с вино или бира)

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2011, 18:14 
Аватар

Местожителство: Стара Загора
victoryvt написа:
Най-доброто мезе за ракията може да се намери ако се помисли защо изобщо мезим а не пием на екс, както правят други народи - руснаци, финландци и т.н. (имам пред вид твърд алкохол)
1. Ако само пиеш без да ядеш - те хваща по-бързо и накрая падаш под масата. А нашия народ е известен че използва пиенето за социално общуване, така че падането под масата не е търсена цел, а точно обратното - чрез мезенето се търси издържливост по време и количество.
2. Мезенето и пиенето са два взаимносвързани процеса - едното поражда другото. Т.е. мезейки - ни се допива, а пиейки - ни се дояжда, и накрая всичко е по много.
Та ето и моите фаворити за ракия :
1. САЛАТА - лете зелена салата , салата домати,краставици,лук и каквото има, зиме - туршии, кисело зеле с червен пипер и олио.
2. СУПА - гореща, подлютена и подкиселена ! (Шкембе, курбан, кокоша, рибена, топчета ...)
3. Сланина с чесън и мек хляб ! За по-изтънчените господа (госпожици) - вариация с пушени гърди вместо сланина.
4. Руска салата, майонеза с патладжан и чесън, кьопоолу, хайвер с лук, маслини с праз и зехтин, - това все е мазния тип салата, обаче освен за водка става и за ракия и то още как ... А поради многото олио/зехтин - добре смазва хранопровода и пречи за бързото напиване.
5. Зелева чорба с праз и лют пипер :)
6. Мазни холестеролени пържоли с лук и гарнитура картофено пюре с олио и оцет, лютеница с праз (тука тарикатлъка е да изпиеш максимум ракия с гарнитурата и да употребиш другото с вино или бира)

+1 :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2011, 18:29 
Аватар

гледам че бая сте писали, някой да е споменал крокмача :respekt:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2011, 19:08 
Аватар

И от къде хубаво овче мляко :? На времето/около 92-93 г./ ми се полагаха две овце от ТКЗС-то и ми ги дадоха да си ги гледам щот били мои.Къде?-у града ли :D Е , заклахме ги....и що да видим-стомасите пълни с джелеза разни и циментови отпадъци.После разбрах, че ми се полагали не две овце а еди колко си килограма ,,овце" :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2011, 18:06 

Местожителство: Добрич
falcon написа:

Какво е това?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2011, 18:10 

Местожителство: Добрич
colourbird написа:
По- скоро е студена супа, но добре подхожда и за мезе на ракийката:
1 буркан белени домати (или само доматен сок), 1 голям или 2 по- малки стръка праз, нарязани на ситно, 150-200гр. натрошено сирене, олио, чер пипер, ако сиренето не е много солено може да се добави още малко сол, маслини.
Май е единственото мезе, което консумирам с лъжица, но това да му е кусура.

Е сега ставам и си го правя това нещо ,че така ми се пийва ракийка че ..............не знам.
То потуй време в село вече повръщат,а аз в този град много се изнежих :lol: .
Наздраве на всички!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2011, 21:16 
Аватар

svata65 написа:
falcon написа:

Какво е това?

и аз не съм наясно точно какво може да се слага в един крокмач
но най-общо овче мляко, сирене и чушки.. трепач

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Дек 2011, 08:02 
Аватар

svata65 написа:
falcon написа:

Какво е това?

5-10 л овче мляко
сол

Млякото се изсипва в котле, посолява се и се вари на тих огън, като постоянно се бърка с дървена лъжица. Когато се сгъсти и започне да се влачи по лъжицата, се изсипва в пръстени съдове или буркани, които се затварят. След като изстине, се образува дебел жълт каймак. Реже се с нож и се поставя в чиния.
Прави се в края на лятото, когато млякото е по-гъсто.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 231 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Следваща

Часова зона: Европа/София