Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 08 Дек 2016, 18:04

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 13 Май 2014, 17:47 
Аватар

Местожителство: В.Търново
Трябва ми ел.мотор за 220 волта, може и трифазен с отделни намотки да става за триъгълник с кондензатор.
Целта е да си задвижа мелачката за малца - валцова мелница с ремъчна предавка - шайби и ремък.
Търсени обороти - 1000-1500 (на мотора)
Мощност - около 1.1квата трифазно , може и повече.

Който предлага - да ми пише на ЛС, а в профила ми тук има и скайп.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Май 2014, 18:53 
Аватар

Местожителство: Божурище
По-добре си намери възможно най-евтиния трифазен мотор, даже и втора употреба, за тази мощност и добави честотен инвертор за решаване на всички проблеми с шайби, пускане, регулиране и т.н.
За 1,5KW мотор, инвертор с монофазен вход 220VAC и трифазен изход, преди 4-5 месеца платих 234лв. без ДДС.
Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Май 2014, 00:43 
Аватар

Местожителство: Пловдив
atz, може ли малко инфо за производителя на инверторите. Надявам се да не се класифицира като реклама. Т.н. в недалечното минало ползвах инвертори на българската Електроинвент, но сега гледам даже сайта им не се отваря. Дано да е временно...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Май 2014, 06:27 
Аватар

atz написа:
По-добре си намери възможно най-евтиния трифазен мотор, даже и втора употреба, за тази мощност и добави честотен инвертор за решаване на всички проблеми с шайби, пускане, регулиране и т.н.
За 1,5KW мотор, инвертор с монофазен вход 220VAC и трифазен изход, преди 4-5 месеца платих 234лв. без ДДС.
Поздрави!

Първо да се извиня на Виктор, че се намесвам в темата, но и за мен този въпрос е жизнено важен в момента.

За нещо подобно на това http://www.youtube.com/watch?v=flfxHDeD49Q може ли да се използва този мотор за който говориш /1,5KW мотор, инвертор с монофазен вход 220VAC и трифазен изход/? Въпроса е ориентиран предимно към регулиране на оборотите защото нямам инфо колко ще бъдат най-удачни. Но да е безопасно за мотора.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Май 2014, 08:54 
Аватар

В момента меля с нов 3-фазен мотор с мощност 1.1 квата 1000 оборота, пуснат монофазно с кондензатор. Нямам никакви забележки - мелачката бичи със скоростта с която сипвам.
Меля 5кг. за 1мин. до 1.5мин.
За съжаление моторът не е мой и трябва да се връща.
Инвертор за 200+ лв. ще е много хубаво нещо, но на мотор за 90-100лв повече му ходи прост кондензатор, освен това при меленето както се сещате се вдига сериозна пушилка
Трябва ми просто мотор, знам много добре че при монофазно включване мощността пада драстично, но като се има пред вид че досега съм смлял 2 тона с мелачка задвижвана с дрелка ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Май 2014, 11:26 
Аватар

Двигател от пералня Перла 05 става ли? Или е слаб?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Май 2014, 12:46 
Аватар

Местожителство: Божурище
IVO 68, чудех се трябва ли да ги пиша тез неща горе но преценеих че ще е добре. Да ме извини и мен victoryvt... За регулиране на оборотите, това е основната функция на тези системи. Още малко подробности за този инвертор 1,5KW. На мой добър приятел го пуснах. Към него си включва цепачката за дърва, шмиргела в добавка с полираща шайба. Малък циркуляр. Въобще всички машинки са му на щепсъл, и към инвертора... ;) Така се изплаща по-бързо, макар да не е редно да работи с различни товари инвертора.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Май 2014, 15:19 
Аватар

victoryvt написа:
В момента меля с нов 3-фазен мотор с мощност 1.1 квата 1000 оборота, пуснат монофазно с кондензатор. Нямам никакви забележки - мелачката бичи със скоростта с която сипвам.
Меля 5кг. за 1мин. до 1.5мин.
За съжаление моторът не е мой и трябва да се връща.
Инвертор за 200+ лв. ще е много хубаво нещо, но на мотор за 90-100лв повече му ходи прост кондензатор, освен това при меленето както се сещате се вдига сериозна пушилка
Трябва ми просто мотор, знам много добре че при монофазно включване мощността пада драстично, но като се има пред вид че досега съм смлял 2 тона с мелачка задвижвана с дрелка ...

провери тук имат доста http://olx.bg/el-motori-reduktori-i46333171

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Май 2014, 19:22 
Аватар

Викторе, според мен първо трябва да определиш каква мощност и какви обороти са необходими.Ако използваш някаква машина(дрелка, къртач,перфоратор) , която е към 1,5 кВТ, и тя има възможност за регулиране на оборотите - това ще те улесни много.Не е нужно да я купуваш. Ако някой твой авер не може да ти услужи, може и под наем .Като се увериш какво ти трябва, решения бол. Това с честотния регулатор е супер, ама цената и тя е супер.Ако не ти трябва вариация на оборотите , направо не си заслужава-много кинти.Да използваш 3 фазен двигател в монофазен режим си струва , ако имаш такъв и щеш не щеш трябва да го приспособиш.Повече от 0.75 като мощност няма начин да извадиш.
По друг начин стоят нещата , ако двигателя е монофазен и фабрично изработен за целта. Имам такъв 1,1 киловата от хидрофор.Единствения му кусур е че оборотите са 2800. С една ремъчна предавка този въпрос е решим, и мошноста спада само с 10 %. За мен това е най удачното решение. Такъв двигател може да намериш за 50-60 лева.
Направо бих ти подарил моят, ама и аз искам да отделям костилки от плодове.
Та който има някаква читава информация(за костилките) да не си трае :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Май 2014, 20:13 
Аватар

Местожителство: София
Аз не разбрах, мотор от пералня ще свърши ли работа? Никой не отговори.
Иначе имам един от Силтал. Не знам каква мощност и обороти е. Може и да пише върху него, но...
Та, Викторе, ако върши работа, твой е. С ремъчна шайба върху оста е.
Мислех да правя мелачка за плодове, ма като гледам, няма да е скоро...
За връзването му имаше тема тука някъде, във форума ни. Ако ли не, Емо, врачанина ще помага.
А за доставката, малцодилъра ни можем да използваме. Още повече, че трябва да се видя с него, за да му дам бутилка от Димята. Обещал съм!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Май 2014, 17:35 
Аватар

Намерих няколко и сега последно ще се тества с един който е фабрично на 220 (пак е с кондензатор де, но е сметнат за 220) и е 750 вата реални, не тежи много, подходящ е.
Има и друг пренавиван - за трифазен ток е, 1500 вата, него последно ще мъчим, защото е 20 кг.
От пералня не става, слаб е. Пробвано е.
За бъркалка на озахарителен казан ползвам моторче на 12 волта за чистачките на кола - заради редуктора. Захранвам го със старо комп. захранване и засега цепи мрака.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Май 2014, 20:07 
Аватар

Добре си се насочил.Двигателите от пералня стават за доста неща, защото са двускоростни.Лошото за нашия случай е малката мощност(до 200 вата) .Ако обаче не търсиш висока производителност и те могат да влезнат в работа.Предимството им е че са асинхронни, и на практика мога да работят неограничено като време.Ако са колекторни(за чистачки например),нещата са различни.Идва един момент когато прегряват.
За нашите цели обаче колекторните имат едно неоспоримо качество- лесно регулиране на мощност и обороти само с промяна на захранваното напрежение.
В края на краищата ние не търсим производителност , а качество.Обемите са пренебрежително малки .

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часова зона: Европа/София