Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 06 Дек 2016, 22:22

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 302 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 21  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 29 Яну 2014, 23:01 
Аватар

значи сортовете са РКАЦИТЕЛИ,МУСКАТ ОТОНЕЛ,ДРУЖБА и ЕВМОЛПИЯ междуредие 1,70 а в реда 1,40 малко ли е това разсттояние как да ги формирам тези сортове изложението на редовете е СЕВЕР-ЮГ а рамената мисля да са на 1,10-1,20 с още една двойка телове над тях някой от летораслите се захващат за телта а другите 2/3 провисват свободно ДАЙТЕ МНЕНИЯ

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Фев 2014, 20:28 

Местожителство: Варна
Един въпрос: имам нещо като овощна градина от 20-на дръвчета, разположени на 700м2. Сяти са на по 4 м. разтояние.
Мога ли между тях да пусна по един ред лозе? Няма ли короните на дръвчетата да пречат?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Фев 2014, 20:32 

Местожителство: София
Ще си пречат.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Фев 2014, 21:57 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
Да не оплескам нещо,питам-младите лознички трябва да стоят на тъмно,корените им в леко влажни или полусухи трици?...тук е въпроса,понеже като подуша триците,миришат леко на застояло или подобно на мухъл,а са влажни,не обилно мокри...лани бяха по същият начин и не се прихванаха..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Фев 2014, 23:31 

Местожителство: София
Влажен ,но не много пясък и температури 4-7градуса...и можеш да ги зариеш в него на цяло...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Фев 2014, 02:10 
Аватар

Naskohondata1 написа:
Да не оплескам нещо,питам-младите лознички трябва да стоят на тъмно,корените им в леко влажни или полусухи трици?...тук е въпроса,понеже като подуша триците,миришат леко на застояло или подобно на мухъл,а са влажни,не обилно мокри...лани бяха по същият начин и не се прихванаха..

Наско, аз ги съхраних с ето тази система от две кофи http://www.globalbuckets.org
Пръстта е potting mix, не може да мухляса, да се преполее или да има недостиг на влага, дърпа си вода колкото е нужно и е осигурена вентилация. Пробвано, работи! Така си гледах миналото лято и доматки. Успех

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Фев 2014, 06:15 
Аватар

Благодаря и на двамата за съветите.След около 2 седмици може и да се засаждат,така,че дали ще си струва метода на Пламен :? Не,че ще ме затрудни,но ще има ли смисъл за къс период...ако не е късно вече,предвид тези трици :nixweiss:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Фев 2014, 08:35 
Аватар

Не е ли малко рано за засяване на лозите, трябва да поровиш из нета за last freezing day(last frost) за твоята зона и след него да засаждаш. Тук за Торонто го дават около 8 май, а сега имаме над 50 см сняг и като гледам новините и при теб е още зима :mocken: Най рано ще е Април сигурно. http://www.washingtonpost.com/blogs/cap ... _blog.html
Аз ги засях миналата година на 12май и след два дена валя една суграшица, но оцеляха и се развиха. :nixweiss: Да видим как ще изкарат тази зима, изрязах ги и ги загребах доста добре и се надявам да презимуват нормално.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Фев 2014, 10:37 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
ilu6a написа:
Влажен ,но не много пясък и температури 4-7градуса...и можеш да ги зариеш в него на цяло...

Naskohondata1;Аз ти ги сложих в трици за да е по лек багажа на самолета,
сега ги сложи както казва Илия във влажен пясък и на хладно,тъмно място да не осе...рем
работата като миналата година :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Фев 2014, 19:03 
Аватар

:wallbash: :wallbash:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Мар 2014, 17:04 
Аватар

Здравейте,

Искам да попитам кога трябва да се отгрибват лозите? Дали вече не е време? Малко ме притесняват минималните температури към края на месеца, които по прогноза ще паднат до -4. Става въпрос за лозички, насадени миналата пролет.

П.П. :за да не отварям специално нова тема реших да задам въпроса си тук.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Мар 2014, 17:30 
Аватар

Местожителство: някъде в Безхаберия
Thor написа:
Здравейте,

Искам да попитам кога трябва да се отгрибват лозите? Дали вече не е време? Малко ме притесняват минималните температури към края на месеца, които по прогноза ще паднат до -4. Става въпрос за лозички, насадени миналата пролет.

П.П. :за да не отварям специално нова тема реших да задам въпроса си тук.

Защо бързаш изчакай май месец,макар че може и по-рано.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Мар 2014, 20:44 
Аватар

Нямам представа, кога се отгрибват лозите. Именно за това се съветвам със вас. В книгите, които използвам пише, че се отгрибват края на март.
Благодаря за съвета !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Мар 2014, 17:27 
Аватар

Отговора се крие в локалните климатични условия, където се намираш ти. Покрай морето е едно - и да паднат температурите в страната покрай морето все ще е над нулата, но в някоя котловина...или много на север....
И да паднат температурите въпроса е за дълго време или само за един ден, това -4 мен малко ме съмнява предвид дългия ден вече и понапечената почва.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2014, 19:20 
Аватар

След несполуката с лозичките миналата година,имам въпрос
Трябва ли да сложа в изкопаната дупка тор,и ако нямам тор ,какво друго...чернозем,или от тези торби земя за цветя и зеленчуци,дето ги продават и имат необходимите подхранки.
http://i1173.photobucket.com/albums/r58 ... 4B0F27.jpg и колко,само на дъното и после насипвам земята от изкопаното място.
Лани насипах някакъв чернозем и http://i1173.photobucket.com/albums/r58 ... 4B0F27.jpg и сега като изкопах същите дупки от лани,които искам пак да използвам,видях,че всичко е вода,явно чернозема задържа водата и е скапало лозничките . http://s1173.photobucket.com/user/nasko ... F.mp4.htmlМислех,че ще помогне,но явно е съсипало всичко http://i1173.photobucket.com/albums/r58 ... 54E5F7.jpg тази изкопаната земя ми прилича на глина,знам ли,изглежда така трябва да е,да не задържа водата в корена?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 302 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 21  Следваща

Часова зона: Европа/София