Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 06 Дек 2016, 22:34

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 302 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 04 Апр 2012, 10:43 
Аватар

Местожителство: Пловдив
100% няма да има еталонна захарност, едно заради водата, едно заради асмовидната формировка, която ще се товари доволно предполагам. За узряването пръчките няма да има кой знае какви проблеми, понеже при асмите има много стара дървесина, която е яка и ще изхранва добре пръчките, което ще благоприятства узряването им.
Проблема с подпочвените води, а и с надземните стои с пълна сила в масивите на Карнобат. Там се видяха в чудо от некадърност. Незнам дали сте забелязали, когато сте минавали оттам, но почти винаги е кално , а след дъжд просто не може да се влезе седмица вътре-високи подпочвени води, некадърно улавяне на надземните води и пак изкарват добро грозде ( е инвестирали са някой лев).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Апр 2012, 12:36 
Аватар

Благодаря за бързите отговори :gott: .За надземните не се притеснявам имаприлично отводняване на терена
а за наводнение от надпочвени води не се притеснявам тъй като брега е на 2м над реката.
Ще действам пък каквото стане.Още едно малко въпросче.При риголването мога ли да ползвам
прясна оборска тор и дали ще прегори за една година под земята, понеже с такава разполагам
в излишък.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Апр 2012, 12:50 

Местожителство: София
hellreiser написа:
За узряването пръчките няма да има кой знае какви проблеми, понеже при асмите има много стара дървесина, която е яка и ще изхранва добре пръчките, което ще благоприятства узряването им.
.

Съгласен съм с теб...но асмите още ги няма-тепърва ще сади,та за това предполагах проблеми.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Апр 2012, 17:00 
Аватар

Ако питащия е сигурен, че водата е на 2 м и надолу, вярвам,че няма да има проблем, но знае ли човек. :)
Колега iva6ki ти сериозно ли подготвяш риголване за 20 лози. Ако наистина ще засаждаш догодина на есен, по добре риголвай догодина в края на август, а през това време остави тора да угние. Под земята, ако го вкараш на 80-100 см с риголването незнам колко кислород ще има и дали ще достатъчен да угние. Най-верятно няма да има проблем.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Апр 2012, 17:04 
Аватар

За водата съм сигурен понеже правих преди две години
кладенец на 10ом от мястото за садене а за риголването сигурно
ще те послушам понеже и аз се притеснявах как ще прегори
под земята :buch:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Апр 2012, 19:32 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
Втора година вече искам да посадя 5-6 лознички,колкото да кажа,че и аз имам лозе :) ,но условията при мен са следните:мека зима,което предполагам е +,пролет и есен също,но лятотое ужасно влажно.От юни до края на август при темп.,които варират от 30 до 40 по Целзий и влажност в порядъка от 30-70% ,с две думи мисля да взема Мускат Отонел и Каберне Совинъон.Четох,че хамбурският мускат държи на влага,ако отонела отпадне ,ще взема него.Почвата при мен е глинеста,вятър не духа често лятото и съм обкръжен(около къщата)от гора,надморската височина е около 100 м.Бях садил някакви лози купени от един магазин,вървяха добре,но по средата на лятото листата бяха странно нагризани(никога не съм ги пръскал).Предполагам,че ще има някакъв сорт виреещ в моите климатични условия.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Апр 2012, 20:43 
Аватар

Наско, при теб вървят перфектно директните сортове :lachtot: , те са дошли именно от твоя район и такива условия - да не вземеш да засадиш такива. За тези температури избери някакъв червен сорт, обичат топличко. Кабернето си е класика, Хамбургския мискет е сорт, който става за дестилат, а и за ядене. Лошото при него е, че много изресява. Ако наистина е много влажно лятото търси сорт с дебела кожица и богат восъчен налеп по зърната ( Каберне, Хамбургски мискет, Пино Ноар), обаче без пръскане няма да минеш, в тия условия гъбните болести са в стихията си.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Апр 2012, 21:35 
Аватар

Надеждата умира последна,...ще пръскам и сто пъти,няма проблем,а с глинестата почва какъв е проблема?Мислех да изкопам около 30 см от горния слой и да сложа чернозем,за да се хванат по добре отначалото...Последно,да грабвам хамбургският мускат и кабернето?.....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Апр 2012, 09:47 
Аватар

Наско, и аз като тебе се опитвам да направя нещо, ама малък асмалък.
Отидох в локалния магазин до моя котич преди две години и питах кои от предлаганите лози ще виреят най добре и купих 4 бр. за асмалък-две бели и две червени....още не съм ял грозде....кисело е.... :lachtot:
Сгреших и не попитах какъв е сорта :cry: ама сега изкараха втората зима и са още живи, сега ги извадих от земята-ок са. Неllreiser :respekt: е много на ясно с тази вид дейност и с удоволствие ще дава напьтствия . Пожелавам ти успех и на теб!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Апр 2012, 12:03 
Аватар

Ако ти харесват като сортове взимай.
Това с изкопването на повърхностния слой е малко излишно ( това става за райграс), защото при засаждането ще копаеш поне 40 см надолу, а като им сложиш чернозем на 30 см само ще стимулираш росните корени, които са нежелани. Като ги купуваш задължително гледай да имат яка коренова с-ма и поне 3 дебели и здрави корена.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Апр 2012, 18:30 
Аватар

http://www.graftedgrapevines.com/ggv3_planting.html значи да взимам grade1-показано на първата снимка...всичко се купува на интернет и нямам никаква възможност да се купи на място,става въпрос за винени сортове.Благодаря за съветите!Не,че съм се спрял точно на тези сортове,избрани са неволно :) Пс.Пламене,тези дето ги продават в големите магазини са нищо повече от обикновенни десертни сортове незнайно какви,целта е да направиш декорация на къщата,украса или там каквото му текне на човек...а при теб си е доста студено зимата и лятото не е толкова горещо за да направи захарност ясмичката :D Така мисля...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Апр 2012, 22:11 
Аватар

Да , grade1 е по-добрия вариант, като преди да ги поставиш в дупките им съкрати корените на 10см, не видях дали го пише в инструкциите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Май 2012, 23:18 
Аватар

Хубава работа,ама....американска...не мога да взема нищо,всичко е продадено,пък и не им се занимава за 5-6 корена...трябва нещо от Бг да се измисли,гъмза,тракийски мискет...давайте идеи,не е ли късно вече...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Май 2012, 23:23 

Местожителство: София
Хм...то при теб някак трябва да проучиш как е и кога и до кога е подходящо за садене.....
Иначе за разсад може да се измисли това онова.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Май 2012, 23:34 
Аватар

Спомням си...боднах някакви десертни преди години,това време,май,юни...бяха се хванали.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 302 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Следваща

Часова зона: Европа/София