Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 02 Дек 2016, 22:27

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 03 Яну 2012, 20:47 
Аватар

Ами забучих му въпроса на бащата, но нищо интересно. Каза, че си режат и нямало проблем. Както и казаха по-горе, големи масиви - малко хора!

Днес взех една ножица за 6лв. с въртяща дръжка (снимката по-долу). Като я пробва ще пиша. Сега на кабернето някви нови ножици показали за 25евро от Гърция с големи дръжки - направо за клони!

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Яну 2012, 08:58 
Аватар

За инфо само да вметна, че тази ножица за 6 лв. върши работа. Реже добре вече два дни и не е захабена!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Яну 2013, 15:23 
Аватар

Малко да вдигна темата с нова информация. От миналата година всичко що имаше го строшиха, и FISKARS - а замина. Най-доволен беше от тези с въртящата дръжка, 6 лева, но и те си имаха слабо место. Вече не ги намирам по магазините. Та сега съм малко в Гърция и му накупих на бащата да има да троши. Някой модели са със резервно острие, а едните са Made in Japan. Имат си и сайт samurai-saws. Нали японците се славят с добрите си стомани. Колко са японски предстои да се разбере.

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Яну 2013, 07:27 
Аватар

Точно от една такава японска за мои си цели, любителски, съм най-доволен. Имах и една Sandvik - да онези чудеса, дето са много по-скъпи от Фискарс-а - е не е толкоз добра.
Значи японската беше много лека, с кухи дръжки, които в началото ме съмняваха че ще издържат, но и до ден днешен са си наред (вече 10-ина години). Острието не го знам от какво е правено, но не събира мъзга и налепи да се чудиш да чистиш като свършиш с рязането, държеше на ряз много и се работи с тия ножици много леко.На опаковката си спомням че пишеше че има уж титан в стоманата, ама дали е истина... Единствения кусур, който при теб явно няма да го има - острието е на едни жлебове, за да се сваля(предполагам лесно да се подменя)и ако не се ползват по определен начин (ако се усуква при рязане, което става при по-дебели ластари) се вадеше леко. Освен това бяха с болт и гайка на оста, което нещо не го бяха доизмислили та се налагаше да се дозатяга отвреме на време. Тия твоите като ги гледам (японските) май няма да ги имат тия проблеми.
Значи Сандвика - може да е кораво нещо, престижно, скъпо - някак си не ми е на сърце таз ножица - острието събира налепи като за световно, пружината нещо не беше хубава, не се реже лесно с нея, острието ли е по-дебело, стоманата ли е типичната хром-волфрамова чудесия, тежка ножица, като цяло уморява ръката много повече от японската, иначе ги нямаше онези недостатъци на японската.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Фев 2013, 07:59 
Аватар

Привет и от мен. Доста ножици съм потрошил и сменил. По миналта година гледам едни в Баумакс, китайски, прилични на вид. Цена-7,99лв, викам си бе чакай да взема един чифт за проба, един ред да орежа с тях все файда :megagrin: . Широката режеща част черна, пише нещо кабронова сплав и т.н :lol: Много приятно се изненадах от качеството на тези ножици, режат добре,леко и не се захабяват...Купих още два чифта, после още два чифта от :o Пени-маркет за по 6 лв. Много добро съотношение-
цена/качество. На село са и не мога да снимам. С черен разглобаем режещ резец и дръжките са потопени в каучук-жълти или лилави. За цена от 6-8лв режат две години 3 декара лозя :) К`во повече. Ползвал съм много марки и модели все скъпи....От Гърция са ми носили свестни ножици, ама помощниците не се знаят силата...и айде.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Фев 2013, 10:25 
Аватар

Снимай когото можеш!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Фев 2013, 21:46 
Аватар

Местожителство: Горно Кирково
Здравейте!А някой да има мнение за ножици Ножаров (целите метални ,същите като от едно време) 35 лв.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Фев 2013, 10:38 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Единствените ножици на Ножаров, които виждам пише, че струват 11 лв, а не 35лв. Може да си струва да се пробват.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Фев 2013, 22:39 
Аватар

Местожителство: Горно Кирково
Извинявам се !Ножиците са ТЕРНА,продавача ме е заблудил.Сега като ги разгледах малко се расколебах,неса това което очаквах.Смятам да разгледам АГРА2013 и тогава да реша каква ножица да взема.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Фев 2013, 18:18 
Аватар

Местожителство: Казанлък
Цитат:
Смятам да разгледам АГРА2013

Там сме :thumbs1: Кой ден е най добре да се отиде?

Остап Бендер

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Фев 2013, 20:51 
Аватар

Местожителство: някъде в Безхаберия
Krass написа:
Цитат:
Смятам да разгледам АГРА2013

Там сме :thumbs1: Кой ден е най добре да се отиде?

Първият!!! :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Фев 2013, 21:39 

Местожителство: София
vald76 написа:
Извинявам се !Ножиците са ТЕРНА,продавача ме е заблудил.Сега като ги разгледах малко се расколебах,неса това което очаквах.Смятам да разгледам АГРА2013 и тогава да реша каква ножица да взема.

Терна с извинение освен тенекии друго не правят;. :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Май 2013, 22:53 

здравеите от 5 години режа много китайци строших FELCO e номер 1 .4 имам много курави

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Май 2013, 23:13 

Местожителство: София
Колко кОрави?
По колко декара режеш с тях?
-питам защото поредната ГАРДЕНА за 60 кинта се захаби сериозно от 3 декара памид и ще става само при беритба .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Авг 2013, 16:23 
Аватар

Натъкнах се на това - http://www.novitaprim.com/shop.php?dg=7&dv=32. Сигурно за това Фелко става въпрос. Само ме дразни че в магазина си имат само една ножица пък в каталога - 10-ина вида..

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часова зона: Европа/София