Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 06 Дек 2016, 08:03

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2014, 09:51 

предстои ми засаждането на лозички/мускато бианко/ ,които съм закупил есента и искам да попитам знаещите трябва ли предварително в ямките да се поставя тор или нещо подобно и изобщо каква е добрата практика при засаждането .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Яну 2014, 10:20 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Добрата практика е да се слага тор. Като изкопаеш достатъчно дълбока дупка отдели горния слой на страна, на дъното на дупката поставяш тор(оборски около 1кг или комбиниран фосфор-калий 200гр) а най-добре и двата заедно, като предварително ги размесваш с пръст. Поставяш сместа на дъното на дупката, отгоре посипваш отделената в началото пръст от горния слой и върху нея поставяш лозата, корените да нямат пряк досег с торта. Не забравяй да опресниш крайчетата на корените като леко ги подрежеш.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Яну 2014, 10:42 
Аватар

Местожителство: Горна Оряховица
Ако засаждаш сега (имам в предвид тия дни) добре е да ги "загребеш' то е да ги покриеш с пръст докато отминат студените дни.Това е с цел да не измръзнат.
hellreiser дава добра практика,но не забравяй да полееш.
Успех!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Яну 2014, 10:43 
Аватар

Местожителство: Бургаско, рядко Варна
Здравейте, пичове! Отдавна не бях ви навестявал, че много ме натисна работата на ранчото. Ама днес използвам мъглата да поразпусна, та рекох да споделя. Засадих малко над 120 облагородени лозички в края на ноември - началото на декември. По всички препоръки на специалистите - дупка фи 40 на около 50 см дълбочина със свредела, добре угнил оборски тор (овчи), възглавничка от рохкава пръст и прочие. Завих ги с по двайсетина сантиметра пясък. А бе - работа с мерак. Отивам един ден да прегледам дали всичко е наред и - УЖАС! Няколко купчинки разровени и присадите изгризани. Затрупах обратно пясъка, но на следващия ден пак бяха разровени и гризани. Гадните гюдженчета вече се бяха научили. Мисля че 6 - 7 пръчки хамбургски мискет ще ми се наложи да ги пресаждам наесен ако пролетта не избият отнякъде. Е, затрупах дебело с пръст и набезите престанаха. Та ако имате в района зайци, имайте си едно наум и затрупвайте по-дебело. Странно е че предпочетоха само хамбургския...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часова зона: Европа/София