Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 05 Дек 2016, 22:59

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2014, 19:14 
Аватар

Някой не може ли да сподели по-конкрфетен опит, такава малка асма- добив, брой лозници и такива неща. Все пак тука има хора с познания и опита! :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2014, 07:10 
Аватар

От 25 кв. м кой знае какъв добив не може да очакваш понеже и двата сорта раждат малки гроздове със ситни зърна. Щом ти харесват мискетите не виждам кой може да ти каже нещо. Устойчиви са на ниски температури, но пък на мана не държат много и искат пръскане. Това на теория - тая година от моето памидово лозе най-запазени бяха мискетовите корени. Предполагам че се дължи на малко по-късното или малко по-ранното им развитие през пролетта спрямо останалите сортове, които бяха много поразени. Сега като се замисля, май те се развиват малко по-късно от останалите сортове и поради тази причина ранните майски студове и дъждове не са им повлияли толкова много.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2014, 11:26 

Местожителство: София
Розов Траминер...3 лози на не повече от 24кв.м добив 70кг...Малко е в сравнение с Болгар например ,но пък качествено и ароматно..Не иска особени грижи на фона на мерло и каберне и издържа на студ.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2014, 18:14 
Аватар

Здравеите!
Въпросът е към ilu6a-колко пъти годишно пръскаш розовия траминер?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2014, 21:36 

Местожителство: София
Зависи от годината,тази специално 7 пъти-толково просто успях ,всичко друго като пино ноар,каб.фран замина...но там където го гледам(Ловешко)тревата беше мухлясала...просто селото е в една падина и е мноого влажно по принцип.В години като тази е отврат от влага.
Обикновено 3-4 пъти.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Окт 2014, 21:24 
Аватар

Благодаря за отговора.Попитах,защото имам "щастливи" кокошки и няма как да пръскам с прерарати.Хайде,да са едно,две пръскания ще направя някакъв компромис.Явно,макар и с неудоволствие,ще се насоча към директните сортове.Аз съм от Видин,освен отела се гледа Червена и Черна вияла.Някои правил ли е ракия от тези два сорта?Питам,защото аромата им ми се струва тежък,особено на Черната.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Окт 2014, 19:12 
Аватар

Здраейте отново. Искам асмичката ми да ми дава добра реколта колкото за едно казанче ракия, но искам хубава ракия! Понеже лозничките мога да ги засадя само от едната страна на гаража (само там има свободна страна със земя) ще се получи разстояние между лозничките около един метър дасли това ще бъде проблем.
Понеже аз нямам никаква представа от лозарство, но имам желание и за това питам разни въпроси вероятно до нбякъде вероятно тъпи :), ще ме извините. За червение мискет, отонела и за траминера доколкото съм чел май зреят по едно и също време така ли е или не е така?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часова зона: Европа/София