Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Последно посещение: 24 Ное 2017, 21:07 Дата и час: 24 Ное 2017, 21:07

Часова зона: Европа/София

[ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 30 Май 2014, 19:54 
Аватар

Здравейте
Чудех се къде да задам въпроса,ако съм сбъркал мястото моля да бъда извинен.
И така.
Купих си мрежа против градушка и трябва за съединя две парчета от по 10 м дължина
Бихте ли ми казали някакъв бърз,лесен и тарикатски начин за съединяване с рибарска корда или с т.н....
Варианта с фабрични фитинги и скоби за съединяване на такива мрежи отпада поради няколко причини
Някой правил ли е такова съединяване?

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 09 Юли 2014, 08:06 
Аватар

vlax написа:
Здравейте
Чудех се къде да задам въпроса,ако съм сбъркал мястото моля да бъда извинен.
И така.
Купих си мрежа против градушка и трябва за съединя две парчета от по 10 м дължина
Бихте ли ми казали някакъв бърз,лесен и тарикатски начин за съединяване с рибарска корда или с т.н....
Варианта с фабрични фитинги и скоби за съединяване на такива мрежи отпада поради няколко причини
Някой правил ли е такова съединяване?

Проблема реших като обущар заши мрежата с конец от изкуствена материя.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 21 Юли 2017, 07:19 
Аватар

Мрежата против градушка става ли и против птици,че от един магазин ми предложиха на супер цена?

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 21 Юли 2017, 18:04 
Модератор
Аватар

И аз покрих "оранжерийката" с такава мрежа. Засенчване 70%. Държи влагата по една седмица в големите жеги. Снаждал съм отделните мрежи по между си само с тел, но само към металните каркаси. Издържа без повреди една голяма буря, при която имам съборени три дървета. След това още две градушки. Без никакви повреди. Единственият недостатък е, че зреят бавно доматките. С краставичките и чушките проблеми няма. Утре като си отида на село ще снимам. До този момент съм много доволен.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 22 Юли 2017, 08:11 
Аватар

Местожителство: Варна
И аз покрих оранжерийката с мрежа,засенчване 30%. 3 мрежи х 12м дължина х 1,2 широчина. Съеднявал съм ги с биндер ленти UV устойчиви 100х2,5мм. Окачена е на 2 проволки ф3мм покрити със шлаух.В средата на 6 я метър има вертикални тръби за подпора. От 1 та тясна страна е пак с проволка , а от другата на поцинкован профил 20х20мм м/у 2 те вертикални тръби.
Издържа без повреди на доста силни ветрове и бури.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 22 Юли 2017, 15:08 
Модератор
Аватар

Ето за това писах в предния пост. Освен защита прави и много добра сянка, и установявам, че като тази година такъв растеж на зеленчуците не е имало никога. Пипера надхвърли 1 м височина и продължава да расте.

Прикачени файлове:
Image00001.jpg
Image00001.jpg [ 249.42 KiB | Прегледано 555 пъти ]
Image00002.jpg
Image00002.jpg [ 229.51 KiB | Прегледано 555 пъти ]
Image00004.jpg
Image00004.jpg [ 218.32 KiB | Прегледано 555 пъти ]
Image00003 (2).jpg
Image00003 (2).jpg [ 173.99 KiB | Прегледано 555 пъти ]
Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 22 Юли 2017, 20:31 
Аватар

levskarq77 -става.Старата ми мрежа за градушка на 3 години я ползвах да увия една череша против косове и съм много доволен.На есен асмите ще пробвам.
Изображение

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 23 Юли 2017, 08:56 
Аватар

Местожителство: Плевен
IVO 68 написа:
Освен защита прави и много добра сянка, и установявам, че като тази година такъв растеж на зеленчуците не е имало никога.
Преди 4-5 години хората нямаха домати за салата,лоша година,а аз раздавах,нямаше какво да ги правя.Защото моите бяха насадени на сянка,между две постройки и слънцето ги огряваше за около 2 часа.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2017, 14:41 

Световната конспирация казва, че с напредване на времето катаклизмите ще се увеличават.

Това с по-честите валежи от градушка ще са най-малкия проблем.

Следващите години се очакват големи поражения на всичко от внезапните бури и валежи. Като казвам следващи от рода 5-10 години.

Има няколко филма във вид на предсказания/фантастика какво ще ни доведе природата!

Ето около нас Гърция официално си била потъвала с няколко сантиметра на година има предсказание, че тя ще изчезне и т.н.

___________________________________________________________________________________
Сайт за безплатни обяви разделен на разнообразни категории.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 18 Авг 2017, 20:49 
Аватар

@ Освен защита прави и много добра сянка, и установявам, че като тази година такъв растеж на зеленчуците не е имало никога. Пипера надхвърли 1 м височина и продължава да расте."
При мен в оранжерийката домата и краставицата се опитват да пробия поликаробоновия покрив :megagrin: в ниския край 2,60 , а в другия 3,10м /терена е с наклон/.Има по 3 корена краставици в средата на 2 та реда до пътеката.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 26 Окт 2017, 21:30 
Аватар

Тази мрежа - такава като на снимките на IVO 68 става ли за покриване на лозе? Не го ли засенчва много? Няма ли опасност гроздето да недоузрее или да закъснее със зреенето?

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 29 Окт 2017, 17:52 
Аватар

[youtube][/youtube]
мрежата против градушки е око около 8х8 мм. Не прави засенчване.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 30 Окт 2017, 18:37 
Аватар

Тя хубаво е 8 х 8 ... Въпросът е от какъв материал е направена. Тези от плоски "конци" подобни на зелен сезал ми изглеждат по-здрави. До сега, ровейки се в нета попадам на мрежа подобна на тази от снимките по-горе, а за нея пишат 40 %, 60 % и 80 %. Предполагам, че това е засенчването защото на рекламните снимки, които съм гледал се вижда, че тези с по-високия процент са по-гъсти. Всяка мрежа прави някакво засенчване. Въпросът е дали то не е вредно и как ще повлияе на растеж, захарност и т.н. Лозата си е светло- , топло- и слънце-любиво растение. Да не стане така, че да купя мрежата, да я моонтирам и после да се окаже, че съм изпуснал енда година ... :datz: .

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 31 Окт 2017, 20:47 
Аватар

"Тя хубаво е 8 х 8 ... Въпросът е от какъв материал е направена. Тези от плоски "конци" подобни на зелен сезал ми изглеждат по-здрави. До сега, ровейки се в нета попадам на мрежа подобна на тази от снимките по-горе, а за нея пишат 40 %, 60 % и 80 %. Предполагам, че това е засенчването защото на рекламните снимки, които съм гледал се вижда, че тези с по-високия процент са по-гъсти. Всяка мрежа прави някакво засенчване"
Ами пусни търсачка за мрежа против градушки и ще я видиш.
Не прави засенчване. пак е от "конци" подобни , а може и да са сезал. Първо се бях засили за такава мрежа /черна е на цвят, но ме ужедиха да купя с 30% засенчване за оранжерията.
Като съвет мога да ти кажа - забрави да я опъваш на тел - несе опъвадобре. Тръгнах по този път и минах на проволка 3мм облечена в шлаухка. В едния край обтяжка. И с обтяжката на 12м дължина има провисване в средата. Т.е. трябва да е вдигната на по-голяма височина
На дългите страни използвах едни спец клипци с диаметър около 3 см и 6 фиксиращи зъба. през 1 м ,Наложи се да слагам допълнително UV биндерлентиза да се опъне добре.. По тесните страни 4м / само биндерленти през 15 см. по дългите страни мрежата има допълнителна оплетка.
На късите я хванах с б.лентите на по 4-5 см навътре от края, но от бурните ветрове взе да се прокъсва. Презакрепих я , като навих късите страни малко на руло и пак с биндер ленти.
Преди 2 седмици я навих аруло и я закрих с полиетиелен и бандаж. лошата новина е ,че въпреки,че биндерлентите са UV устойчиви , някои поставени в началото на сезона започната да се чупят. Ще минавам на метални карабинки .

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 01 Ное 2017, 05:54 
Аватар

Цитат:
... Ами пусни търсачка за мрежа против градушки и ще я видиш...

Абе колегааааа... близко е до акъла, че щом съм описал размери и процентно засенчване - явно съм я виждал. Може да се предположи дори, че съм я виждал и на живо. Както и да е ... Въпросът ми НЕ Е как да я о'пна, закреп'на и т.н. Въпрос на техническо решение за което изобщо не питам и не търся мнения.
Та тогава се налага да попитам по-простичко:
- Има ли опасност гроздето ми да не узрее заради мрежата, благодарение на това, че бих го опазил от евентуална градушка?
Благодаря предварително на хората, които ще отговорят кратко, ясно и конкретно на въпроса :) !!!

Върнете се в началото

[ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часова зона: Европа/София