Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 04 Дек 2016, 01:49

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 31 Май 2016, 22:08 

Местожителство: Lovech
относно лозе и асми таз година не ми се поглеждат , камо ли да ги обработвам. при положение че друга година бера по 400 кг, сега дали ще има 30 кг.пръскам за шума.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Май 2016, 22:36 
Аватар

Инвестирай в шумата......Не е лъжа...,обаче,за догодина...Аз инвестирах в един "тарус"...естрагон ,де :lachtot: ...Пък тя,жената,зе че го обръсна :lachtot: .......Общо взето-като при лозето и асмите....,ако ме разбираш правилно... ;) Гаранции няма!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Юни 2016, 02:54 
Аватар

Имам проблем с младо черешово дръвче. На 2.5 години е и тази пролет забелязах че кората се цепи и се отделя от сърцевината с доста голяма скорост. В началото беше 2 см. а сега два месеца по късно е повече от 15 см. Ще пробвам да кача снимка. Има ли опасност черешата да загине или ще се оправи с някакъв препарат, а може би ще се оправи сама без моя намеса??? Явно няма да стане понеже файла е по голям от 2 МБ. Цепнатината е вертикална и е като джоб. Предварително благодаря за съветите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Юни 2016, 17:24 

получава се някога при бърз растеж на дървото и кората се цепи .навремето дядо ме караше с бръснарско ножче да цепя кората на младите дръвчета по тази причина . замажи го с ъс смазка за ашладисване и дано се оправи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Юни 2016, 23:28 
Аватар

Замазаха го с някакъв мехлем на основа на пчелен восък но не помага, продължава да се цепи. Иначе дръвчето изглежда добре.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Юни 2016, 20:08 
Аватар

Местожителство: Варна
"получава се някога при бърз растеж на дървото и кората се цепи .навремето дядо ме караше с бръснарско ножче да цепя кората на младите дръвчета по тази причина"
Не е само при млади . Имам го това отделяне на вишнап , кохто помня от преди 1978г като голямо дърво. С годините фо рязах надолу сега стъблото е към 80 см и пак се отделя кората

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Юни 2016, 19:27 
Аватар

Местожителство: Варна
Няма камбан а с поп , ама днес и зарзалата и вишнята бяха разфасовани. Сухо , та сухо - напразно таих надежди ,че се оправят

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Юни 2016, 20:56 

вчера като ходих до село видях , че трябва да режа кайсията до дъно . и аз таях надежда , понеже имаше няколко живи клонки но уви. ще правя нова ашлама и отначало живот и здраве.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часова зона: Европа/София