Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 05 Дек 2016, 16:46

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2014, 19:43 
Аватар

Преди доста години нормално лозята са се обирали около първата седмица на октомври(за северна България).Така знам от дядо.Значи има какво още да чакам.Поне ще разбера дали е такава тотална трагедия в цялата страна, или ще пием само от старото и някои няма да се нагушат. :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2014, 00:38 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
На 4 септември,ей така от любопитство,премерих захарността на две астми...бяха с 11 % захарност,все пак в Благоевград е по топло от Северна България.
Аз съм поръчал вече моето грозде :) При вас нещата не изглеждат въобще добре

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Сеп 2014, 22:46 

Местожителство: Добрич
Здравейте, някой има ли информация как е Димят-а тая година и кога долу-горе ще има евентуално? Някой по-горе спомена, че не е зле, а миналата година точно от Димят правих ракия и съм доста впечатлен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Сеп 2014, 22:55 
Аватар

Димята си е запазена варненска марка.Ти си близо, и все имаш някой авер от там.Те ще те ориентират най-добре.Другата седмица имам път натам,ама няма къде да сложа и едно кило.Иначе знам че е късен сорт.При тези аномалии тази година нищо чудно още да не е готов.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2014, 09:34 

Местожителство: Казанлък
Преди 10 дни посетих село Момково , което се намира на 15 км от Свиленград .Видях масив от 300 дка ,
който беше в перфрктно състояние ,за което се е грижил агроном и не са жалени средства .Отглеждаха
каберне совиньон , каберне фран , мерло и сира .Захарността измерена от техен служител бе 16 %.
Вчера получих обаждане , че почват беритба - цена 1 лв/кг. , захарност - 19 % :datz:
Тази година ми се струва , че ще пропусна .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2014, 15:14 

Местожителство: гр.София
Здравейте, вчера на Люлинския пазар имаше 2 мелачки и грозде на цени от :1.30 лв. за мерло,кабарне и сира и 1лв за бяло. Захарността не се знае. :?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2014, 09:09 

Местожителство: Казанлък
Някой да има добри новини ? За сега най-доброто грозде което съм видял е мерло от региона на Свиленград - 19.5 - 20 % захар , около 30 % скапано .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2014, 20:00 
Аватар

На 17.09 от с. Трънчовица Плевенско СТОРГОЗИЯ на 80ст захарност 19% и малко отгоре ... учудващо добро и качествено тази година гроздето ....много сочно с много добър рандеман без загнили зърна .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2014, 20:13 
Аватар

Местожителство: София
Аз редовно си чеквам борсата в Дружба.
В събота сутрин цъфнаха първите търговци - 3-ма на брой. Първата мургава търговка директна обяви 1,20 лв. и захарност 24. Иваеловград. После от Хасково - същата работа, но по-лошо изглеждащо грозде. Пак 1,20 за кило. На края на пазара (или началото, зависи от къде вървите), от към ТЕЦ-а, в ограденото пространство и Димят имаше - цена на всичко - пак 1,20.
Сделки - логично няма.
Във вторник вечер леко вече бяха кротнали. Обявяваха 1,00 и около. Човека с Хасково беше протекъл отвсякъде - 0,90 лв. И всички се жалват. Това ще ви го спестя. Интересното е, че се появи бяло, едро грозде. Болгар, според мен. Цена 0,85 докладват. Захарност 17.
Сделки - няма.

Тази вечер, петък. Раздвижване. Повечко търговци, освен прекупвачите. Цените - 0,9, 1,00. И доста купувачи. Няма как, и при тези цени ще се търгува.
Женица от Иваеловградско, доста честна на вид имаше сира, мерло и кабарне на 0,90. Сносно, но компромисно. Докладва захарност 20. Убийствено.
Любопитното е, че се появяват вносни гроздя. И за това и пиша този пост. От Македония и Гърция внасят. Лошо няма, но видях табели мерло и кабарне, а гроздето определено е... меко казано странно. Едри зърна, твърда кожица, остава в устата. Лесно се отделя. Месото месесто. Семки... Та или е нещо мутант, или си е нещо гръцко - Ксиномавро... знам ли. Ма те и наште търговци толкова знаят. Нали им е за продажба.
Има от този сорт без семките. Бяло. Зърното е средно, по-скоро малко за бяло, удължено. Грозда е много перест. Гроздето изглежда свежо. Цена 0,65 лв.
Та, да ви питам. Да експериментирам ли 60/40 с него и мускат? Би ли станало свежо и ароматно бяло вино или да взема от него за ракия само. Това ми е дилемата.
Успех на всички в предстоящата кампания!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2014, 21:58 

ООО Лъчо аз бих пробвал...утре ще отида да го видя бялото гръцко.
Апропо аз ще взема на 1,20....с доставката ще дойде на 1,30лв но разчитам на хората за качество и захарност....каберне и мерло от Харманли региона...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2014, 10:46 
Аватар

ООО, Илиика, от твоите уста, та направо се действа.
Слагам бентонита да набъбва.
За хасковско чувам, че реколтата е лоша и е малко. Но само чувам така от търговци.
Ще чекна Бай Илия Кинаджията от Узунджово, а пък и братовчед имам директор на училище в Харманли е. Ще го чуя и него.
Това ще е инфо от първа ръка.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2014, 21:13 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
И на Плевенския пазар се появи грозде от Гърция и Македония.
Цена 1 лев. опитаха се сутринта на 1.20 ама не мина номера,К'то гледам са продали до 5 часа около 300 кила, а имат около 3 тона.Не знам ама да не стане като миналата година месните тарикати да го продават по 0,30ст накрая на литър полу ферментирала чорба.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2014, 18:30 
Аватар

Местожителство: Пловдив
http://prikachi.com/images.php?images/353/7619353w.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/354/7619354B.jpg
Това от днес, мускат отонел от Новаково. Цена 1лв/кг, захарност 20% :|
Повече няма да стане, започнали са да го берат, защото се разваля по лозите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2014, 20:20 
Аватар

аз го взех Отонела на 1,30 пак на 20 захарност преди 2 седмици вече е готово за варене

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2014, 15:35 
Аватар

mineff написа:
Преди 10 дни посетих село Момково , което се намира на 15 км от Свиленград .Видях масив от 300 дка ,
който беше в перфрктно състояние ,за което се е грижил агроном и не са жалени средства .Отглеждаха
каберне совиньон , каберне фран , мерло и сира .Захарността измерена от техен служител бе 16 %.
Вчера получих обаждане , че почват беритба - цена 1 лв/кг. , захарност - 19 % :datz:
Тази година ми се струва , че ще пропусна .

Миналия вторник си взех от с. Младиново Мерло 25% и Пино гри 25,5% - незнам колко ми е верен захаромера!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часова зона: Европа/София