Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 04 Дек 2016, 06:36

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 65 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2014, 08:55 
Аватар

Тези евтините по около 20 - на лева вършат работа, но около мен има и някой други спукани. Тръгнах да ровя и съответно излизат по-скъпи предложения. Бихте ли споделили от какво сте доволни, какво ползвате, какво бихте си купили и дали има смисъл закупването на по-скъпа пръскачка?!!!?

Gardena

Marolex titan 12

TopGarden

Каква е разликата между двете серии на Матаби - Еvolution и Super Green
MATABI EVOLUTION 16

Matabi Super Green 16

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Окт 2014, 09:41 

Местожителство: София
Аз пръсках 4 години 3 декара лозе по 10-12 пъти годишно с точно тази от 20лв...ПРи тях проблема е ръчката-чупи се но лесно се пригажда друго здраво рамо.На вилата също имам такава-ефтинджос са ,но излязоха корави.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Окт 2014, 12:45 
Аватар

Местожителство: Плевен
3 г. с пръскачка от Кауфланд за 20 лв.Утре да се счупи,нови 20 лв. и продължавам. :megagrin: Според мен,няма смисъл от пръскачки по 200 лв.Освен ако не пръскат сами ;) Същото важи и за ножиците.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Окт 2014, 13:41 
Аватар

Matabi super green 16, около 15 години употреба. Лозе не пръскам, но картофи доволно. Пробвах се с удължител и почти веднага сцепи пластмасовата дръжка. Елементарна тръбичка с две резби, първия стругар ти решава проблема завинаги. За толкова години работа,друго няма, чак сега се предаде уплътняващия силиконов пръстен на буталото, или как там се казва, консуматив, но не го намирам. За този модел това е при мен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Окт 2014, 13:44 
Аватар

Важното е как работи.Дали прави разтвора на мъгла, или го плюе .Старите медни нямаха грешка, ама и мангалите нямат грешка- гепиха ми я.Колко лозе е изпръскала само тя си знаеше.Сега имам немска от известна фирма.Не може да стъпи на малкия пръст на старата.Цената не винаги е определяща.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Окт 2014, 23:20 
Аватар

Матабито се регулира, кеф ти на струя, кеф ти мъгла.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Окт 2014, 23:40 

Всички се регулират.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Окт 2014, 23:44 
Аватар

Нямах представа :thumbs1:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2014, 06:54 
Аватар

Имам и Матаби и Топ Гардън за 20 лв. На матабито струята се регулира много фино от струя за дърветата до фина мъгла. На Топ гардън-а дюзите са фалшименто работа - просто едни пластмасови кръгчета със съответната дупка по тях, но не можеш да регулираш колко фино да пръска. В това отношение Матабито е по-добро. При нас спусъкът (дръжката) на матабито правеше проблем но тази година го смених. Матабито е на 9 години, а топ гардъна е на 1. Досега не съм смазвал нито една от двете, ама като гледам топ гардъна ще трябва тая година буталцето леко да се смаже. Иначе реално топ гардъна може и на професионална дръжка срещу 30 лв да се закачи, така че зависи за какво ти трябва. Моя зор за топ гардъна беше да можем да пръскаме 2-ма на лозето да става по-бързо, а и е с телескопичен накрайник уж за дърветата, но поне този който го има не е достатъчно дълъг. Хвърлил съм едно око на един испански накрайници дето се разпъват до 2-3 метра - те ще ми решат проблема. Ако трябва да оценям пръскането - Матабито в момента прави по-фина мъгла и с него се опръсква повече от топ гардън пръскачката.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2014, 11:18 

Топ Гардъна като затягаш дюзите повече разпрашаването става по-фино,поне при тази от Карфур беше така-иначе спор няма по-скъпите са далеч по удобни за работа.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2014, 14:22 
Аватар

Така прави матабито при мен, неговите дюзи са с конструкция подобна на "дяволчето" на варовите пръскачки едно време, на Топ гардъна, който аз имам, затягането нищо не решава понеже то е едно пластмасово колело в което има изрязани улеи, но те не се засрещат отдолу с нещо противостоящо, че да правят по-фина мъгла. Не си спомням откъде го взех, май от Бриколаж, но си спомням че тогава гледах на 2-3 дюзите и те всички бяха такива, освен на всички, които съм гледал да са били с липсващи "дяволчета" ама пък я взех запечатана... Все пак ако е от значение - разхода й е съвсем с малко повече от Матаби-то, но пък ако твоята е такава значи с нищо не се различават, освен с пластмаси и движещи механизми, което с просто око не може да се види....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Май 2015, 19:58 
Аватар

Привет! :)
Извинявам се ако въпросът ми не е за тази тема.
Имаме много стара медна пръскачка. Баща ми все се оплаква, че му мокрила гърба, като пръска. Днес реших да видя за какво става въпрос и се оказа, че подлива от гумената мембрана на дъното й. Не е скъсана, но явно не уплътнява, и затова тече.
Дайте някаква идея, как да я уплътня. :?

П.П. Нямам фотоапарат - който има подобна, знае за какво говоря.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Май 2015, 15:09 
Аватар

Местожителство: някъде в Безхаберия
Сменяш мембраната,продават се.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Май 2015, 19:17 
Аватар

BREAKER написа:
Сменяш мембраната,продават се.

Нищо и няма. Явно не ляга хубаво в леглото/улея.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Юни 2015, 18:56 
Аватар

stanilabg, слушай какво ти се говори и смени мембраната. Сега ги правят всякакви гаражни фирми и размерите са... мани, мани. Ако леглото е чисто и ненаранено, резбите са ОК, няма начин да не легне и да не уплътни. Ако е с точните размери, разбира се.
Виж, ако е износено леглото (лагеруването) на ръчката за помпане е друга бира. Трябва да се смени долната част. Не знам как да го обясня по-добре. Но пък тогава ще натиска на една страна и ще къса мембраната...
Знам ли... Силикон...?
Всъщност, държа на точния размер мембрана. Разбираш ме, надявам се.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 65 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часова зона: Европа/София