Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 09 Дек 2016, 13:43

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 08 Юни 2016, 09:35 
Модератор
Аватар

Местожителство: София
Няма страшно за парите. Нека пристигнат.
Тази помпа е със същите параметри като помпата, която вграждат в пръскачките.
http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 733a15db44

На предишната един момента ме притесни малко:
This type has strict requirements on the size of water gun outlet( advice 1.5mm / 1.8mm), otherwise it can't work properly or even been damaged.

Ти коя предпочиташ - тази или помпата от предния пост?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Юни 2016, 11:20 
Аватар

Здравейте, чудесна тема. И аз след всяко пръскане с моторната пръскачка, съм като прегазен от камион. Мисля за вариант с някаква помпа и маркуч. Попаднах на един сайт с всичко необходимо, ама е чак в Петрич а аз съм до Бургас. Обадих се но нямали клон в други градове, пращал всичко по куриер. Проблема е че, ми се иска да видя как работи, и какво налягане прави буталната помпичка с 50м. маркуч. Има и специални пистолети с керамични глави... Ама е друго да го видиш на живо, или поне на клип. Ще съм благодарен ако, някой колега от Петрич хвърли едно око, почерпката от мен. http://www.special-price.eu/page-107.php

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Юни 2016, 18:21 
Аватар

Аз написа:
На предишната един момента ме притесни малко:
This type has strict requirements on the size of water gun outlet( advice 1.5mm / 1.8mm), otherwise it can't work properly or even been damaged.

Това е така, защото помпата е с по-голямо налягане 7 бара и прави по-голям дебит. Затова изисква по-големи отвори на дюзите. Като на второто клипче. Лелята пръска с 4 дюзи на пръскачката и така се прави по-голям дебит, и се обхваща по-голяма площ.

Аз написа:
Ти коя предпочиташ - тази или помпата от предния пост?

Мисля, че тази /втората която пусна/ с по-малкото налягане ще ни свърши работа за домашно ползване. Пък и ще е по-икономична пръскачката с нея.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Юни 2016, 08:47 
Модератор
Аватар

IVO 68 написа:
...
Мисля, че тази /втората която пусна/ с по-малкото налягане ще ни свърши работа за домашно ползване. Пък и ще е по-икономична пръскачката с нея.

OK правя поръчка за такава помпа.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Юни 2016, 15:05 
Аватар

Това е най-евтината батерия, която успях да открия. Има вероятност да издържи около 3 часа работа.
http://elmag.bg/%D0%9E%D0%BB%D0%BE%D0%B ... %2012V/7Ah

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Юни 2016, 15:59 
Модератор
Аватар

Да стигнем до батерията :)
Имам приятел, който продава компютри. Ще я даде на добра цена.
Помпите са поръчани.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Юни 2016, 16:20 
Аватар

ОК! :2thumbs:
Поразпитай го дали не предлага и някакви потенциометри за регулатор. Евентуално да обсъдим и такъв вариант.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Юни 2016, 18:27 
Аватар

Много ми е чудно що не ползвате за помпа, тези от караваните - кемперите, так анаречени хидрофорни помпи?
Работят на 12 волта, до 2 атмосфери налягане, добър дебит до 5-10 литра в минута, можеш да ги спреш и пуснеш от кранчето....малки по размер... не се потапят, а единият маркуч влиза в бидона, другият на пръскачката... Към тях си има филтри, продават се и от делно.... :?
Мислил съм си направо в една пръскачка в резервоара или в някакъв бидон на количка, направо да пусна шланга на една такава помпа и на изхода и директно вързан маркуча на пръскачката.... :?

Нещо подобно са:

Изображение

Дали някой е пробвал...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Юни 2016, 19:50 
Аватар

Точно тия модели са 195 лв. за 7 , и 275лв. за 10 литра в минута.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Юни 2016, 19:57 
Аватар

Принципно ползване на подобни хидрофорни помпи - всичко се опростява - спиране, пускане.... имаш само два шланга, пръскачка и... акумулатор.
Предполагам, че може да се намерят и на добри цени.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Юни 2016, 20:21 
Аватар

infomar написа:
Много ми е чудно що не ползвате за помпа, тези от караваните - кемперите, так анаречени хидрофорни помпи?
Работят на 12 волта, до 2 атмосфери налягане, добър дебит до 5-10 литра в минута.....

Няма да станат за пръскачка. Направени са да работят "обратно" - голям дебит и малко налягане. За пръскане трябва голямо налягане и малък дебит. Отделно и цените са надути щото са за кемпери. По изгодно е за кемперистите да използват помпи за пръскачки за техните цели отколкото оригинални :) .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Юни 2016, 07:12 
Аватар

Сигурно си прав, но ползвам пръскачка Гардения 12 литрова и налягането от 1-1.5 Атм. максимално ми е достатъчно за лозето и дърветата. Прави всичко на мъгла, хвърля при нужда до 7 метра.... но все пак е за любителски цели а не професионални. Пръскам само асми - 60-70 бр. и двадесетина дървета.

п.с.
Ползвал съм кемпер, а и сега ползвам хидрофор в градината - при малка и голяма струя, налягането си е това което е указано и не намалява с намаляване на струята, а 5 - 10 литра/минута са си достатъчни за пръскане. резервоар от 50 л, ще го пръсне за 5-10 минути, което на практика няма как да стане в любителско приложение. :smoker:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Юни 2016, 13:28 
Аватар

infomar написа:
Сигурно си прав, но ползвам пръскачка Гардения 12 литрова и налягането от 1-1.5 Атм. максимално ми е достатъчно за лозето и дърветата.

Не претендирам да съм прав! Просто такива изводи си направих като сравнявах показателите на различни помпи. Сега експериментирам и ако се получи нещо удачно ще си кажа всичко .... доброволно! :)

infomar написа:
....... ползвам пръскачка Гардения 12 литрова ...... Прави всичко на мъгла, хвърля при нужда до 7 метра.....
А имаш ли възможнаст да покажеш с каква дюза е пръскачката? Или поне някакъв линк да видя. Аз купих де що дюза намеря и не докарвам до мъгла на ръчната пръскачка. Вярно фино разпръсква, но до мъгла не докарва. Последният път даже счупих дръжката на помпата в опити да вдигна по-голямо налягане.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Юни 2016, 17:32 
Аватар

не зная каква е дюзата, но много зависи от нея. Досега с друга дюза не съм постигнал това разпръскване.

пръскачката е оригинална Гардения от 130 и няколко верва. Заболя ме сърцето когато ги платих. Дюзата и целият възел там е метален, но не зная каква е, някакви нарези има по нея.

Смених 'ринга" който е на буталото и поставих по-дебел. Сега вече с трудност напомпям и налягането е доста голямо.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Юни 2016, 18:36 
Аватар

Такава ли е дюзата като модел? Тези ги дават за мъгла. Само такава не съм пробвал.

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часова зона: Европа/София