Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Последно посещение: 16 Яну 2018, 21:10 Дата и час: 16 Яну 2018, 21:10

Часова зона: Европа/София

[ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2016, 19:06 
Аватар

Изображение

Изображение

Изображение

Това е дюзата, не съм намерил до сега да се предлага някъде. Подобна е дюзата на старите български медни пръскачки.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 11 Юни 2016, 19:24 
Аватар

http://rezachki.com/elektricheska-prask ... lator-16m5

Ако я бях видял, може би щях да си купя тази.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 11 Юни 2016, 19:51 
Модератор
Аватар

infomar написа:
http://rezachki.com/elektricheska-praskachka-s-akumulator-16m5
Ако я бях видял, може би щях да си купя тази.
Ако е до парите има и по-евтини http://www.agrochasti.com/product/1372/ ... h-35w.html , но моята идея е да си направя комбинирана пръскачка. Хем ръчна, хем акумулаторна. :)

infomar написа:
Това е дюзата, не съм намерил до сега да се предлага някъде. Подобна е дюзата на старите български медни пръскачки.

Благодаря за инфото! :2thumbs: Аз си запоих от старите пръскачки дюзата, защото захвата е различен. Наистина с нея е най-добре спрямо другите дюзи.

Прикачени файлове:
Image00005.jpg
Image00005.jpg [ 170.6 KiB | Прегледано 406 пъти ]
Image00004.jpg
Image00004.jpg [ 129.31 KiB | Прегледано 406 пъти ]
Image00001.jpg
Image00001.jpg [ 154.01 KiB | Прегледано 406 пъти ]
Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 12 Юни 2016, 07:09 
Аватар

Разликата между двете освен в цената е и в налягането - едната работи на 2-4 атм, а другата на 6 атм. Не споря, че 6 или 20 атмосфери не са по-добре от една, но на мен лично и 1-1,5 са ми достатъчни и не считам, че повече е необходимо. При по-високо налягане има проблем с връзката между тръбички, маркучи и съд за химикала.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 12 Юни 2016, 09:12 
Аватар

Местожителство: София
Аз си взех ето такава пръскачка - електрическа с акумулаторна батерия
http://www.prodilar.com/316-elektriches ... asy-plus-7

Пръскачката е 5 литра с едно зареждане на батерията изкарва към 5-6 пръскания. Градина ми е 4 декара и я минавам с 2-3 зареждания цялата.

Помпата и батерията са в дръжката която вкарва въздух под налягане, те са в една част, която се завинтва към тялото на пръскачата. Ако някой му се занимава може да вземе частта и да я сложи на друга пръскачка /по-голям литраж/ стига да измисли/приспособи/ същата резба за захващане на винта.

Много съм доволен, перфектна работа върши.
Единствения минус е, че като я напълня до горе, ремъкът на който се държи е по средата на тялото и застава по всевъзможни неудобни начини. После като намалее течността си застава както трябва.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2018, 23:45 
Аватар

Здравейте. Темата е старичка, но понеже видях, че се обсъждат самоделни пръскачки, рекох и аз да покажа моята. Направо се родих от как я направих. За един сезон изпръсках 1400 литра разтвори и засега няма проблеми. За едно зареждане 50 литра компресорчето работи общо 6 минути при 2,5 бара :megagrin: . Има някой неща за подобряване. На първо място да и взема по-малък акумулатор, че сега свалям този от колата...Първо я бях настроил на 3 бара, но правеше много фина мъгла без да хвърля надалеч. Сега на 2,5 бара с 20 метра маркуч ф8 е сравнително добре. Някой може ли да даде насока към конкретен модел метална или някаква друга качествена дюза, за овошки. Или пък направо цял удължител с дръжка и дюза, но да е сигурно, че е качествен, че с това пазаруване по интернет се напълних с буклуци. Тук виждам, че на старите медни пръскачки дюзата е добра, няма ли нещо аналогично и ново? Моят е италиански Bertani / Di Martino и настройката на струята не е добра, всичко без удължението е пластмаса. И друго, има ли някакъв резултат с тези помпички, дето се обсъждат тук, че темата свършва без резултат?

Прикачени файлове:
DSC00376.jpg
DSC00376.jpg [ 226.2 KiB | Прегледано 243 пъти ]
DSC00377.jpg
DSC00377.jpg [ 205.49 KiB | Прегледано 243 пъти ]
DSC00378.jpg
DSC00378.jpg [ 237.21 KiB | Прегледано 243 пъти ]
Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 13 Яну 2018, 04:29 
Модератор
Аватар

iovo80 написа:
............. И друго, има ли някакъв резултат с тези помпички, дето се обсъждат тук, че темата свършва без резултат?

В моят случай аз не направих нищо. Поради лоши природни условия миналата година, и необходимост бързо да се действа, си купих нова 16 литрова акумулаторна пръскачка. Една зарядка на батерията изкарва пръскане на 5-6 пръскачки. На мен 4 пръскачки са ми достатъчни за едно пръскане.
Новата помпичка и новото акумулаторче стоят в резерв. Ако аварийно се наложи да се действа. Обмислям и вариант за претакане на виното от джибрите.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 13 Яну 2018, 08:55 
Аватар

iovo80 написа:
...Първо я бях настроил на 3 бара, но правеше много фина мъгла без да хвърля надалеч. Сега на 2,5 бара с 20 метра маркуч ф8 е сравнително добре. ...

Е мен ме устройва точно това "разпрашаване" на струята, но нещо не мога да попадна на подходяща дюза, а с регулиране на налягането неще да се получи. Използвах (купих си миналата година) гръбна акумулаторна 20 литрова пръскачка, изгодно на много добра промоция. Хубавото при нея е, че е комбинирана и с ръчна помпа, което е добре ако свърши акумулатора можеш да продължиш докато оползотвориш наличния разтвор. Налягането се регулира в диапазона от 2,5 до 6 бара, но явно дюзите не стават. Неприятното е, че разтвора, предназначен за 1 декар свършва за половин - в резултат на лошото регулиране на разпръскването. За това си карам с двете стари пластмасови китайки за сега. Търся дюзи за новата, ако намеря - живот и здраве ще я вкарам в редовна употреба.
iovo80 - колега, а ти не си ли мислил за вариант с дълго, телескопично удължаване? От опита, който имам и прочетеното до сега се препоръчва финното разпръскване вместо капковото пръскане (мокрене). По-добре се покрива листната маса с препарата. Е верное, че на късо разстояние, но ако можеш да компенсираш с дължината на рамото струва ми се ще е по-добре.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 13 Яну 2018, 09:21 
Аватар

Значи може да си взема една акумулаторна и да я направя на колела, че и при мен проблемите с гърба започнаха вече. Голямата е много удобна в овощната градина, но за двора трябва по-малка. Мисля си за по-дълго рамо или каквото там се води и скоро ще трябва да взимам, та затова питам тук. А може би просто ще удължа наличното. Не знам обаче дали няма да е неудобно за ниските клони, а то основно там отива пръскането. Или пък ще трябва да се разтяга и прибира за всяко дърво, което ще е досадно при пръскане на много дървета. Те хората затова са измислили какви ли не прикачни пръскачки, ама пуста мизерия. Абе няма угодия... :wallbash:

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 13 Яну 2018, 18:03 
Аватар

Преди няколко години ми попадна повредена водоструйка /спукана включваща глава/. Същата е китайски боклук,от най евтините.Та, елиминирах главата,като я направих да се включва от бутон на ръкохватката,като сложих и една евтина дефектнотокова защита. Тъй като водоструйката е със самозасмукване реших,и все още я ползвам за .....пръскане на асми,домати,картофи и др. Вярно,харчи повече разтвор,но за дворна употреба е незаменима. Набива препарата със сила в растенията,с уговорката,че не и наливам само и единствено бордолезов р-р заради евентуално запушване. И разхождането на удължител за ток става задължително,но......

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 14 Яну 2018, 11:46 

Местожителство: София
vtv написа:
Набива препарата със сила в растенията,с уговорката,че не и наливам само и единствено бордолезов р-р заради евентуално запушване.

Не бива... да го набива,а пулверизира на воден прах върху растенията. Стичащите се капки намаляват ефекта от разтвора.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 14 Яну 2018, 12:33 
Аватар

Това постигам чрез пръскане от по далечно растояние, пр. 3-4 и повече метра. И мъглата от вода и препарат попада точно където и е мястото.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 15 Яну 2018, 22:27 
Аватар

Извинявайте,че се намесвам,минах и аз през тези варианти-хамалогия си е.
Откакто купих моторната направо се родих.
Мисли ли сте за моторна?

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 16 Яну 2018, 11:06 
Аватар

vlax2 написа:
Извинявайте,че се намесвам,минах и аз през тези варианти-хамалогия си е.
Откакто купих моторната направо се родих.
Мисли ли сте за моторна?

Мдааа ... "земляко" по хоби или дейност (правя си изводи от ника). Всичко е много хубаво, но не съм убеден и не бих си купил моторна за да пръскам насажедения на площ до един декар. Не бих го направил никога за такава малка площ - нещо "не ми се връзва" инвестицията. Е ... иначе както се казва "гъзарията няма почивен ден", ако това е целта :lachtot: .
Определено е по-удобна, по-практична и спестяваща време, нерви и т.н. в сравнение с останалите, но за по-големи площи.

Върнете се в началото

[ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Часова зона: Европа/София