Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 04 Дек 2016, 10:18

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2016, 19:06 
Аватар

Изображение

Изображение

Изображение

Това е дюзата, не съм намерил до сега да се предлага някъде. Подобна е дюзата на старите български медни пръскачки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Юни 2016, 19:24 
Аватар

http://rezachki.com/elektricheska-prask ... lator-16m5

Ако я бях видял, може би щях да си купя тази.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Юни 2016, 19:51 
Аватар

infomar написа:
http://rezachki.com/elektricheska-praskachka-s-akumulator-16m5
Ако я бях видял, може би щях да си купя тази.
Ако е до парите има и по-евтини http://www.agrochasti.com/product/1372/ ... h-35w.html , но моята идея е да си направя комбинирана пръскачка. Хем ръчна, хем акумулаторна. :)

infomar написа:
Това е дюзата, не съм намерил до сега да се предлага някъде. Подобна е дюзата на старите български медни пръскачки.

Благодаря за инфото! :2thumbs: Аз си запоих от старите пръскачки дюзата, защото захвата е различен. Наистина с нея е най-добре спрямо другите дюзи.

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Юни 2016, 07:09 
Аватар

Разликата между двете освен в цената е и в налягането - едната работи на 2-4 атм, а другата на 6 атм. Не споря, че 6 или 20 атмосфери не са по-добре от една, но на мен лично и 1-1,5 са ми достатъчни и не считам, че повече е необходимо. При по-високо налягане има проблем с връзката между тръбички, маркучи и съд за химикала.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Юни 2016, 09:12 
Аватар

Местожителство: София
Аз си взех ето такава пръскачка - електрическа с акумулаторна батерия
http://www.prodilar.com/316-elektriches ... asy-plus-7

Пръскачката е 5 литра с едно зареждане на батерията изкарва към 5-6 пръскания. Градина ми е 4 декара и я минавам с 2-3 зареждания цялата.

Помпата и батерията са в дръжката която вкарва въздух под налягане, те са в една част, която се завинтва към тялото на пръскачата. Ако някой му се занимава може да вземе частта и да я сложи на друга пръскачка /по-голям литраж/ стига да измисли/приспособи/ същата резба за захващане на винта.

Много съм доволен, перфектна работа върши.
Единствения минус е, че като я напълня до горе, ремъкът на който се държи е по средата на тялото и застава по всевъзможни неудобни начини. После като намалее течността си застава както трябва.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Часова зона: Европа/София