Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 07 Дек 2016, 16:30

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2015, 12:57 
Аватар

Гледам прогнозата, към края на месеца се очаква около нула градуса и после леко вдигане нощните за две седмици. Да чакаме ли или... да я мятаме.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Окт 2015, 10:49 
Аватар

Местожителство: Варна
Аз я свърших тази работа в неделя. При нас е още много топло, но пък завали ли става трудно /лепи/

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Ное 2015, 15:54 
Аватар

Вече почти загрибах лозите. Останха още 30 броя...

Имам питане с чуденка.

Наложи ми се тази година да преместя около 24 броя едногодишни лозички за асми. Сортове Кардинал и Велика.
Садени са миналата есен. Много добре се развиха, имаха леторасли до 3 метра. Когато ги изравях ми направи впечатление, че повече от половината имаха силно развити росни корени, а другата половина въобще нямаха. Поливани са активно всичките едновременно, на едно и също място са засадени.
Не мога да си обясня, защо едни имат росни корени, и долните слабо развити, а другата половина обратното... :google: Не зависи от сорта - и при двата е така.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2015, 12:47 
Аватар

Местожителство: Варна
Aз пък приключих с варосването на дърветата -116 бр.
След вчерашния вятър вече са за пръскане /изпопадаха листата, много топло 23 гр, но за пръскане не става/. И мушмулите изпопадаха омекнали и в бидонЯ. Тези дни слагам и захарта с водата, ако се добера до ранчо /копаха за мръсне канал и е :cry: :wallbash: лепкава кал .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2015, 14:38 
Аватар

Миналата година бе погром на село!
Магазинерката се оплакала на тъста, че тогава са и измръзнали розите :shock: , какво да говорим за лозите?!
Аз успях да спася 3 лозички "кайлъшки мискет", които бяха 2-годишни и лесно ги извих и положих в предварително изкопана траншея, която затрупах със слама и пръст. Но тази година са големи - към 4,5см в диаметър и навеждането е много рисково, да не кажа невъзможно.

Затова тази събота увих всички по-млади лози /около 12/, качени на асма. За разлика от битуващото тук мнение, реших да рискувам с тръбната изолация ф28/6мм - 2метра. Наложих я върху всички лози, на които стана. Отгоре пристегнах със "св. опашки", да не влиза вода, а по продължение на стъблото омотах с канап. Около корените натрупах големи купчини листа и пръст.

Толкова от мен!
Ако и тази година загинат, изкоренявам всичко и слагам навсякъде от "дивачката", дето не се бои от нищо, за сянка !

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часова зона: Европа/София