Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 04 Дек 2016, 12:34

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2012, 16:23 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
MONI BARONA написа:
bgjoro колега ела в Плевен, ще те заведа в института по лозарство да си вземеш КАЙЛЪШКИ МИСКЕТ.Аналог е на мускат отонел студоусоичив, не е капризен и не иска много грижи.
Мисля че е това което искаш... :D

Мони,какви други сортове се продават в Плевенският институт и има ли ги на разположение винаги?Интересува ме гъмза или перла,например около и след нова година какво имат?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2012, 17:19 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Трябва да отида на място да вида какво има. Ето саита им.
http://ilv.my.contact.bg/ceni_otstapki.htm

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2012, 18:02 
Аватар

Местожителство: червен бряг
http://www.chateau-paradis.com/%D0%B4%D ... D0%B8.html

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2012, 19:12 
Аватар

Местожителство: Казанлък
Вчера си поръчах Евмолпия от тук http://babrikov.com/vino.html

Остап Бендер

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2012, 20:35 

Местожителство: София
Колеги :respekt: ,много ви благодаря за изчерпателните отговори и съвети.Само не ми стана ясно дали съм закъснял с есенното засаждане на лозничките,ако не с удоволствие бих презкочил до колегата от Плевен MONI BARONA да ми помогне с избора от института.
С вашата помощ знам какво искам вече:
ilu6a- пино ноар
hellreiser- мускат отонел
MONI BARONA-кайлъшки мискет
Krass-евмолпия
Направо требва да садим и у комшията :) Отела ми е покрай цялата ограда през 2 метра,спомен от баща ми е и не искам рязко да го изкоренявам,мога да посадя от всичките лозички по няколко бройки между редовете отел и този сорт,който най добре вирее леко да измести директният сорт.Ако имате по-добри идеи,целият съм в слух.
Да попитам има ли нещо много общо между ран червен мискет,кайлъшки мискет,врачански мискет,варненски мискет,или ги свързва само мискетовия аромат?(което не е малко)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2012, 21:00 
Аватар

Местожителство: Казанлък
В сайта на плевенския институт има подробни инструкции за сеене на лози. Начин и време.

Остап Бендер

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2012, 21:29 

Krass написа:
В сайта на плевенския институт има подробни инструкции за сеене на лози. Начин и време.

Мерси колега Krass,почвам да чета.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2012, 22:04 
Аватар

Naskohondata1 написа:
MONI BARONA написа:
bgjoro колега ела в Плевен, ще те заведа в института по лозарство да си вземеш КАЙЛЪШКИ МИСКЕТ.Аналог е на мускат отонел студоусоичив, не е капризен и не иска много грижи.
Мисля че е това което искаш... :D

Мони,какви други сортове се продават в Плевенският институт и има ли ги на разположение винаги?Интересува ме гъмза или перла,например около и след нова година какво имат?

Oт там, пролетта на тази година си взех "Наслада" и "Сторгозия". Сега са по 1.8 метра. Зимата, обаче ще си каже думата... Въпреки положените грижи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2012, 08:52 
Аватар

Цитат:
Oт там, пролетта на тази година си взех "Наслада" и "Сторгозия". Сега са по 1.8 метра. Зимата, обаче ще си каже думата... Въпреки положените грижи.

Сторгозията е бетон, няма грижи. Наслада и Армира... при мен не стана :nixweiss:
bgjoro написа:
Колеги :respekt: ,много ви благодаря за изчерпателните отговори и съвети.Само не ми стана ясно дали съм закъснял с есенното засаждане на лозничките,ако не с удоволствие бих презкочил до колегата от Плевен MONI BARONA да ми помогне с избора от института.

Можеш да садиш, а и времето позволява! Но ако мислиш че има вариант да претупаш работата, по-добре недей. Може да подготвиш почвата : риголване/прекопаване, изкопаване на ямки, наторяване... да си набавиш оборски тор и/или сено, листа... нещо с което да завиеш засадените лозички и ако прецениш че още имаш сили и време - сади. Може да засадиш една една част сега, другата на пролет.
При всички случаи е по-добре да подготвиш почвата от сега.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2012, 09:46 

ее ти пък да завива засадените лозички...ми те се садят по това време но годината 10-12см покрити с пръст...
За плевенския институт ,ако и разсадника е такъв както и винарната(магазина за вино) не бих взел нищо от там...въпреки уважението, които имам към подобни институции.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2012, 11:39 
Аватар

ilu6a написа:
ее ти пък да завива засадените лозички...ми те се садят по това време но годината 10-12см покрити с пръст...
За плевенския институт ,ако и разсадника е такъв както и винарната(магазина за вино) не бих взел нищо от там...въпреки уважението, които имам към подобни институции.

А бе не знам с тия температури от миналата зима, нещо съм се понаплашил. Бях в Кнежа на -29.5 С ... и още ме втриса бррр. Моите, новите мисля да ги затрупам с пръст повечко и да добавя отгоре и полуразложен оборски тор.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2012, 14:53 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Не ги мислете толкова много лозичките, това е част от живота им. Заривайте ги с купчинка пръст и няма да има проблем от измръзване. Такива практики като завиване,навиване, топлоизолации и други са характерни за затворени котловини и низини, защото там се образуват ледени езера от студен въздух .Но пък там по-презумпция не е много за лозе. Оборския тор отгоре е абсолютно излишен, даже може да се окаже, че ще стимулира още повече росните корени, които са плитко, но ако ще си по-спокоен давай.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2012, 15:41 
Аватар

А бе добре сте си Вие по Тракията. При мен е открито поле и като задуха имаш чувството че температурата е с 10 градуса на долу. Някъде бях писал че тази зима имах доста поражения, дори и Сторгозията бе частично засегната Купчинките пръст и тор ще ги махна напролет, но сега ще си вържа гащите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2012, 15:50 

Ако сега ги садиш...няма нужда да ги махаш на пролет купчинките-те ще си пробият през тях.
Грижата за росните корени ще е важна защото ,те са също така и важен елемент при измръзването на лозите ...спомагат за измръзване -особено при младите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2012, 16:57 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Какво ни е добрето на нас в Тракия и тук е равно и при нас амплитудите са от -25(изминалата зима) до +40, което е лудница за всичко живо. При такива екстремни за нас температури е нормално да има някакви поражения, не може без хич. Но пък съвременната селекция се развива и се получават сортове, които издържат по- ниски температури от една страна, но пък и след измръзване имат по-висока възстановителна способност. Няма страшно засаждайте, заривайте и на пролет което е здраво само ще пробие купчината.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Следваща

Часова зона: Европа/София