Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 03 Дек 2016, 02:48

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2013, 15:17 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Лозите се садят директно на постоянно място, но до онзи ден при Пламен имаше доста сериозен сняг.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Мар 2013, 17:25 
Аватар

Местожителство: Казанлък
itev написа:
Krass написа:
Вчера си поръчах Евмолпия от тук http://babrikov.com/vino.html

Току що звънях на Бабриков и ме отряза :? Дори не ме попита за сорт, а ми каза, че всичко е разпродадено и нямат посадъчен материал...
Севастианов пък не вдига телефона... и тук греда.

А ме заразихте с тази Евмолпия....дори и намерих чудно място :verzweifelt:

Закъснял си явно. Нищо и догодина е ден ;) А Евмолпията наистина е добър сорт. Бабриков е вече на доста години, но Севастианов сигурно вече е в Перу, пийва ПИСКО и харчи спечеленото. Така е когато си свършиш работата навреме. :sauf: Между другото, от аграта купих от Севастианов няколко лозички. Едната от тях Наслада май беше, беше с отрязани корени до дъно. 1-2 см. Кой знае какви цигани му работят и как си правят нормата докато пакетират. Но само една от 13 корена беше такава. Посях я, може да се хване пък. Божа работа.

Остап Бендер

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Мар 2013, 19:27 
Аватар

Местожителство: Горно Кирково
itev написа:
Току що звънях на Бабриков и ме отряза Дори не ме попита за сорт, а ми каза, че всичко е разпродадено и нямат посадъчен материал...
Севастианов пък не вдига телефона... и тук греда.

А ме заразихте с тази Евмолпия....дори и намерих чудно място Ако ти се дават по 6 лв на бройка ето ти сайт http://www.naturavera.bg/

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Мар 2013, 20:42 
Аватар

Някой правил ли е вино от Мискет Кайлъшки?

Пдходящ ли е за асма.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Мар 2013, 21:54 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
zagi_bg написа:
Някой правил ли е вино от Мискет Кайлъшки?

Пдходящ ли е за асма.

Кайлъшки мискет е бял сорт,има и мискет Плевенски червен сорт грозде.
И двата сорта са на основа Хамбурски мискет и.....
И двата сорта стават за асмалък, виж за виното сам трябва да прецениш, бяло или червено. :D :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Мар 2013, 22:05 

Местожителство: София
да допълня MONI BARONA...Мискет Кайлъшки (бял)...хибрид от сортовете Мискет Хамбургски и Вилар блан-късно зреещ винен сорт(октомври)
Мискет Плевенски(червен) ...хибрид от Мискет Хамбургски и Перл дьо Ксаба...него го водят десертен сорт,както и Мискет дунавски и Мискет тракийски..много ранно зреещ сорт първото десетдневие на август...
Мискет червен е винен сорт, късен от него се получават бели вина.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2013, 17:16 
Аватар

Така...да докладвам.
В петък бях в Плевен и се отбих до ИЛВ, с идеята да "оставя" 100-на лева за лознички, но ударих на греда :mocken:
Оказа се, че са останали само Врачански мискет и Супер ран болгар, които на мен не ми вършат работа.
Добре де, мааму стара, не може ли в сайта си да публикувате наличности или поне да кажете от кой сорт имате? Ама трябва някой да помисли малко.....
Та колеги, да знаете да не се разкарвате залудо. Казаха, че на есен щели да имат 30 сорта лознички .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2013, 18:05 
Аватар

itev написа:
Така...да докладвам.
В петък бях в Плевен и се отбих до ИЛВ, с идеята да "оставя" 100-на лева за лознички, но ударих на греда :mocken:
Оказа се, че са останали само Врачански мискет и Супер ран болгар, които на мен не ми вършат работа.
Добре де, мааму стара, не може ли в сайта си да публикувате наличности или поне да кажете от кой сорт имате? Ама трябва някой да помисли малко.....
Та колеги, да знаете да не се разкарвате залудо. Казаха, че на есен щели да имат 30 сорта лознички .

Що не са обади, да свършим работа :mocken: Горе на базата ли ходи да питаш или в офиса в ЛВТ.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2013, 20:35 
Аватар

И аз съм хвърлил око на няколко сорта, ако обаче тук се навият да изкореним димят-а. Единия ми е Евмолпия, може и някое родовито каберне (ако има такова) че да се комбинират с памида... чувам че не е лоша комбинация, ако човек знае какво прави. Освен това за децата съм хвърлил око на армира, катя и кардинал - по една -две лозички, че да имам повече полезно време на лозето. За каберне совиньон ясно че е добър винен сорт, но чета че не е много плодовит, а пък нямам много място на лозето.., особено при условие че мога да си купя добре отгледано от приятел...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2013, 21:13 
Аватар

MONI BARONA написа:
itev написа:
Така...да докладвам.

Що не са обади, да свършим работа :mocken: Горе на базата ли ходи да питаш или в офиса в ЛВТ.

Горе ходих, на базата. Пък и не предполагах, че няма да имат поне Сторгозия... :skeptisch:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2013, 21:50 
Аватар

Имат всичко, ама са такива тапаци к'вито не можеш да си представиш.
Има 2 трапа навътре в лозята които са пълни с материал, но се водят по някаква програма от Ес. нещо като резерва запазване на вида / ГЛУПОСТИ/,аз от там измъкнах лозичките за Пламен от Канада.Утре ще ходя по работа в региона, какви лози имаш интерес освен Сторгозията, ще вида к'во може да се направи.....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2013, 23:20 

Местожителство: София
itev написа:
Така...да докладвам.

Толкова са люхави ...не е истина....Всичко им е западнало и умряло...от базата през магазина(вмирисания) и винарната та до науката.
На Агрия си купих диск от щанда им за 40 или 30 сорта...човека който ги предлагаше ми каза че има чудесно описание на всеки сорт от диска...Пълно глупост!!!!!!!Подарявям го на който го иска...за мен е пълен шит!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2013, 23:37 
Аватар

MONI BARONA написа:
Имат всичко, ама са такива тапаци к'вито не можеш да си представиш.
Има 2 трапа навътре в лозята които са пълни с материал, но се водят по някаква програма от Ес. нещо като резерва запазване на вида / ГЛУПОСТИ/,аз от там измъкнах лозичките за Пламен от Канада.Утре ще ходя по работа в региона, какви лози имаш интерес освен Сторгозията, ще вида к'во може да се направи.....

Списъкът е в колата - ще ти го пратя утре, но все пак - Сензо, Кайлъшки мискет и Наслада. :prost:

Илюша - и аз не мога да повярвам, как тези хора функционират сякаш са замръзнали преди 30-на години. Вярно - трудни са годините и парите кът, ама все пак - такава база, ноу-хау и да го караш, като ...... Има едно момче там, май е агроном... Та в него има живец, но сякаш той не стига :afraid:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Апр 2013, 09:34 
Аватар

Искам официално да благодаря на Мони Барона за отзивчивостта и помоща, която ми оказа при намирането и изпращането на желаният от мен посадъчен материал. :2thumbs:
Кайлъшкият мискет и евмолпията са чудесни! :thumbs1:

Виж Сторгозията нещо ми се види хилава и слаба (особено в присадката):? , поне в сравнение с тази дето взех миналата година от ИЛВ. Дано тръгне и укрепне...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Апр 2013, 09:49 
Аватар

itev написа:
Искам официално да благодаря на Мони Барона за отзивчивостта и помоща, която ми оказа при намирането и изпращането на желаният от мен посадъчен материал. :2thumbs:
Кайлъшкият мискет и евмолпията са чудесни! :thumbs1:

Виж Сторгозията нещо ми се види хилава и слаба (особено в присадката):? , поне в сравнение с тази дето взех миналата година от ИЛВ. Дано тръгне и укрепне...

Сторгозията е взех както ти казах от от мострения материал дето е ходил да някаква изложба, за това е в тия съксиики, предполагам че са най добтото ама да видим времето ще покаже.... :megagrin:
П,с, Да разбирам ли че всичко е пристигнало благополучно при теб.....

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Часова зона: Европа/София