Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 06 Дек 2016, 14:12

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 391 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 27  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2015, 20:57 
Аватар

Благодаря за отговорите, и точно за това щях да питам по принцип при закупуване на препаратите при тях пише ли до колко макс. пъти може да се пръска с тях или се стига до този извод по трудния начин. Ще заприходя още нещо за сиво гниене, но по принцип идеята ми беше препаратите които ще ползвам да са от една марка в случая Синджента с изключение на Верита която на е на Байер. Нямам нищо против да ползвам и на друга марка но се стремя да ползвам пълен комплекс на препарати (фунгициди, инсектициди и хербециди от една марка) която и да е ако имате идеи за фирма доказана разбира се която има пълен комплект с препарати за борба с болести и вредители препоръчайте ми я отворен съм за всякакви предложения надъхан съм и смятам от догодина да си засея едно място от 5 декара което не го ползваме с ново лозово насъждение. Мисля си Евмолпия с тоя добив, пък и пих такова вино много ми хареса! Имаме колове телове всичко е готово дето се казва сега напролет го изорахме, август коловете и наесен живот и здраве засаждане с Евмолпия! Относно колегата hellreiser с голямо внимание следя всичките му мнения и препоръки. Особено в тази тема и темата за торенето интересни са ми възгледите му към лисното торене.
Много е хубаво да има такива хора които да споделят опита си.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Фев 2015, 09:11 
Аватар

SiteAdmin написа:
vtv написа:
консултация с него,например на лични

Това е форум. Целта му е максимален брой хора да научат нещо ново. Затова дискусиите се водят в публичната част, а не на закрито. ЛС са си за лични неща.

ОК!Съгласен! Имах предвид да не се повтарят вече писани неща,но щом не е проблем........... :thumbs1:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Фев 2015, 10:01 

Местожителство: София
hellreiser написа:
Тази година не се очаква да е по-добра от миналата, .

Защо са такива очакванията ?
Метео обстановката до сега е коренно различна от миналата година-в общи линии нормална зима...студ сняг.
2014 година практически зима нямаше.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Фев 2015, 11:32 
Аватар

Зависи колко ще е дъждовна 2015 г.Миналата година при редовно пръскане и редуване на системни с контактни препарати едва спасих,и то отчасти,гроздето.При интензивният растеж на леторастите за предпочитане и използването на системни препарати,защото контактните няма как да покрият новите листа.Що се отнася до листните торове лично аз досега не съм използвал такива,но ефекта от тях е неоспорим.Тази година мисля да направя пробно,пък....ще видим.Във всеки случай редовното пръскане е изключително важно мероприятие.Когато годината е по-суха пръскам през 10-14 дни,а когато е влажна ,като миналата - всяка седмица.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Фев 2015, 12:33 
Аватар

Да това за редуването на системните с контактни фунгициди го разбрах, системните след доста четене си ги избрах с кои да се запася, но с контактните нещо не мога да намеря категорични мнения за доказали се контактни фунгициди. Ако можеш би ли препоръчал някой? Относно листните торове в нас асмите ги пръскам стана вече 3 години разликата е солидна специално в ускоряването на зреенето и повишаване на захарта и количеството листна маса.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Фев 2015, 13:03 
Аватар

Основно ползвай тези,които са със съдържание на мед ,напр. бордолезов разтвор,шампион и др.Като контактни фунгициди са доказани,а иначе много добри резултати се получават при смесване на акробат със строби,но трябва да се поинтересуваш за дозите,защото и аз не ги помня.Акробата,мисля, е локално-системен,а строби е системен.Сярата също е добре да се ползва,пък и позволява смесване с други препарати,докато бордолезовият разтвор - не.
Ти какви листни торове използваш,кога и в каква концентрация?
Благодаря ти предварително!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Фев 2015, 13:22 
Аватар

Значи сярата мога да си я смесвам със всички фунгициди, контактни и системни? Относно листната тор: в градчето където живея, което е на 15 км от Варна, Белослав се казва имаме цех за производство на течна тор който е на моя комшия той пък е доцент химик в Бургас и ми преподава и на мен даже по производство на органични биологични материали. И органични и синтетични торове. Та той произвежда въпросния течен тор продава го само на 10 литрови туби но аз си вземам от него колкото ми трява какво слага в тях само той си знае смисъл някой от микроелементите и аз ги знам защото съм му помагал но течните съствки които слага идват от Украйна и само той знае. Във Добруджа се обиват да му купуват торта зърнопроизводители особено за слънчоглед. Другите два тора които ползвам са кристалон Зелен от началото на вегетацията на асмите до фаза грахово зърно 15 дена почивка и после с кафяв кристалон има доста Калий и сяра на мен лично теззи ми допадат пробвал съм и с Лактофол но не видях кой знае каква разлика да има с него.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2015, 12:38 
Аватар

Местожителство: Перник
Колеги постарах се да си направя една таблица за пръскане на лози и много държа на по знаещите от мен да ме поправят там където бъркам и да ме допълнят там където пропускам нещо, също така вметнетнете и някакво торене, защоте ползвам само селитра пролет и пепел есен.Лозите са на асмовидно отглеждане и се намират между Перник и Брезник.Ако някой знае да каже как да си кача разбираемо файла!
http://prikachi.com/images.php?images/55/7940055K.jpg

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Последна промяна Georgi_Romeov на 23 Фев 2015, 07:06, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2015, 13:25 
Аватар

Georgi_Romeov написа:
Колеги постарах се да си направя една таблица за пръскане на лози и много държа на по знаещите от мен да ме поправят там където бъркам и да ме допълнят там където пропускам нещо, също така вметнетнете и някакво торене, защоте ползвам само селитра пролет и пепел есен.Лозите са на асмовидно отглеждане и се намират между Перник и Брезник.Ако някой знае да каже как да си кача разбираемо файла!

Сигурно доста усилия си положил,но при мен не се разчита нищо.Прати я,ако е възможно,в по-голям формат.

Имаш лично.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Фев 2015, 07:08 
Аватар

Местожителство: Перник
Вече има линк на който се вижда ясно, давайте колеги предложения!
http://prikachi.com/images.php?images/55/7940055K.jpg

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Фев 2015, 09:42 

Инсектицида аз бих го прилагал ако не всеки път, то поне през пръскане.
Листния тор също не бива да се пропуска...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Фев 2015, 11:41 
Аватар

Както писах в предишни постове досега листен тор не съм използвол.Илюша,ти какъв ще ми препоръчаш и кога да го внасям,защото тази година мисля да го включа в "менюто" при пръскане?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Фев 2015, 11:54 

Кристалон Зелен съм ползвал.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Фев 2015, 12:28 
Аватар

Местожителство: Плевен
Лактофол е листния тор,с койт пръсках и инсектицид почти всеки път,а пръсках по една схема,която видях във форума,не точно със споменатите препарати,а кога за какво.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Фев 2015, 14:23 
Аватар

Благодря,Илюша!Що се отнася до Лактофола не са много добри отзивите от ползващите го,или освен ако не е на принципа "Ако не помогне, поне няма да навреди".Определено се насочвам към Кристалона.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 391 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 27  Следваща

Часова зона: Европа/София