Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 02 Дек 2016, 20:37

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 391 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2016, 08:56 
Аватар

Здравей колега vald76 Как събра 200лози в 350кв ? Моите 150 лози Са на около декар 160 см на 260см между редово.пръскам с процентен разтвор с една пръскачка от 16 л.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Юни 2016, 22:40 
Аватар

Местожителство: Горно Кирково
Разстоянието между лозите е 120см а между редовете е 130.Схемата съм я взел от една книга за лозарство(275 съвета по лозарство),ако сега трябваше да ги засаждам бих предпочел схема 150см в ред и 200см междуредие.Междуредието го обработвам с мотофреза.
:prost2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Юни 2016, 09:58 

Здравейте колеги! Имам нужда от помощ относно кой е най-добрият препарат за оидиум (брашнеста мана)? Имам Куадрис и Кабрио топ, опръсках лозето преди 3 дни и маната все още е налице.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Юни 2016, 11:30 
Аватар

И аз сега се връщам от агроаптеки. На едното място ми препоръчаха Корсейт Р ВП в комбинация с Топсин М 70 ВДГ. На другото място Верита ВГ и Флинт Макс. Взех ги и четирите препарата пък ще видя с какво ще пръскам. :? При мен няма поражения, но пръскам профилактично редовно. Единствения проблем е, че пак масово се появи лозовата краста. За нея в първата аптека ми дадоха Нисоран, а във втората Децис и Вазтак. И тях ги взех всичките. Иначе досега съм пръскал със следните препарати и уж нямам проблеми. Ама наоколо всички комшии се оплакват, та не знам какво ще стане.

Първо пръскане - Шавит + Нуреле
Второ пръскане - Арметил + Топаз + Ортус
Трето пръскане - Арметил + Шавит + БИ 58 + Лактофол
Четвърто пръскане - Кабрио Топ + Топаз 100 ЕК + Лактофол + Вазтак + Нуреле
Пето пръскане - Топаз + Верита + Лактофол + Децис + Нуреле
Шесто пръскане - Междинно с 1% - Бордолезов разтвор

Два пъти ръсих тор на гранули, но не знам каква е била. Каквото са ми дали от агроаптеката с това съм торил. Сега лозето расте много буйно и едвам му насмогвам с обслужването. Гледам да оставям 16-18 листа най-много на леторасъл. Всичко излишно махам.

ПП: Забравих да попитам при вас как е в момента. При мен лозето започна пак да цъфти и завързва масово и то на основни пръчки, където вече има формирани чепки с грозде. Не ми се е случвало друг път. Да ги махам ли новите цветове? Аз ли нещо обърках с препаратите, че полудя така? :nixweiss:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Юни 2016, 13:18 
Аватар

Местожителство: Пазарджик
КабриоТоп,защото е и с лечебно действие.
Колега IVO68,срува ми се няма смисъл да дублираш децис,вазтак и нуреле,един препарат е достатъчен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Юни 2016, 13:54 
Аватар

Прав си, но си внуших, че с такива "коктейли" по-бързо ще ги моря гадинките. :) Все ми се струва, че се престаравам с пръскането. Обливам обилно навсякъде по лозите. А гледам при комшиите едвам, едвам си личи пръсканото. При мен няма проблеми на този етап, а при тях има. Страх лозе пази, дет се вика. ;) Дано да е за добро.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Юни 2016, 13:58 
Аватар

То и аз така пръскам,та тече чак :) ,но не е много правилно така,то си зависи и от дюзата на пръскачката де...пък и казват,че със системни препарати е достатъчно да се покрие 80% от листната маса.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Юни 2016, 14:03 
Аватар

А какво ползваш за прилепител? Аз слагам веро, но май не е достатъчно. Питах преди време за някакви силиконови прилепители, но нямаше отзиви.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Юни 2016, 15:36 
Аватар

И аз веро,още от едно време,но то май верото по лепеше преди. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Юни 2016, 18:18 
Аватар

IVO 68 написа:
И аз сега се връщам от агроаптеки. На едното място ми препоръчаха Корсейт Р ВП в комбинация с Топсин М 70 ВДГ. На другото място Верита ВГ и Флинт Макс. Взех ги и четирите препарата пък ще видя с какво ще пръскам. :? При мен няма поражения, но пръскам профилактично редовно. Единствения проблем е, че пак масово се появи лозовата краста. За нея в първата аптека ми дадоха Нисоран, а във втората Децис и Вазтак. И тях ги взех всичките. Иначе досега съм пръскал със следните препарати и уж нямам проблеми. Ама наоколо всички комшии се оплакват, та не знам какво ще стане.

Два пъти ръсих тор на гранули, но не знам каква е била. Каквото са ми дали от агроаптеката с това съм торил. Сега лозето расте много буйно и едвам му насмогвам с обслужването. Гледам да оставям 16-18 листа най-много на леторасъл. Всичко излишно махам.

ПП: Забравих да попитам при вас как е в момента. При мен лозето започна пак да цъфти и завързва масово и то на основни пръчки, където вече има формирани чепки с грозде. Не ми се е случвало друг път. Да ги махам ли новите цветове? Аз ли нещо обърках с препаратите, че полудя така? :nixweiss:

Колега,в темата много добре е обяснено!Не е необходимо първото пръскане да бъде с Шавит-той е широкоспектърен фунгицид,за борба с мана,брашнеста мана и сиво гниене!Т.е Шавит,Куадрис и Кабрио топ е желателно да се използват тогава,когато има опастност за заразяване с трите болести!Първото пръскане при мен е : Верита и Нуреле,както и второто/за борба и с ескориозата/!С Шавит ,Куадрис и Кабрио топ пръскам по два пъти от всеки препарат доста по късно! :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Юни 2016, 18:18 
Аватар

IVO 68 написа:

Колега,в темата много добре е обяснено!Не е необходимо първото пръскане да бъде с Шавит-той е широкоспектърен фунгицид,за борба с мана,брашнеста мана и сиво гниене!Т.е Шавит,Куадрис и Кабрио топ е желателно да се използват тогава,когато има опастност за заразяване с трите болести!Първото пръскане при мен е : Верита и Нуреле,както и второто/за борба и с ескориозата/!С Шавит ,Куадрис и Кабрио топ пръскам по два пъти от всеки препарат доста по късно! :prost:
Извинявам се за повторението!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Юни 2016, 21:03 
Аватар

Здравейте, защо не опиташ с някаква сяра, кумулус, тиовит джет, акоидал. Всичките са със 80% съдържание на сяра. Контактни са, но за оидиума вършат добра работа. Аз имам няколко асми болгар, /той е много податлив на оидиум/ опитвал съм със всякакви системни препарати, но от сярата съм най доволен. При подходящи условия за зараза, или допусната вече такава, освен сяра добавям и едно от каквото системно имам, топаз, систан, или бампер и тн. Успех колега Данко.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Юли 2016, 18:43 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
Кой инсектицид е на ефикасен срещу колорадския бръмбар(едно малко зелено бръмбарче)ако е това....яде листата и на лозниците и на сливите и на всичко :explode:

Погледнах на Гугъл...големината е същата,почти,но е зелен....по малък от тези,златните бръмбари,които като деца ги връзвахме с конец

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Юли 2016, 23:01 
Аватар

Местожителство: Горно Кирково
Актара 25 вг :prost2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Юли 2016, 20:03 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
Мерси
Това тук го няма,но има негов еквивалент
Надявам се,да свърши работа
:prost:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 391 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Следваща

Часова зона: Европа/София