Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Последно посещение: 22 Апр 2018, 15:53 Дата и час: 22 Апр 2018, 15:53

Часова зона: Европа/София [DST]

[ 426 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 25, 26, 27, 28, 29
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2017, 20:43 
Аватар

Нямам снимка колега jazzfen,в мрежата има доста снимки,не трудно да я разпознаеш.
Колегата pa4o_ivanov ти е казал какво представлява.
Аз не ходя редовно на мястото, където са асмите и късно я забелязах.При мене от жегата брашнестата мана беше стопирала и имаше петна по зърната,които с наедряване на зърното тези петна ще се сцепят и изтича сока.Напръсках с "Кабрио топ" и Децис.
Колега pa4o_ivanov /След тези поройни дъждове иска сериозно пръскане с правилните препарати./
кои са правилните препарати ,мислех да повторя с "Кабрио топ",но понеже би и градушка се двуумя с какво да пръскам.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 03 Юли 2017, 21:13 

Местожителство: Lovech
Аз бих посъветвал след градушка бордолезов разтвор.Сега ме пожали, но през годините след град на другия ден най късно пръскам с бордолезов и се запечатват раните.Както при лозите ,така и при овошките тъй като имам над 50 дръвчета.След дъжда мисля да пръскам със шавит и някакъв инсектицид.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 04 Юли 2017, 07:46 
Аватар

По принцип така правя и аз,веднага с меден препарат.Аз пръскам с Шампион,че ми е по-лесно приготвянето.Задължително пръскам и доматите с него когато премахвам долните листа,но това е друга тема.Може би първо с Шампион и след няколко дни да повторя с Кабрио топ.Купил съм Шавид,но от аптеката миналата седмица ми препоръчаха Кабриотоп.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 04 Юли 2017, 18:26 
Аватар

питам защото тази година гъмзата я по изпуснах и имам обикновенна мана, а днес забелязах и напукани зърна по нея и по чауша ама няма симптоми на брашняна мана по листата по скоро е обикновенна.
иначе на краставиците имам брашняна и знам как изглежда по листата.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 17 Юли 2017, 21:54 
Аватар

Местожителство: Петрич
Изправен съм пред следната дилема, гроздето е някакъв бял мускат(гледаме го 2ра година..на възрастен човек е който ни даде 8 реда) и като гледам пак ще е готово към средата на август. Последното пръскане беше на 09.07 Шавит + Б58 + лактофол, но след тези дъждове ми се иска да го изпръскам още 1 път. Имам останало малко Кабрио Топ(за 1 помпа 16лт) и Шавит( за 2 помпи)+лактофол, като мисля да взема и децис и да го пръсна на 22.07 , че тогава имам възможност. Целта ми е да изразходвам тези препарати и да не ги пазя за догодина и в същото време да предпазя лозята. Мерси предварително

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 18 Юли 2017, 08:09 
Аватар

Аз пръсках с Кабриотоп два пъти,сега след дъждовете мисля да сменя с Шавид.Не знам да ли съм прав.

Върнете се в началото

[ 426 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 25, 26, 27, 28, 29

Часова зона: Европа/София [DST]