Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 09 Дек 2016, 13:30

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2014, 09:58 

Здравейте и от мен :) Наскоро се регистрирах в този форум, тъй като от консуматор искам да стана и производител. Но не с търговска цел, а предимно за да знам какво пия :) И така ..... Преди около месец за първи път варих ракия от миналогодишното вино на баба ми и събрах около 20 литра паток, след това сварих и още една ракия от джанки и малко круши и от там към 20 литра паток. Сега имам около 40 литра паток и искам да направя материал от сливи и да го преваря със сливите. Ще съм ви много благодарен ако ми обясните подробно кое как да направя и защо да го направя така , защото искам да знам кое за какво се прави. И дуготоето искам да попитам е - имам около 3 литра чист етил, мисля, че е 100 градуса - доколко е разумно да го прибавя към патока след като го разредя до някакъв по-нисък градус !?
Благодаря ви :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2014, 23:17 

Абе хора, нещо съм сбъркал ли, к'фо стана !? Напишете нещо ако съм сгафил някъде ...... толкова ли няма кой да драсне 2 реда

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2014, 23:57 

Местожителство: Добрич
Надали точно аз съм човека с много знания и опит, но все пак- нищо сложно след като сложиш в казана сливовият материал добавяш патоките и първака (много хора са против, но твоя воля- според мен не е непременно грешно, но съм чел доводи и против да се дестилира първака) и внимателно отделяш фракциите- тоест първак и патоки. Мисля редното е около 1% от общата маса на изваряваното количество за първак и патоки да отделяш след 45% ако дестилираш на казан с колона (мое мнение) , но не знам дали след добавяне на първака е нужно само 1% да е отделеното за първака- аз все не мога да изчисля количеството и или връщам малко ма'триал, а в най-добрият случай не мога да налея патоки и първак- все няма място да му се невиди.

Това е което аз знам от личен опит, но има хора с много повече знания и не приемай моето мнение за научно подкрепено.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2014, 09:10 

Местожителство: София
Аз не бих сложил гроздовия(винения)паток при изваряването на сливова.
Етиловия спирт бих добавил към сливовите джибри и така бих дестилирал.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часова зона: Европа/София