Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 06 Дек 2016, 16:47

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 06 Дек 2014, 23:36 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
pentco написа:
Има познат, който ще го дестилира на приятелски начала. Каквото излезе, това.

Не деите да го дестилирате така ще има много метил :!: ракията може да мирише на ацетон.
Има начин да се спаси материала за ракия......
Загрейте материала(само виното) до 50-55 градуса на казана на вашия познат.
след това го охладете и засейте с дрожди(или малко пращина от здрав материал) да доизферментира, и тогава дестилирай те....
Пс. не винаги става, но си струва да се опита...... поне няма да навреди...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2014, 00:21 

Местожителство: София
Мони...честно с респект към уменията ти за дестилат(още го пия твоя-висока бутилка барел 63!!!) не съм съгласен...Много е трудно да докараш ацетобактори в такава захарност и киселинност.А за ацетонннн...ми пъхал съм си носа в големи л....а рядко го има.
Обикновено се появяват странни миризми при объркана ферментация ,които са не типични...и хората се притесняват.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2014, 00:42 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
MONI BARONA написа:
Пс. не винаги става, но си струва да се опита...... поне няма да навреди...

Идеята със загряването е да се убият вредните гадове,защото ако сулфитира знаеш какво може да се получи смрад на развалени яйца.А и ацетоните малко от малко ще се махнат;
не винаги се получава, аз специално от 3-4 пъти(объркан на други) материал само веднъж ми се е получило и не случайно в предния пост казах че материала е обречен.
Поне като го варят да отделят повечко първак...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Дек 2014, 21:57 
Аватар

Приятели, беше ми пълна здравословна лудница през последните дни, сега се възстановявам полека лека. Само дето не трябва да вдигам тежко за известно време.

Та по темата :) Познайте какво се случва със сместа към днешна дата? Нищо на квадрат :) Седя в банята на топло над 2 седмици с тръпнежи да се появи нотка на фермент, но нъцки. Бъркане, 2 тона дрожди, топлина... не помага. В крайна сметка затворих бидоня плътно и го дотъркалях на балкона на студ. Да чака малко по-топли дни да сгреят стопанина на казана. Мятаме сода, варим, мерим началния градус, изхвърляме първия литър. В момента показва захарност около 5.5 или 8 градуса. На какъв ли градус ще тръгне... може би 50?
Иначе лозата от балкона ми даде 7 кг червено грозде. Реших все пак да направя някакво вино :) Даде 17-18 захарност, сложих му 400 гр. захар, ферментира си в банята в малкото бидонче до голямото, сега дава 0 захарност. Уникален цвят, вкус и аромат! Все едно вино от отел. Дали да го мятам веднага в стъклени бутилки или да го оставя в една трилитрова бутилка да си полежи 30 дни? И още нещо - как да разпределя тия 2 литра вино, дето ще излязат между родата и приятелите? Случйно някой да знае на Исус номера с виното? :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часова зона: Европа/София