Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 06 Дек 2016, 05:31

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 26 Ное 2015, 18:47 
Аватар

Тръгна на 70+ гр. Имах малко съмнения относно качествата на материала. Пък и досега не сме варили всичко на едно място шлюпки , семки, вино.. Но тръгна много добре. На близо 95 л. материал + първака от" втората ракия", сега отделихме 1 л. първак и събирахме почти до 40. Признавам, че малко по-късно отсякохме за патоки, но просто сърце не ни даваше да я спираме по-рано. През цялото време течаха дегустации. Сигурно съм "издегустирал" едни 50 гр. Този аромат на ошав и плодове много ме изкефи. А мекотата - просто нямам думи. Патоките също бяха на ниво - от тях събрахме около 6 л. на не знам колко гр. Резултата от мача: 15 л. ракия на 50 гр. Доволен! Специални благодарности на msergiev за съвета за добавянето на ензим и ценните напътствия :respekt: , както и на всички други, които помогнаха. Няма да изброявам да не изпусна някого. Благодаря. Поздрави и наздраве!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Дек 2015, 22:05 
Аватар

Третата ракия вече отлежава в единственото ми дъбово буре. Вчела я пробвах - нЕма такава ракия. В аромата се смесват лека миризма на пушек, на карамел, на плод, вече и на дъб, а вкуса е мек, плътен и "заоблен" . Просто нямам думи. :dance: :dance: :dance: :dance:
Наздраве, още веднъж БЛАГОДАРЯ!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часова зона: Европа/София