Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Последно посещение: 24 Май 2017, 17:03 Дата и час: 24 Май 2017, 17:03

Часова зона: Европа/София [DST]

[ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 10 Ное 2015, 11:32 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Да ама не е питейна.! Не случайно на етикета пише че не става за консумация
а само за технически цели....

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 10 Ное 2015, 11:35 

Местожителство: София
Аз лично не виждам вредни примеси и т.н...в една обработена с йонообменни смоли дестилирана вода...ама химията не ми е сила-нека някой химик да каже...
п.с...намерих в кратка химическа енциклопедия ,че честата употреба на че дестилираната вода "излугва" солите в стомаха и може да доведе до заболяване...амам това само дакато е чиста!!!в момента в който я позадържиш отворена оставена на въздух тя разтваря малко въглероден диоксид и става леко кисела - pH=5 примерно.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 10 Ное 2015, 11:53 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Може да е свързано с изискванията към продукти за консумация. Възможно е да се ползват методи за деминерализиране на водата, които обаче да не гарантират премахването на органиката в нея. И такава вода да става за акумулатори, но няма сертификат за пиене.
Или просто опаковката за да е по-евтина да не отговаря за хранителни цели. Ако е заради опаковката, наистина не е за препоръчване вода от бензиностанцията, защото може да вкара някакви миризми на пластмаса в ракията.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 11 Ное 2015, 07:00 
Аватар

Дейонизираната вода е без никакви минерали и соли... Дали от бензиностанция или от Кауфланд - водата Сан тера е една и съща и става за питейни цели, но друг е въпроса че няма нужните минерали и соли които му трябват на организма... Аз само със Сан Тера разреждам.

Хубав ден

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 11 Ное 2015, 07:49 
Аватар

Аха благодаря за пояснението. Питах за разликата на водата един познат който работи в тази сфера. Обясни ми, че на етикета пише да не се използва за хранителни цели свързано с изискванията към продукти за консумация. Производителя не гарантира, че след дестилация / дейонизация след това водата не се е докосвала до разни неща т.е. може да не е съхранявана правилно след направата и, преди да се бутилира, с която я прави негодна за лекарства и други нужди където има значение нейната чистота, но си е напълно не отровна и може да се консумира. Друг е въпроса вече които специалистите трябва да кажат ако се смеси с ракия какъв ефект има това върху ракията.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 12 Ное 2015, 14:07 
Аватар

Здравейте,въпросът който ме вълнува е следния:Колко време в дни след сваряванто на гроздовата ракия е подходящо да се налива в дървено буре?

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 12 Ное 2015, 15:09 

Без значение...примерно веднага...

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 12 Ное 2015, 15:41 
Аватар

Като имах предвид,колко време след варенето защото нали се оставя няколко дни да "излетят" вредните изпарения от нея/държи се в отворени съдове без капачки/ и тогава се налива в бурето!Това ми беше мисълта за колко дни.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 12 Ное 2015, 15:47 
Аватар

В бурето също диша.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 12 Ное 2015, 15:49 
Модератор
Аватар

Местожителство: Дупница
Ами ако вредностите се изпаряваха по описания начин , което си е широко разпространена в България заблуда , то би трябвало те да са се изпарили още по времето на ферментацията! Не слушай съседите , нека те държат ракията си в широки съдове без капак! Ти налей своята веднага в буре! :)

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 07 Окт 2016, 16:13 

Прикачени файлове:
A.JPG
A.JPG [ 40.17 KiB | Прегледано 142 пъти ]

Здравейте,

Преди известно време скалъпих следното нещо: стъклен галон 19 л., на който напаснах стандартните ръчни помпи за вода, като обаче замених пласмасовата тръба със стъклена. Идеята ми е да ги продавам както за вода, така и за ракия. Тука обаче ми е нужно ескпертно мнение - дали според вас ракията ще изветрява? Не знам колко добре херметически трябва да е затворена (прим значм че виното трябва да е много добре затворено) Всяка помпа има тапа за чучура от който изтича вода и тези с които аз работя се затварят доста плътно. Иначе помпата е плътно закрепена за галона и не влиза въздух (няма как да се помпи вода иначе). Първоначалната идея ми беше цялата работа да е за вода, но по време за една запивака с момчетата си предсатавих как вместо вода си помпим ракия и ми се стори много яко!
Моля за мнения както за изветряването така и за идеята.

Поздрави!
Дилян
0885 09 09 52

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 07 Окт 2016, 18:21 

Аз си мисля,че няма да е проблем малкото въздух...пък и една тапа на чучура също ще е полезна :)

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 07 Окт 2016, 18:39 
Аватар

А мяхчето в помпата дали няма да оплеска нещата?
Че и една метална пружина имаше, като че ли :?

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 09 Окт 2016, 00:49 

Помпите които ползвам са без пружина, но мисля, че това е без значение, защото течността (каквато и да е тя) преминава само са секунди през пласмасово каналче и направо в чашата :)

Върнете се в началото

[ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часова зона: Европа/София [DST]