Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 07 Дек 2016, 19:03

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2015, 17:31 
Аватар

Местожителство: София
Здравейте колеги. Замислил съм да използвам ето този нагревател за подгряване на 320 литра дюлева мъст (в 1 съд):

http://klimatik.bg/product.php?ProductID=41

Молбата ми е, ако някой е ползвал нещо подобно да сподели дали върши работа, или да се насочвам към друго решение.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Дек 2015, 08:41 
Аватар

Местожителство: ПЛОВДИВ
Цитат:
Здравейте колеги. Замислил съм да използвам ето този нагревател за подгряване на 320 литра дюлева мъст (в 1 съд):

http://klimatik.bg/product.php?ProductID=41

Молбата ми е, ако някой е ползвал нещо подобно да сподели дали върши работа, или да се насочвам към друго решение.

Здравей колега.....,ако това е крайната цена и мощността е вярна.....,купувай.....

Аз ползвам от фирма Филкаб в Пловдив като мощността на един метър е 17 вата,сложил съм 2 метра,но от пловдивската фирма излиза много скъпо.....един метър е 9.50 лева + отпред тапата към 1 лев и кабела и щепсела,а и ти трябва да си го сглобиш.....и още 6 лева за самовулканизиращо тиксо.....и цената много се вдига.....

Ако това ти се продава в готов вариант (от снимката) е добре,но трябва да си изчислиш за 320 литра дали няма да ти трябват 2 комплекта.....

Ефекта:Поддържа между 5 и 6 градуса над околната температура в помещението,но това е за 120 литра бидон и 2 метра по 17 вата,а и помещението е към 16 градуса.....

Успех.....

П.С.Днес се обадих на фирмата и говорих с техническия отдел.....,човека обясни че вътре в силиконов кабел има най обикновен нагревател ,който можеш да го контролираш автоматично или с ръчна настройка на температурата.....,този кабел няма нищо общо (според него) с кабелите на Филкаб които са на принципа на полупроводниците.....,но смятам че може да върши работа тъй като може да се потопи сондата на терморегулатора в джибрите.....,тя е неръждаема.....

Има комплекти: 2 метра по 50 вата на метър с термореле за общо 30 лева с включен ДДС.....и 3 метра по 40 вата на метър пак с термореле за 34.80 лева с включен ДДС.....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Дек 2015, 10:43 
Аватар

Местожителство: София
Купих цитирания по-горе нагревател (без терморегулатор). С монтирането на щепсел излезе 21,30 лева. Резултатът след една нощ работа: 2 бидона по 120 л, в неотопления температура 16 градуса, в този с нагревателя 21 градуса, в помещението 14 градуса. За по-голям съд вероятно наистина ще са нужни 2 комплекта, особено за 350-литровия.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Дек 2015, 19:23 
Модератор
Аватар

Местожителство: Дупница
Вместо още допълнителни нагреватели , по-добре е да сложиш изолация на бидона! :2thumbs:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часова зона: Европа/София