Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 07 Дек 2016, 18:37

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2015, 14:41 
Аватар

Здравейте, Винари! Тази година за пръв път реших да направя вино сам. Закупих каберне и мерло на 27.09.2015, смелих и изчистих от чепките, излезе 19 градуса и му добавих захар 5кг на 100 литра, не съм сулфитизирал и не съм посявал дрожди защото исках да има уникален вкус. След това го оставих да протече бурната ферментация заедно с джибрите за да се оцвети и поеме танин в 200литров бидон за 12 дни ( бе приключила). Източих виното около 109 литра и го поставих в съд (като буре 115 литра) направен от неръждавейка , като преди това бе старателно измито и запалена сярна лента преди наливане. Несъм правил воден клапан, а просто поставих тапата която е на резба отгоре, като леко я завих така, че да излизат газовете и да не влиза кислород. Виното се намира в мазата на постоянна температура като съм гледал по време на бурната и тихата ферментация градусите да са над 20, а от около дже седмици съм отворил прозореца да е на студено. Днес сме 08.12.2015 минали са два месеца от началото на тихата ферментация и нищо друго не съм правил по виното, то вече е бистро като пусна през канелката, но има леко кисел вкус и лека газировка почти недоловима. Моля дайте напътствия как да продължа, не съм претакал (откалявал досега), да откаля ли или да сложа откислител и тогава да стабилизирам. Благодаря предварително

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Дек 2015, 15:26 

Местожителство: София
Много отклонения и неточности си допуснал в желанието си за по-добро вино...
viewtopic.php?f=10&t=3061#p45074

viewtopic.php?p=55991#p55991

viewtopic.php?p=56042#p56042

viewtopic.php?p=55387#p55387

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часова зона: Европа/София