Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 09 Дек 2016, 08:17

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Дек 2015, 20:12 
Аватар

Сега нали е времето на новият филм "Междузвездни войни".Кръсти я "Черната ракия на Дарт Вейдър" и няма да остане и капка! :lachtot:
Иначе-преварка! ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2015, 14:50 
Аватар

Местожителство: Кюстендил , 520м. надм. вис.
Много сте готини.....<3 Имате страхотно чувство за хумор / Админ - !!! :lachtot: / и ме разсмивате на фона на огъня, на който се пържа! Но съм добър ученик, имам афинитет към експериментите , готова съм да стана пионер и аз , лаикът, да споделя опит по темата! Сега въпрос към Мони- чаена лъж. мед на 5 л ракия стига ли? Пазителю/m.sergiev/, ще прочета и ще опитам и с желатин , и с бентонит, който вече поръчах ......но не си мислИ, че ще ти се размине ,,наказанието" ! :lol: Ще пиеш ,,Карбо бенто" /както предложи Админът да я кръстя/, но без компания!!! :lachtot: И благодаря за линка! :thumbs1: Но пък ако се получи..... :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2015, 17:03 
Аватар

Преди време имах същия проблем. Това което направих тогава е да оставя ракията в покой докато въглена се утаи (отне доста дни и не напълно) и после я прекарах през филтър за шварц кафемашина. Процеса е много бавен и ми трябваха доста филтри поради бързото им запушване. Резултата беше задоволителен, остана едвам забележим черен отенък.
Повече никога не съм използвал въглен на прах.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2015, 17:26 

Местожителство: София
Убеден съм,че един белтък ще свали въглена.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2015, 17:41 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
lenka написа:
Сега въпрос към Мони- чаена лъж. мед на 5 л ракия стига ли?

Нямам представа колко е зле ракията.... Разбъркай една лъжичка опитай, ако е необходимо сложи още :nixweiss:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2015, 23:24 
Аватар

Местожителство: София
goshkata написа:
Преди време имах същия проблем. Това което направих тогава е да оставя ракията в покой докато въглена се утаи (отне доста дни и не напълно) и после я прекарах през филтър за шварц кафемашина. Процеса е много бавен и ми трябваха доста филтри поради бързото им запушване. Резултата беше задоволителен, остана едвам забележим черен отенък.
Повече никога не съм използвал въглен на прах.

Lenka колегата може би е прав и аз точно за това се сетих, таман ме осени мисълта и прочетох поста на Гошката. Щом въглена се утаява значи не се е смесил 100% и би трябвало да се филтрира. Но процедурата наистина е бавна и ще трябва някакво приспособление иначе и ти ще вкиснеш. Може да декантираш с маркуч от системи те нали имат една джаджа която регулира потока и да го нагодиш с пропускливостта на филтрите като ги сменяш от време на време. Но не слагай филтрите във фуния понеже залепват за нея и не пропускат, може да ползваш цедка. После слагаш медеца и ни ракия бистрила ни медец посявала. :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Дек 2015, 00:08 
Модератор
Аватар

Местожителство: Дупница
Филтърната хартия се слага във фуния! Но си има специален начин на сгъване на хартията , така че тя да не залепне! Не се притесвявай за колежката , тя ги е учила тези неща!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Дек 2015, 08:20 
Аватар

Самият филтър е под формата на фуния. Тогава го поставих в една идея по-голяма пластмасова фуния и не помня да е залепвал. Ама е много пипкаво.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Дек 2015, 19:55 
Аватар

Местожителство: Варна
Има филтри за прецеждане на латекс и фасаген в магзините за бои .Май бяха 50 мкр -40-50 ст. бр./ Във формата на фуния са

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Дек 2015, 13:17 
Аватар

Момчета, ще рапортувам за извършени, по Ваши идеи, манипулации. Може да Ви се стори емоционален рапорта, но аз съм жена и ми е простено! /надявам се / :D Трябва да Ви кажа, че сте страхотни момчета! Притекохте се на помощ на непознат лаик, който дори не е от вашата,,кръвна група"/споменах Ви, че не пия алкохол / ! :D Очарована съм от отношението Ви и едновременно с това и от чувството за хумор на някои от Вас!
И сега по същество - поръчах Na бентонит по интернет , разтворих го, както пишеше в упътването / изправих се на ,,нокти" от безумната консистенция, която се получи в началото - по-глетаво нещо не съм виждала- Пазителят ще ме разбере! :lol: / След 24 часа продължих да следвам упътването и след 2-3 дни ........о, чудо ! Цялото карбо се беше утаило на дъното и експертите, които дегустираха дряновия елексир , категорично казаха, че киселата жилка я няма и вкусът е абсолютно непроменен от бентонита! :respekt: И, както вече казах на едно място, благодарение на Вас, ме издигнаха на пиедестал и ми присъдиха титлата ,,Алхимик на месеца" ! :megagrin: Още веднъж -хиляди благодарности на всички, които взеха отношение по темата!
Весело посрещане на Новата година , здраве и късмет Ви пожелавам ! :party:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Дек 2015, 16:54 
Аватар

Абе,с две думи,остави Дарт Вейдър без пиячка точно по Нова година. :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Дек 2015, 19:39 
Модератор
Аватар

Местожителство: Дупница
Здрасти lenka !
Това че ракията се е оправила е чудесна новина! Би ли споделила каква беше дозата на бентонита?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Яну 2016, 19:30 
Аватар

Здравей, Пазителю ! :) За много години ! Момчета, бъдете здрави и все такива готини ! Съотношението, за което попита m.sergiev, е 50 гр. Na бентонит на 100 л. ракия ! :D Познайте аз колко използвах за моите 10 л. от задължителното мин. количество за заявка 400 гр ! ;) Имам за подаряване 397 гр. ! :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часова зона: Европа/София