Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 06 Дек 2016, 14:52

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 11 Яну 2016, 15:17 
Аватар

vnnaidenov написа:
Започвам да мисля,че и казанджиите не знаят за какво става въпрос.

Със сигурност знаят. Как иначе да си обясниш, че на един и същи обществен казан, сменил няколко работника (собственика е един), всички правят едно и също. :fies:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Яну 2016, 15:26 
Аватар

Явно повечето са така. Въпроса е печалбарски. Без деф прекарват по-бързо дестилацията и залагат веднага следващия клиент.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Яну 2016, 15:43 
Аватар

Така ако правят са си за бой.
Аз си представях, че дестилират без деф, и когато наближат опашните фракции, да речем 94*го пускат, влизат в режим, задържат температурата, и щом тръгне към 82* спират, и каквото е останало отделно на потока.

Последна промяна pentcho на 11 Яну 2016, 15:49, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Яну 2016, 15:48 
Аватар

Още ли вярваш в дядо Коледа? :) Промени си представите, за да не те изненадат някога, ако ти се наложи да дестилираш на обществен казан.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Яну 2016, 16:56 
Аватар

Все си мислех, че е останала някаква съвест, клиент си все пак. Така и така те работи, макар че ако материала е качествен, и от грозде няма лошо, но поне на края да се постарае малко.
Ако ми се наложи да опра до услугите на обществен казан, за да няма скандали, събирам от първата до последната капка, и когато мога аз ще си я доизкусурявам. Неприятно за тези които нямат доизкусурвачка. :)
То както е тръгнало, ще трябва да си направят, че с тези сезонни ограничения, утре нещо друго ще измислят, на края май наистина ще ги принудят да затворят.
И в този момент ще разберат грешката си, защото аз на приятели и добри познати които си варят там, няма да откажа услугата, други също. И малкото, както твърдят че влиза в митниците ще изчезне, защото Българина няма да се откаже от благинката си.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Яну 2016, 20:37 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Абе не е чак толкова страшно. Бакър е, има си някакво укрепване и без да върви вода в дефа. И при хубав материал...някои и с аламбик не преваряват...
Само накрая трябва да издебнеш, да залисаш нещо казанджията и да смениш кофите - що да не си прибереш и патока ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Яну 2016, 08:46 

Здравейте интересна тема ви отворих :) искам да спомена, че на чучура имахме спиртомер който показваше 50% и ракията не беше топла поне на пипане най-много да излъже с 2% 4 %, мисля че не съм събирал патоките, те накрая си излезнаха де :).

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часова зона: Европа/София