Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 04 Дек 2016, 02:11

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: помощ за ракия
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2016, 04:55 
Аватар

jentaro написа:
А за какво е форума ? Не е ли да се помага на хора които не разбират и питат , колкото и да са нелепи въпросите за някой ?

jentaro написа:
Да аз питах как се мери захарност на много гъсти джибри например от круши в които не потъва захаромера , и още никой не ми е отговорил !

jentaro написа:
А за рефрактомеръра , дава ми много различни данни от захаромера и то не от тези от левчето.

И накрая се оказа, че се бъзикаш с форума, пък имаш претенции, че никой не ти отговаря. Имаш захаромер "и то не от тези от левчето", имаш и рефрактометър. Значи знаеш как се измерва захарност на гъсти джибри. Това, че уреда ти е дефектен или не е калиброван никой от колегите не ти е виновен. Мони ти е дал препратка как да провериш рефрактометъра. Ако се окаже, че няма да може да се оправи - нов. Какво може повече да ти се отговори?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2016, 14:42 

Местожителство: София
jentaro написа:
А за рефрактомеръра , дава ми много различни данно от захаромера и то не от тези от левчето. пример , след като сложих 10 кила захар на 100 кила сливи преди 20 дена ми показа захарност 0 на другия ден. И аз го нулирах преди това.

Може ли да обясниш как се нулира рефрактометър???????
Май действително само си приказваш...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2016, 20:22 
Аватар

Не аз а вие само ланкате и се правите на разбирачи. Аз съм писал че съм новак , когато питах за гъстите джибри нямах и не знаех какво е това рефрактометъри никой не ми каза тогава за това нещо когато имах нужда. Миналата година като купувах гроздето на пазара видях един човек да мери с него и го попитах. Купих си моя преди месец като купувах сливите. Калибровах го както си пише на книжката , с вода( пробвах с наколко вида минерална и дестилирана не дава разлика). И за това сега питам дали някой го е сравнявал със скъпите и дали някой знае дали са верни тия евтините ама виждам че няма смисъл да питам. Вие сте май от голямото добро утро тука и ако някой ви настъпи сте задружни да го оплюете по всякакъв начин. Както не отговорихте на човека каде е згрешил със изчислението на захарноста ! Дори и да сте го писали някаде той или аз или който и да е може и след дълго търсене да не го открие. А и нали УЖ форума е за това да се пита и помага на хора колкото и тъпи да са им въпросите за някой !!!
Няма смисъл да ми отговаряте , тоя спор и заяждане може да продължи вечно.

Модератор:
Никой няма да отговори. Продължавайте в същия дух и ще заключа всички теми.
Между другото никой не е длъжен да отговаря на глупави въпроси. Има търсачка. Всеки може да я ползва

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часова зона: Европа/София