Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 03 Дек 2016, 03:08

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2016, 23:02 

Здравейте :)
Миналата година и на мен ми дойде времето да поема щафетата по правенето на ракия :megagrin: .Като за сефте нямах никакви проблеми,освен че материала от стари сладка го загорих (нали все бързам ,като муле пред майка си,давах много зор на огъня докато заври и докато усетя ,че е време да спирам текна като чешма :roll: ),та опита приключи със 10-на кила смрадлива негодна за пиене ракия и яко чегъртане на казана :datz: .За гроздовата(от отел) вече имах едно наум и сега вечер си я посръбвам с кеф :prost2: .Както и да е,отплеснах се :idea:
Тая година обрах част от бялото грозде (нямам представа какъв сорт е,на жена ми дядо и го е сял преди Х години) леко преждевременно,щото осите му разказаха играта и му махнах чепките и го оставих в кофи с идеята следващия уикенд да го слагам.Уви нещата се промениха и престоя почти 2 седмици в кофите навън,докато го смеля и сложа.След като го направих това нещо и премерих захарността-0 :o .С втори захаромер мерих-пак същото.Излишно е да казвам ,че мирише на кисело.
Това добре,лошото е,че миналата събота обрах останалото бяло,и понеже нямам много време,вечер след работа за 3 дена го очепках (около 50 кила излезе),смлях и метнах в бидона и пак същия проблем-захарност 0 :( .Сложих му за проба (макар да си знаех,че нищо няма да стане) 2 кила захар разтворена в малко хладка вода,но уви.
Въпроса ми е ,може ли да стане нещо(макар и с много захар) от тоя материал или е фира и да го прежаля?.Не ми е за ракията,просто не обичам да се батисват неща ,за които е полаган труд...
Благодаря :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2016, 07:14 
Аватар

Местожителство: Плевен
Бурната ферментация е преминала.Ако не се е вкиснало,не знам с дрожди дали можеш да го възбудиш.Нека пишат съфорумниците с по-голям опит с дрождите.Ако не става,да не се набутваш със захарта.Но при тези жеги ...............

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2016, 23:31 

Явно ще се вика неволята.Шибвам захар пък каквото излезе.
Благодаря.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часова зона: Европа/София