Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 05 Дек 2016, 00:24

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 02:30 
Аватар

За темата :
Охладителя го реших така - серпентина от 12 метра тръба с диам. 42 мм . Не съм го смятал , но трябва да стигнат . Сега на аламбика ми / 160 литров / серпентината е 10 метра с диам. 22 мм . и ракията тече ледена .
Дефлегматора ще го пробвам първо чрез затворена система с обикновен алуминиев радиатор за парно и помпа . Като при достигане на зададената температура , вместо клапана , ще задейства помпата .
Разглеждам варианта и радиаторите да са два , като монтажа им да позволява водата да минава избирателно през единия или през двата .
Не знам как се определя мощността на дефлегматора , като размери е с диам . 260 мм , дължина 650 мм , водата влиза и излиза през 20 мм. отвори .
Още нямам време да монтирам и пробвам казана , но подкарам ли го ще пиша как е сработил .
Ако не те е страх какво съм сътворил , с удоволствие ще предложа и продукция за дегустация :) .
Още един път благодаря за вземането на отношение по въпросите !
:prost:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часова зона: Европа/София