Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 08 Дек 2016, 02:11

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2014, 16:13 
Аватар

Местожителство: Горна Джумая
Получи се :) Колона с 6 ситести тарелки.Височина на колоната 1,30м,работната част 80см,работи перфектно ;)

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Фев 2014, 19:18 
Аватар

:thumbs1: Ако не е секретна инсталацията имам няколко питания.
1. Каква мощност се поддържа при основния процес?
2. Колко плавно се регулира мощността с този регулатор?
3. На колко алкохолни градуса тече дестилата с 6 бр. тарелки?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Фев 2014, 20:16 
Аватар

IVO 68 написа:

Няма нищо секретно,всичко се вижда :)
1. Между 600W и 800W(поне аз така правя)
2. Мощността се регулира плавно(от половината на потенциометъра-около 500W до края max 3000W)
3. Ами зависи от рефлукс,подгряване,силен-слаб материал ;)
На тази височина на работната част (80см) мога да вкарам още поне 3 тарелки :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Фев 2014, 23:58 
Аватар

Местожителство: ESPAÑA
Привет на всички Съфорумци!!!!
Поздравления за новата придобивка колега,да си я ползваш със здраве.
Доста интересно решение си избрал за LM дали рефлукса ще е достатъчен когато работиш със повече отлив,имам предвид за барботажа,аз бих се изкушил да поставя няколко наблюдателни стъкла от любопитство,като ти гледам изработката :2thumbs: няма да ти е проблем.
Гледам,че те е примамила тъмната страна на силата(ситести тарелки) :lol: търси по-голяма тръба и се присъединявай към Джадайте със калпаци..... :D ..шегичка.
И нека силата бъде със теб... :prost:
Поздрави.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Фев 2014, 13:23 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Липсваше ни човече! Я виж моите мнения колко са станали, демек колко глупости съм написал, докато те нямаше :lol:
Жив и здрав :2thumbs: :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Фев 2014, 14:53 
Аватар

Местожителство: Varna
:2thumbs:
Каква е разликата между вътрешният диаметър на колоната и диаметъра на медните дискове.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Фев 2014, 16:44 
Аватар

Местожителство: Божурище
Ами чудесно стана, и TRANSFORMERS за завърна! :thumbs1:
Хайде TRANSFORMERS, работа ни чака! Прелиствай информативно до къде сме я докарали, и да напредваме по изчистване на концепциите! :prost:

brabra, поздравления и от мен. :2thumbs: Нещо ме съмняват мощностите, да не си в грешка? Ако можеш провери пак. IVO 68 пита "1. Каква мощност се поддържа при основния процес?"

"1. Между 600W и 800W..."

На тези тарелки, за да работят им трябва флегма да се спусне отгоре надолу...
Как ги измери тези 600 до 800W? Виждам кега и колоната не са термоизолирани. Като правя съпоставка с моя случай, термоизолирани колона, деф и казан, и измерени загуби от 420 - 440W на 32 литра, при теб само загубите би следвало да са 600 - 800W.

"2. Мощността се регулира плавно(от половината на потенциометъра-около 500W до края max 3000W)"

С регулатор на напрежение е така. И да не се забравя, че ако при 220VAC е 3000W мощността, при 110VAC ще е 750W. Извинявай brabra, сигурно го знаеш последното но... да го напиша за всеки случай. ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Фев 2014, 18:36 
Аватар

IVO 68 написа:

Колегата atz е напълно прав със забележките по мощността.

Нарочно зададох тези въпроси и ще се обоснова защо.
Преди да направя колоната с калпачкови тарелки и аз се бях засилил на колона със ситести тарелки /по-лесна за изработка и по-бърза работа/. Отказах се заради необходимостта от голяма мощност, която за мен не е удачна за апартаментно ползване. Ситестите тарелки изискват голяма скорост на парите за да се създаде някакво налягане и да се осъществи барботажен режим. Това се постига с голяма мощност на подгрева. Колегите от западните форуми говорят за 4.5 кв и нагоре и то при тарелки с отвори на ситата 1.5-1.8 мм. На колегата отворите са около 2.0-2.5 мм ако тръбата е Ф50 мм вътрешно. От снимките поне така ми се вижда. Поради тази причина попитах за мощността по време на работа. И за да се направи обратна връзка попитах за изходния градус на дестилата.
От отговора който получих нещата пък въобще не се връзват. Колоната може и да е работила перфектно, но като обикновен аламбик с ЛМ глава. Ако имаше наблюдателни стъкла щеше да се види, че при мощност 600 - 800 вт едва ли са работили тарелките. В най-добрия случай да са работили най-горните една, две.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Фев 2014, 20:35 
Аватар

Може и да сте прави,знам ли...никой не знае какво става вътре.На следващата колона ще сложа наблюдателни стъкла да се следи процес.IVO 68 на съд с 25л материал и колона ф50 ,4,5kW ми се вижда несериозно, :? и това при работен процес,та това си е ракета :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2014, 01:41 
Аватар

За колона със ситести тарелки 600 W също е несериозно. Този вид колони се отличават с просто устройство и висока ефективност. Основен недостатък е, че работят добре в определен диапазон от натоварване по мощност. Целта е при нормална работа течността на тарелките да не протича през отворите, което се получава при ниски натоварвания. При високи натоварвания хидравлическото съпротивление на тарелките силно нараства, което пък не е добре от гледна точка на безопасността. Друг е въпроса, че може да се получи и задръстване на отвори според гъстотата на материала и силата на подгрева. За правилната работа на колоната и за безопасността е необходимо да се осъществява визуален контрол. Така, че е необходимо да се монтират наблюдателни стъкла поне през една тарелка ако не на всички.
Най-евтин вариант се очертават холендрите за ПВЦ тръби. От едната страна са с пластмасов накрайник за лепене към тръбите /той се маха/. От другата страна е с резба за присъединяване към метални тръби. На стъклар си поръчваш да ти изрежат кръгли стъкла според холендера. Аз за всеки случай ще монтирам по два броя стъкла в комплект. Моите са с дебелина 5 и 6 мм. В западните форуми работят с обикновени стъкла с дебелина 4 мм и казват, че нямат проблеми.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2014, 10:17 
Аватар

За "Джадайте със калпаци..." и обладаните от тъмните сили, защо не направите ориентация към вихрово-барботажните тарелки. :? Барботаж, завихряне, мед... Нещо подобно на картинката. Извинявам се че не е по темата. Ако трябва да се трие или мести, нищо против...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Мар 2014, 17:01 
Аватар

Прикачени файлове:
7940e76214.jpg
Прикачени файлове:
dsc01891.jpg
Прикачени файлове:
IMG-20140219-WA0010 (2).jpg
Джадайте калпаци правят ама кога ще ги нахлупват да видим :D Ето тук една скалпирана колона да видят по добре колегите . Калпака се прави 50% от диаметъра на колона,повечето лачени са със по един калпак.Вижда се от схемата и от снимката как се изключва тарелката.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Мар 2014, 18:57 
Аватар

Много информативна снимка .Благодаря! Дай ,ако имаш и на това което е под "калпака", и някакви ориентировъчни размери, или съотношения.Според мен една тарелка е по-лесна за изработка и закрепване, отколкото няколко, а е и по- евтина.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Мар 2014, 21:09 
Аватар

Има още лачени! :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Мар 2014, 05:20 
Аватар

Привет баджо,едва ли мога да ти дам еднозначен отговор за оразмеряването точно аз.
Знам,че се правят сложни матиматически модели който са индивидуални за всяка дестилационна инсталация,мога примерно грубо да те насоча..10% от площа на диаметъра на колоната за паропровод..грубо!!
Погледни това видео към 11:20мин може да те орентира някак.http://www.youtube.com/watch?v=4FHQ0MZVqUI&NR=1
Както каза колегата atz лачени бол :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часова зона: Европа/София