Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 03 Дек 2016, 09:04

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 18 Дек 2015, 01:18 
Аватар

За Марио, и тези които не вярват, че ситестите вършат работа.

Ясно е, че това са технологии които се използват в нефтената промишленост и вършат чудесна работа и за нашите цели. Та за ситестите, не виждам как ще се задръсти такава тарелка, както твърдят някои, просто няма да стане.
Другото, в което ги отричат някои е, че изискват постоянна мощност. Естествено, който вари на дърва не ползва такива и въобще.
Последно, някои тарелки остават сухи. Да, постепенно остават, но когато в куба силно намалее спирта, т.е. време е за патоки.
И обърнете внимание, че със ситестите се вади повече дестилат, а и май е по вкусен от калпаците, поне според автора.
Не ме разбирайте погрешно, просто все още търся своята истина.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2015, 01:57 
Модератор
Аватар

Местожителство: Дупница
Намерил си много неподходящ източник , на който да вярваш... Щом ти се ще , вярвай му. Аз лично не мога да се доверя на човек , който си в ъ о б р а з я в а че дестилатите се наливат в бъчви за стареене с концентрация 60% само за да се спести някоя друга бъчва. Освен това точно този образец на калпачковидна колона с по четри звънеца ... Няма да се впускам в дискусия! Това дето не виждаш как ще стане ще го видиш , ако си направиш люкове за наблюдение на всяко едно сито. Не искам да те убеждавам в нищо , не те подтиквам в нито една посока. Моят приятелски съвет е да попрочетеш още преди да вземеш решение накъде ще тръгнеш! :thumbs1:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2015, 02:33 
Аватар

Че какво му е на източника, безпристрастно мнение. Нито ти нито аз можем да изкажем подобно мнение, просто защото нямаме техниката. Аз поне минах за 20 години през два аламбика, CM и LM през последните години. Определено не съм много доволен, търся си истината, както съм написал. Може да я намеря някъде където не съм и очаквал. Но не можеш да отричаш ситестите, само защото тоя не те кефи. А и не те разбрах какво значи, точно тоя образец с четирите калпаци. :prost2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2015, 02:45 
Модератор
Аватар

Ами мнението не е безпристрастно , а некомпетентно. Това за концентрацията на дестилата за отлежаване разбра ли го?! И това за калпачоците... което не си ме разбрал , нали точно за това ти казах че трябва да четеш още. Айде живот и здраве след празниците се надявам темата за тарелковите колони да се оживи и там да можеш да получиш необходимата информация.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2015, 03:37 
Администратор
Аватар

Местожителство: София
pentco, да се вменява на типа на тарелката такава съществена разлика при дегустацията е просто смешно. Не се обиждай, но клипчето е съвсем несериозно.

Но направи си ситести щом искаш, въпреки че по-подхождат на стационарните процеси в индустриална система. Прости са за изработка, ефективни са... но май с това им се изчерпват предимствата. Има най-различни конструктивни разновидности за завихряне и т.н., но не очаквай някакви свръхестествени способности да повлияват в драстична степен вкуса - фенът от клипа просто се вживява повечко :)

Изборът на контактно устройство гледам, че се превръща в някаква емоционална нагласа :) Ако сме привърженици на футболни отбори - ОК. Конструирането на едно изделие обаче е доста по-прагматичен процес... или поне би трябвало да е...

От друга страна кеф цена няма - надушвам, че през следващия сезон някои съфорумци ще се пробват дори с предизвикателството на изпълнената с мистерия мюлерова спирала, така че давай напред - за всеки сезон нов дестилатор :lol: Щом те кефи, да вардиш ситестите, защо не. Ако пък ти писне един ден, ще се замислиш и за други варианти...

ПП
Май след празниците трябва да направим едно ЧЗВ за контактни устройства, за да се изяснят основните неща...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2015, 03:47 
Модератор
Аватар

Да... трябва да се направи ЧЗВ за контактните устройства! :buch:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2015, 04:45 
Аватар

SiteAdmin написа:
да се вменява на типа на тарелката такава съществена разлика при дегустацията е просто смешно.

Ето, кажи го на Марио, който ме посъветва да не се занимавам със ситести.
SiteAdmin написа:
Но направи си ситести щом искаш,

Идеята ми е две с калпаци, с един или няколко отдолу и горе една или две ситести на стъклена тръба.
SiteAdmin написа:
ще се пробват дори с предизвикателството на изпълнената с мистерия мюлерова спирала,

Ако става въпрос за аромат, нещо ме съмнява ефективноста на спиралата, иде повече на реклама.
SiteAdmin написа:
Ако пък ти писне един ден, ще се замислиш и за други варианти...

Преди известно време ми изтри пост за черния ми дроб като офтопик, базиран на 20 годишен опит , който е самата истина. Можеше да го преместиш, да се коментира, но не ти хареса това което написах за другите варианти. Не се сърдя, ще си пусна тема където трябва.
Към Марио, подценяваш ме, и то доста. Няма да ти се сърдя, ако обещаеш да ме научиш да въртя мухарка. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2015, 12:02 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Важното е, че живнахме. Ситести, звънчеви и пр. Не само насипни пълнежи :zauf2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2015, 12:14 
Администратор
Аватар

pentco, Марио те е посъветвал добре, щото наистина няма смисъл, но ти изобщо не си длъжен да ни слушаш... :)

За да забивам сега в анализи, послушай Марио за друго - нека излезе малко информация тук, след празниците ще се заема да синтезирам накратко основните неща. Като прочетеш, можеш да се съобразиш с тях... или пък не... :)

Подкокоросват ме някои съфорумци, да се включа в такъв демонстративен проект, та може заедно да я правим. Моята няма да е със ситести, по-нататък ще обяснявам защо ;)

ПП
Междувременно бай Танас може, вместо да се разпява с бутилка в ръка, да пусне тук малко информация са разновидностите на ситестите, с която обилно си е заредил компа :fies:

Всъщност май е по-добре да е в друга тема, че тази е за стъклената технология и я нацвъкахме с офтопик, дето сега нямам време да намествам...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2015, 12:23 
Аватар

SiteAdmin написа:
Междувременно бай Танас може, вместо да се разпява с бутилка в ръка, да пусне тук малко информация са разновидностите на ситестите, с която обилно си е заредил компа

Нуее, напротив, каквото имам, обикновено споделям. А компа го чистих на макс, че и без друго е пълен с работни файлове, антивирус, фотошоп, аутокад... и май плаче за по-бърз :(

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2015, 12:29 
Администратор
Аватар

Не се измъквай - както ти обещах, приготвил съм ти по темата към... 15838 документа за четене :D мога да ти изпратя един наръч DVD-та за опресняване на библиотеката :lachtot:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2015, 12:33 
Аватар

Абе майтап, майтап, ама си иска и четене.
Ей това му е хубавото на колективните проекти. Едни четат, други тестват... :lachtot:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2015, 12:40 
Администратор
Аватар

Не съм имал път към Пловдив, да ти ги донеса, ама и ти не си имал време, да четеш :lachtot:

Ей, оакахме "стъклената" тема, не без моя помощ. Нестъклените приказки ще идат в коша - оставям това, което се касае наистина по темата...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2015, 12:51 
Аватар

бай Танас написа:
Абе майтап, майтап, ама си иска и четене.
Ей това му е хубавото на колективните проекти. Едни четат, други тестват... :lachtot:

Не само, че си иска четене, но иска много, много четене. И за да се улеснят нещата за форума съм се заел със сметките за някои от стандартните размери медни тръби, които се продават.
54х2
64х2
76.1х2
88.90х2
108х2.5
133х3
150х3
219х3
За всеки един размер от горните какво се получава при различно разстояние между тарелките, при различна дълбочина на барботажа и др. Всичко в табличен вид да е по-ясно, по-разбираемо и да се сравняват данните при различните диаметри. Но е страшно много работа и сметки и ще се забавя малко във времето. Когато съм готов ще пусна цялата информация на един път.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2015, 12:54 
Аватар

:respekt: :gott:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часова зона: Европа/София