Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 02 Дек 2016, 20:36

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 207 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2016, 22:35 
Аватар

Нали това казах по-горе. Компресирам си снимките в компютъра. Програмката си ги праща в определена папка. И после ги качвам в темата. В началото как качи снимките директно в темата?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Юли 2016, 23:34 
Аватар

Качвах ги в един сайт и там ми дават линкове за форуми обаче сега само ми дава грешка...
https://postimage.org/

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Юли 2016, 01:18 
Аватар

Изображение
Изображение
Преходния конус от Ф102мм. на Ф45мм. си го направих сам. Мисля ,че добре се получи.

П.п. с това качване (хостване) на снимков материал е голяма драма. В чуждите форуми директно се качват снимките...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Юли 2016, 04:20 
Аватар

ivansho написа:
П.п. с това качване (хостване) на снимков материал е голяма драма. В чуждите форуми директно се качват снимките...

Пробвай с програмката за която писах. Безплатна е. И е по-лесно с нея отколкото твоя начин. Има и други подобни програми. Въпрос на избор.
С този термометър ще береш ядове. Грешката му е +/- 2 гр.С. Аз ги изхвърлих още на втората варка. Сега съм с дигитален и нямам никакви проблеми. Същият като този: http://www.hit-electronics.com/za-vas-t ... k-300c.htm

ПП: Ако имаш цифров термометър потопи ги двата в едно канче /да не опират дъното/ и сравни показанията в интервала 70 - 85 гр.С. Може пък да си късметлия с твоя термометър. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Юли 2016, 23:02 
Аватар

Наближава... :cooler:
Изображение

Изображение

Изображение

Не знам как запоявате с поялник но аз видях голям зор. Имам 150 ватов поялник от старите. След като загрее добре и запчна да запоявам само докато допра човката до медта и веднага изтива припоя. Наложи се да нагрявам допълнително с пропанова горелка.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Юли 2016, 23:08 
Модератор
Аватар

Местожителство: Дупница
Ами точно така запоявам - мажа с флюс , грея директно с торелката и като го барна с калая : " сичко става джам праиш , глидало праиш ! "

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Юли 2016, 23:37 
Аватар

И аз така правя...мажа с флюс (за медни тръби) нагрявам с горелката и като допра припоя стапя се и пада на земята... :wallbash:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Юли 2016, 07:08 
Аватар

Местожителство: София
Като загрееш добре тръбите с горелка , капни една две капки течен флюс между двете. Той почти веднага се изпарява. После допираш калая /или по-добре сребърен припой2-10%/ и всичко става ОК.
Дори почистена тръбата понякога се замацва от пламъка на горелката, а с няколко капки флюс на топло всичко се почиства.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Юли 2016, 09:42 
Модератор
Аватар

Местожителство: Дупница
Вероятно има значение и каква марка е флюсът...? Моят е гъст като рядък пчелен мед , мога да го снимам и да го покажа. Прави ми впечатление че след като намажа с него на студено , след петнайсетина секунди повърхността светва! Флюс всеки може да си направи и сам като добави на око салицил и нишадър в глицерин до постигане на желаната гъстота . Всичко това го има в аптеките. Като трета съставка може да се добави и боракс .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Юли 2016, 13:33 
Аватар

Вчера късмета беше с мен. Изхода на кондензера го оставих с холендър. Трябваше ми нещо като конус да събира втечнения материал на изхода. За мой късмет на вторични суровини ми попадна точно такъв детайл. Това е никелиран (бронзов) утаител за сифон с размерите които са ми нужни.

Него го запоих от едната страна за неръждаема шайба която холендъра ще притиска. От другата страна запоих медна тръба която ще е изхода.
Всичко стана като по книга. Намазах с флюс нагрях с горелката, допрях припоя и той си отиде където трябва.

За неръждавейката знам , че са много видове. Вече си мисля , че и медта е различна...

Въпрос: гледам ,че на май всички кондензери на изхода има отвори или тръбичка...за какво точно служат?

Изображение

Изображение

Изображение

:zauf2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Юли 2016, 14:24 
Аватар

ivansho написа:
Въпрос: гледам ,че на май всички кондензери на изхода има отвори или тръбичка...за какво точно служат?

Връзка с атмосферата. Да се избегне променливото налягане и да не ти подскача спиртомера нагоре - надолу.

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Юли 2016, 15:53 
Аватар

Местожителство: ESPAÑA
Може и да ви прозвучи смешно,но като запуша отдушника на баретата със пръст,налягането в колоната се повишава с няколко милибара.Варианта за отдушник от първата снимка на IVO-68 ми харесва много...мисля на "старото куче" беше патента :) :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Юли 2016, 16:57 
Аватар

Бакъра вече е потопен в разрвор на лимонена киселина в гореща вода
:zauf2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Юли 2016, 18:59 
Аватар

IVO 68 , направих сравнение с дигитален термометър както ме посъветва. Мисля, че показва точно.
:)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Юли 2016, 19:49 
Аватар

А дано! :thumbs1: Не забравяй, че на теб ти трябва да показва вярно в интервала поне от 70 до 85 гр. С. Там трябва да го провериш. При стайна температура моите показваха еднакво. При 80 гр единият показваше с 5 гр. повече, ама горният направо ме изприщи. Като вдигна 100 гр. и стана шаш и паника. Веднага изключих напрежението на нагревателите щото помислих, че задавих колоната. После при проверката се оказа, че показва с около 15 гр повече. И двата моментално бяха изхвърлени. С цифровия направо си е удоволствие да се работи.

ПП: Сега направих експеримент да ти покажа за какво говоря. Това са чисто нови термометри за печката, която си правя в момента. Ето за какво става въпрос. Този който показва най близо до цифровите при стайна температура, лъже най-много при 80 гр.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 207 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Следваща

Часова зона: Европа/София