Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 04 Дек 2016, 20:52

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Моята LM&VM
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2013, 15:48 
Аватар

Местожителство: Горна Джумая
Почната миналата година,все няма време,е остана още малко работа,но краят се вижда.Нещо съвети,забележки-приемам :)

http://prikachi.com/images/166/5865166a.jpg
http://prikachi.com/images/156/5865156R.jpg
http://prikachi.com/images/152/5865152A.jpg
http://prikachi.com/images/149/5865149l.jpg

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Моята LM&VM
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2013, 23:04 
Аватар

Местожителство: Божурище
Нямам опит с VM и LM. Това за което се сетих е на базата на прочетени и обмислени материали за колоните. На СМ съм. За по-лесно разбиране преработих картинката.
Чертеж или скица биха допълнили представата за творбата. Вижда ми се много добре до тук. :thumbs1:
Поздрави и успешно довършване! :lab:
П.П. Ако крана за VM се мотира хоризонтално и възможно най-близо до колоната ще е по-добре.
Изхода на водата от кръгчето и нагоре външно.

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Фев 2013, 05:18 
Аватар

Поздравления brabra, много добра изработка!

Съгласен съм с atz за местоположението на крана за VМ, но водата няма нужда да се променя защото схемата е правилна. Относно крана и така не е фатално, но в режим LM там ще се събере течност с неясно съдържание, която е по-добре да не се ползва за питейни нужди.

Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Фев 2013, 08:16 
Аватар

Местожителство: Перник
Добре си е колоната само още един изход за термометър за ВМ защото няма да ти мери вярно при този режим
И поправи чучура трябва да го захраниш и в средата за да не ти кълве много :megagrin:
И манниииииииииии тия скоби направо загрозяваш работата измисли нещо друго и още нещо сега го видях,ако си решил да сваляш главата защо не си сложил кран с холендър

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Фев 2013, 11:07 
Аватар

Благодаря за мненията.За крана на VM мисля че не е проблем,защото в края на процеса просто се отваря и ако има нещо там просто изтича.За скобите май с тях е по добре,защота ако е с някъкви твърди връзки(в смисъл запоени)може да се получи нежелан топлообмен между охладителите и колоната дори и при наличието на изолация.Все пак има още малко работа,предстои да монтирам нагревател с регулатор на напрежението,мисля че 3kW нагревател ще е достатъчен.За кран на LM ще използвам кранче за газова бутилка,друго не мога да намеря.Мислех също на кега да направя някакъв люк за наливане на течността,отдолу кран за източване и измиваща сфера,но поради това,че кега е гумена изолациа нещата се усложняват,тези екстри ще ги оставя за следващата колона,която може би да не е ф64 ,а по малка защото за този диаметър трудно се намират фитинги а и са мн скъпи.Ами това е,от мен весело прекарване на празника :zauf2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Фев 2013, 13:47 
Аватар

Да, схемата на водата е правилна. Може да бъде и още по-правилна със страничен изход. Готовите шаблони не са безгрешни!
Поздрави! :lab:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Фев 2013, 15:45 
Аватар

atz написа:
Да, схемата на водата е правилна. Може да бъде и още по-правилна със страничен изход. Готовите шаблони не са безгрешни!

Обясни защо, моля? :nixweiss: От толкова ровене по форумите може нещо да ми е убягнало като информация. Пък и никога не е късно да се научи нещо ново.
Ако имаш идея да се върже последователно охладителя на ВМ към серпентината на дефлегматора съм съгласен, че е по естетически издържано. Но пък от друга страна аз бих предпочел точно този вариант, за да може да се вади серпентината за по-лесно почистване на самата нея и на тръбата на дефлегматора. Рано или късно ще се стигне и до този момент.
:prost:

Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Фев 2013, 17:32 
Аватар

Тъкмо горе има подходяща картинка за обяснение и ще ползвам нея.
Горещата вода излиза нагоре от тръбичката в средата. С жълтата стрелка посочвам зоната около тази тръбичка.
1. Оставя се голямо разстояние в средата заради тази тръбичка, за да може да се направи огъването долу и тя да тръгне нагоре. Поради тази причина охлаждащите навивки се изтеглят към периферията. Получава се зоната в която охлаждането е никакво. Изнесено е в периферията охлаждането.
2. В зоната се намира само тръбичката и ТЯ Е С НАЙ-ВИСОКАТА ТЕМПЕРАТУРА от всичко наоколо.
3. Отстрани хладно, в средата горещо. Получава се нещо като кумин в средата и като всеки кумин той си има тяга нагоре заради високата температурата на тръбичката. Увличат се пари нагоре и от това според мен страда работата на цялата охлаждаща глава.
Това имам предвид като посочвам, че изхода трябва да е долу. Като е долу изхода, навивките на охлаждането може да се изнесат и по-навътре към центъра на главата. Повишава се ефективността.
Друг въпрос е колко навивки и с каква стъпка. Многото навивки с малка стъпка също влошават работата. Последното е вече друга тема.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Фев 2013, 17:48 
Аватар

Прикачени файлове:
DSCF0043.jpg
Охладителят ми е навит така и не мисля ,че има проблем :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часова зона: Европа/София