Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Последно посещение: 28 Май 2018, 13:37 Дата и час: 28 Май 2018, 13:37

Часова зона: Европа/София [DST]

[ 184 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Дефлегматор
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2014, 16:05 
Модератор

atz написа:
Ааа не е така Иво. Който не си е решил проблема с ароматите трябва да отиде на вариант IV от таблицата. Защо, има много да се пише...

Като концепция се мъча да го докарам до то този модел на Мюлер с проект за допълнително ъпгрейдване с нещо по-нататък ;) . http://www.eurolux-ag.com/content/pdf/2166_en.pdf . Надявам се да се решат проблемните въпроси преди дефа. Единият от вариантите е преустройство с големи тарелки, които ти предложи наскоро. В момента чакам оферта за цената на изработката на една бройка в комплект с тавичката. Ако е нещо приемливо можем да направим обща поръчка кой колкото комплекта иска. Ама трябва да уточним някакъв универсален диаметър на тръбата, да удовлетворява повече хора /ако има желаещи/. Аз съм задал въпрос за 108 мм тръба. /104 мм вътрешно/.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 30 Авг 2015, 11:38 
отстранен
Аватар

Местожителство: Божурище
АД2 на кооперация Бенковски. Споменаваше се преди време този дестилатор... ;)

Прикачени файлове:
AD2M.gif
AD2M.gif [ 13.41 KiB | Прегледано 1887 пъти ]
Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 21 Дек 2015, 17:51 
отстранен
Аватар

Местожителство: Божурище
Спирали за дефлегматор. Тръбата в центъра е Ф54, за ориентир.
Стават и за монтаж в менчета и котлета на аламбици с отражатели. Спирали до Ф320 - без проблем... ;)

Прикачени файлове:
2015-12-21_173139.jpg
2015-12-21_173139.jpg [ 161.04 KiB | Прегледано 1475 пъти ]
T14.gif
T14.gif [ 9.71 KiB | Прегледано 1475 пъти ]
Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 21 Дек 2015, 18:08 
Аватар

А дали този казан ще се казва вече АЛЕМБИК с това допълнително охлаждане на парите и как трябва да се работи със студената вода в случая?Кога да се усилва и кога да намалява имайки предвид фазите първак,сирец,патоки? :? Що се отнася до идеята - :2thumbs:

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 16 Окт 2016, 20:25 
Аватар

atz написа:
Спирали за дефлегматор. Тръбата в центъра е Ф54, за ориентир.
Стават и за монтаж в менчета и котлета на аламбици с отражатели. Спирали до Ф320 - без проблем... ;)

Какъв ли ефект се постига с това?

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 23 Яну 2018, 11:03 
Аватар

Гледам последният пост, че е от сума ти време и си мисля - дали някой е осъществил идеята на atz, за вграждане на дефлегматор в "попската шапка" на аламбика?

Нещо са ме засърбяли ръцете да го направя, още повече че ми се отвори и малко свободно време. За направа на колона - не съм сигурен дали ми трябва подобно приключение, но горния ъпгрейд е напълно в силите и възможностите ми
:? Въпросът е дали работи?

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 23 Яну 2018, 11:35 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Ако не се захрани с топла вода, си губи смисъла. И не само...
Читаво управление се постига с баланс на подгряващата мощност на казана и охлаждащата на дефлегматора. Да допуснем, че успеете да термостатирате водата в дефлегматора и да управлявате мощността. Ами казана? Ако е на дърва?
Аламбикът има едно голямо предимство - с него трудно ще сгрешиш (ако работиш по правилата). Вкарвайки недоработени опции, се лишаваш от това предимство IMHO.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 23 Яну 2018, 11:44 
Аватар

Топла вода??? :o Явно нещо съм недопрочел... Мислех си за студена вода, подобно на подаваната в охладителя при серпентината.
А иначе за следващия сезон, аламбика ще е на газ. Писна ми от дървата и свързаните с тях последици.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 23 Яну 2018, 12:17 
Аватар

CM системите работят с топла вода, за да е дефлегматор.
LM и VM работят със студена, защото там е рефлуксен кондензер.

Аламбикът е CM, затоплянето на въздушния дефлегматор става по естествен начин...

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 23 Яну 2018, 12:44 
Аватар

:? И мен отдавна ме човърка тази идея,но съм на дърва.......а ако го направя и не работи,какво! Няма да го ползвам,но пък съм вкарал допълнително мед в паровата фаза.Все някаква полза ще има....или греша? :nixweiss:

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 23 Яну 2018, 13:20 
Аватар

vtv написа:
И мен отдавна ме човърка тази идея,но съм на дърва.......а ако го направя и не работи,какво! Няма да го ползвам,но пък съм вкарал допълнително мед в паровата фаза.Все някаква полза ще има....или греша?
Всичко това е правено преди повече от век и изпитано в практиката. Виж тарелката на Писториус, която е част от капака на "Дерой".Дал съм чертеж при двойния воден затвор. Там отгоре са сложили кече, мокрещо се от топлата вода на охладителя. Има и кран та да го охлаждаш както ти е кеф.Като вариш сливи не го мокриш . Препоръка на ак. Неделчев. Ясно, че говори за аромата. Лесно може да приспособиш нещо върху капака на казана си. Нищо не променяш, няма дупчене, заварки и най важното ако не стане-олеле. Днес да имаш нещо за печене, днес може да го пробваш.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 23 Яну 2018, 14:05 
Аватар

Или още по-лесно - обдухваш с вентилатор. Целта е да повишиш спиртуозността. Ама при положение, че от силен материал при преварката вадиш 70%, че и нагоре общ харман, за какво ти е повече?

Абе като му дойде времето, ще направим серия неделни училища :) . И всичко ще си дойде на мястото. За тези, които не могат да дойдат, ще снимаме клипчета. Здраве да е само :prost:

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 23 Яну 2018, 14:08 
Аватар

koser написа:
И всичко ще си дойде на мястото. За тези, които не могат да дойдат, ще снимаме клипчета.
Кажи къде да дойдем , пък не ни бери гайлето :megagrin:Ще си и носим де...та и даскалите да видят истинска ракия.

Последна промяна koser на 23 Яну 2018, 14:12, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 23 Яну 2018, 14:10 
Аватар

бай Танас написа:
като му дойде времето
:prost2:

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 23 Яну 2018, 14:11 
Аватар

бай Танас написа:
CM системите работят с топла вода, за да е дефлегматор.
LM и VM работят със студена, защото там е рефлуксен кондензер.

Аламбикът е CM, затоплянето на въздушния дефлегматор става по естествен начин...

Благодаря бай Танасе! :) Въпреки, че често влизам тук, явно тази информация съм я пропуснал. Може би затова, че едва сега се заглеждам по сериозно за друга система за дестилация. Но това може да се оправи - информация бол.

koser написа:
Всичко това е правено преди повече от век и изпитано в практиката. Виж тарелката на Писториус, която е част от капака на "Дерой".Дал съм чертеж при двойния воден затвор. Там отгоре са сложили кече, мокрещо се от топлата вода на охладителя. Има и кран та да го охлаждаш както ти е кеф.Като вариш сливи не го мокриш . Препоръка на ак. Неделчев. Ясно, че говори за аромата. Лесно може да приспособиш нещо върху капака на казана си. Нищо не променяш, няма дупчене, заварки и най важното ако не стане-олеле. Днес да имаш нещо за печене, днес може да го пробваш.

Колега, дай този чертеж, моля?! Нещо не го намирам...

Върнете се в началото

[ 184 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Следваща

Часова зона: Европа/София [DST]