Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 07 Дек 2016, 12:46

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Окт 2013, 19:04 
Аватар

Местожителство: Божурище
kostakurta, там откъдето купих неръждавейките за кондензера по стелажите си пишеше 316. Имам един конус в колоната от 304 и си личи да е доста по-тъмен, сивее спряма 316.
IVO 68, :thumbs1: Изчерпателна информация. И едно допълнение за корозионната устойчивост.

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Окт 2013, 19:22 
Аватар

Това допълнително ме успокои.Значи ще стане.Но щом казваш, че използват и по неустойчиви марки , явно че и те стават.Разликата в цените е чувствителна.Ако трябва да купуваш, много ясно че ще избереш достатъчното. Това за цвета - не знам.Явно ,че високата марка си има предимства, ама си има и цена съответно.Пък и колко варим за една година.При индустриално приложение има значение, но при нас? Стига да не се получи нещо отровно или некачествено, разбира се.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2013, 10:31 
Аватар

Благодаря за всички отговори! Магнит не я лови колоната, но това както се разбра не е кой знае какво доказателство. По притеснителното е, че е доста тежичка, а неръждаемата стомана би трябвало да е по-лека. Измих я с ЕХО - препарата лесно се отмива и не оставя следи, мисля си, че не е от него. Ако е трябвало първо с вода да тествам - моя си е грешката, но както и да е първия път си е само за теста, а и материала не беше кой знае какво, но следващия път мислех да пробвам с първо вино от памид, ама сега се чудя да не стане пак същото...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2013, 11:11 
Аватар

hjk написа:
Магнит не я лови колоната, но това както се разбра не е кой знае какво доказателство. По притеснителното е, че е доста тежичка, а неръждаемата стомана би трябвало да е по-лека.

Неръждаемата си е тежичка в зависимост от дебелината на тръбата. Моите тръби са с дебелина 2 мм. Наистина тия от бъчвата не би трябвало да са много тежки! Ако имаш възможност пусни някоя снимка в областта на заварките. И на колоната като цяло. Ако са заварявали със сребърен припой има вероятност да са прегрели тръбата. Тази ламарина от златната бъчва не търпи прегряване защото е тънка - 0.8 мм мисля че беше. Аз така си изхабих капака на гюмчето. При прегряване се променя структурата на метала и започва да ръждясва и пуска жълто в областта на прегряването. Дано да не е това!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2013, 13:01 
Аватар

Прикачам снимки на колоната, както и на ракията сравнена с вода. Ще кача и снимка на мазето ми просто защото си се гордея с него 8-)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2013, 14:50 
Аватар

Сетих се, че и снимка отвътре на тръбата може да е полезна та ето и такава... трудно става фокуса от близо, но се вижда заварката и дори налепа, който се образува.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2013, 15:48 
Аватар

На пръв поглед не се забелязват някакви страхотии от прегряване! Може да са някакви налепи от обработката при сглобяване. Като купувах тръбите от ИНТЕРМЕТАЛ ми предложиха някакъв препарат за почистване на заварки. Всичко падало до перфектна чистота. Обаче е много скъп около 80 лева /по спомен/ за малък грамаж и не си взех.Ако след заварките остане нещо такова като твоето ще взема да го пробвам този препарат.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2013, 15:56 
Аватар

Местожителство: Божурище
hjk, тъй както се подкара тема за тази колона давай и размерите. Примерно на кондензера. Той е тръба в тръба. Външна Ф..Х..mm , вътрешна Ф..Х..mm. Височина на кондензера, активната част. На колоната Ф..Х..mm и височина. Едва ли някой ще вземе да преписва от тази колона но все пак да има данни, за ориентир. Не проверих, може и да ги пише някъде във форума. :nixweiss:
За мазето данните са ясни. :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2013, 16:21 
Аватар

Няма проблем, но нямам шублер под ръка та диаметрите са само ориентировъчни. Прикачам снимка...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Окт 2013, 08:09 
Аватар

За да допълня как се развиват премеждията ми със злополучната колона, снощи се опитах да я измия с оцет. Напълних я, идвам след два часа и... оцета го няма! Като се вгледах по-отблизо се оказа, че си тече при заварката където малката тръба влиза в голямата. Сигурно отвора се затваря при нагряване (както се получава с изпускателния колектор на колата ми - пърпори когато е студена е се оправя като загрее) и затова не съм забелязал при първото ползване. И понеже от магазина се направиха на тарикати и не ми дадоха касова бележка, сега не мога и да им я върна. Сигурно ще може да се завари, как мислите?

Извода е, че не препоръчвам на никой да си помисли за такава лоша покупка!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Окт 2013, 08:57 

Местожителство: София
въпреки касовата бележка,бих отишъл в магазина...все пак не продават по 5 на ден такива установки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Окт 2013, 13:06 
Аватар

Местожителство: В.Търново
hjk написа:
За да допълня как се развиват премеждията ми със злополучната колона, снощи се опитах да я измия с оцет. Напълних я, идвам след два часа и... оцета го няма! Като се вгледах по-отблизо се оказа, че си тече при заварката където малката тръба влиза в голямата. Сигурно отвора се затваря при нагряване (както се получава с изпускателния колектор на колата ми - пърпори когато е студена е се оправя като загрее) и затова не съм забелязал при първото ползване. И понеже от магазина се направиха на тарикати и не ми дадоха касова бележка, сега не мога и да им я върна. Сигурно ще може да се завари, как мислите?

Не е проблема заварката,а това че се правят на тарикати и по този начин си правят лоша реклама.Аз мислех да си купя същата но се отказвам,благодаря за информацията.Дори ще им звънна по телефона да знаят защо се отказвам,понеже говорих с тях и им казах че ще си купя в най скоро време.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Окт 2013, 15:51 
Аватар

petrov_ написа:
hjk написа:

Не е проблема заварката,а това че се правят на тарикати и по този начин си правят лоша реклама.Аз мислех да си купя същата но се отказвам,благодаря за информацията.Дори ще им звънна по телефона да знаят защо се отказвам,понеже говорих с тях и им казах че ще си купя в най скоро време.

Носих тръбата на човек, който само с неръждавейки работи, да ми я завари. Каза, че стоманата не е лоша, но изпълнението е калпаво. Не е заварявано, а е запоявано. Аз не вдявам от тия неща та не съм разбрал. Затова сигурно в инструкцията пише да не се мие с препарати съдържащи хлор - да не разяде припоя. А припоя може и от високата температура или от температурни разширения да започна да пропуска. А може и от оцета. Еми то ако не издържа на оцет за какво говориме?

Мисля си, че това си е разработка на бъчвата. Човека си е технолог, сигурно ги е учил тези неща. Колко му е да си надраска един чертеж, да поръча колони в Китай, гюмовете ги взима готови, реже два маркуча - и готова инсталация.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Окт 2013, 16:52 
Аватар

Местожителство: Враца
hjk,
щом е неръждавейка- имаш патина от заварките и затова ти е била мътна- защото не си я измил хубаво преди това.

1. Разтвори сода бикарбонат в топла вода и - накисни и измий с този разтвор- така се неутрализират всякакви киселини в проблемните места,
2. После измий с обикновен препарат за домакински съдове,
3. Третата стъпка е веднъж да дестилираш само вода и колоната ще ти е готова за употреба.

Ако имаш касова бележка(гар. карта) ще ти кажа и правилния начин за рекламация. Успех.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Окт 2013, 17:45 
Аватар

Благодаря на banichkata за съвета - ще го направя!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часова зона: Европа/София