Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 04 Дек 2016, 06:35

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 556 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 38  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: колона
МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2010, 00:07 
Аватар

Местожителство: Varna
Браво vaskonti :2thumbs:
Тази серпентина как е огъната.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2010, 23:27 

Местожителство: ловеч
термометъра е за парно и съм направил отвор в горния край на капака като капсулата в която влиза термометъра съм я запоил. серпентината я огъвах с помоща на едно приспособление от 3 шайби за опъване на трапецовиден ремък, като двете са неподвижно монтирани една спрямо друга а на третата се променъ положението и на нея се придава въртеливо движение/ръчно/. тази третата ролка потъва между другите 2 и така се получава дъгата на тръбата. има един недостатък и той е ,че тръбата приема профила на ролките/шайбите/ и сега е със сечение на елипса но не се отразява отрицателно на охлаждането.

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2010, 23:49 

Местожителство: ловеч
и още нещо. голямата тенджера е 13 литра ,но повече от 10 не я пълня и от проба с вино излезе 2,5 литра при 45 градуса. след махането на 100 грама първак вървеше при 75 градуса и интересното беше че при дегустация направо от чучура неможе да се каже колко градуса е защото е много мека/пивка/. спряхме я на 40 градуса и патока не събирахме защото се изнервихме от бавното дестилиране при тези градуси. имам в предвид че течеше като игла при положение че не покачвам градусите според термометъра.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2010, 02:46 

здравеите на всички съфорумци ....... поздрави за създателите на " Ракията.com" заинтригуван от темата за колоните апарати моля всички които имат желание да помогнат да направя колона за моя апарат да помагат какви дани са нужни да дам за да може да се гледа реално моя проблем тоест /направата на колона /предварително благодаря на всички за оделеното време

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2010, 06:24 
Аватар

Първо трябва да си намериш казан върху който да сложиш колоната или имаш такъв. Ако имаш пусни снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2010, 11:08 

имам готови нещта които използвам за десталация ще кача снимки веднага щтом имам възможност защото в момента не намирам подходиящи но бщо взето даните са следните вид обикновен като капака е леко крушовиден 120 лит от мед от голям котел пълняго около 70-80 лит но наи реална представа ще добиете когато има и снимки защото са изваршени малко нестандартни промени но за това малко по на там .......... до соро и благодаря на помогащтите

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2010, 21:04 

здравеите отново сега вече и снимки за да е по точно ................

Последна промяна destilator на 30 Сеп 2010, 17:42, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2010, 21:33 
Аватар

Тиси готов :thumbs1: Само трябва да прецениш колко може да ти е висока колоната за да не опира в тавана. Медна тръба ф42мм. с дължината на колоната. един преходник Ф42/22мм. кривка ф22 на 90 градуса и на ф22 на 45 градуса. Тръба ф22 от върхъ на колоната до серпентината. За серпентината на дефлагментатор /колонния охладител/ тръба 2м. ф5 или 6 мм. Хубаво е дестилатора да има два термометъра на купола на казана и на върха на колоната.
Прикачени файлове:
ABCD0018.JPG
Прикачени файлове:
ABCD0017.JPG

Мога да ти дам и ориентеровъчни цени:
1м. ф42 -20лв.
1м. ф22 - 12лв.
1м. ф5 - 5лв.
преходник ф42/22мм. - 13лв.
съеденител - ф42мм. - 6лв.
кривки бр. 1,5лв.
:prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2010, 22:46 

така значи имам възможност да е от 130см до 150см това е максимума на помещението но ако е нужно повече ще мисля нещо искам да попитам не е ли нужно да променя охладител с следните дани тръба 27 мм 8 витки с широчина 21 см ще е ли достатачен................................................. с притеснение да стана досаден можели по подробна схема на самата колона с детаилите ще бъда много благодаря за оказаната ценна помощ :klatsch: :gott:

Последна промяна destilator на 28 Сеп 2010, 23:30, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2010, 23:04 
Аватар

За охладителя е важна дължината на тръбата, мисля че за като твоя казн минимумът е 6 м. Пък като гледам имаш възможност да точиш и доливаш вода, значи ще можеш да вадиш ракията студена.
Прикачени файлове:
ABCD0019.JPG

Колоната не е зглобена още.
Извинявам се но по подробен от това не мога да бъда :nixweiss:

Последна промяна petiomalchev на 28 Сеп 2010, 23:46, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2010, 23:43 

това е идеално не ме разбираите погрешно и чертежа е супер но така вече е перфектно :2thumbs: след като имам някъкъв напредак ще пиша и снимам готовото изделие за сега няма да ви притеснявам повече до скоро и :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2010, 23:49 
Аватар

Питай нали за това съм тука :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2010, 09:59 

здравеите г-н petiomalchev бихте ли ми помогнал още малко..... охладителя на колоната е строго определен размер тоест на диаметър е ясно но височината и :nixweiss: по точно пълнежа колко сантиметра трябва да заема от колоната. да попитам и за пълнежа какво е наи подходящо да използвам предварително благодаря за оделеното време :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Окт 2010, 19:02 

:cooler:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Окт 2010, 22:42 
Аватар

Виж и този дестилатор тук е много хунав има голямо флягмено число и вади направо спирт http://drift-shop.com/charles803plans.pdf
За дестилация на ракия и един метър е достатъчен, дължината на първичният охладител /дефлагментатора/ ми е около 25см. В зависимост от силата на огъня който подгрява казана и от дебита на водата в първичният охладител може да се регулира в широки граници градуса на ракията.
За пълнеж дават наи добре медна вата, но е много скъпа и се окислява бързо, след едно две варенета ще промени цвета си. Може да се сложи натрошена керамика или натрошено закалено стъкло /от автомобил/. Стават и керамичните изолационни пръстени за нагреватели. Има и една мрежа от нераждавейка, ситна като тази за комари /продават я в мр. Бриколаж/ навива се наруло и се пъха в колоната.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 556 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 38  Следваща

Часова зона: Европа/София