Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 08 Дек 2016, 02:13

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 556 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 38  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Колона
МнениеПубликувано на: 12 Юли 2014, 18:34 
Аватар

Местожителство: някъде в Безхаберия
jorosto написа:
Зравейте колеги след много четене най накрая разбрах каква колона искам да си направя :) и днешния ден реших да обиколя складовете във Варна за части и веднага проблем :datz: по голям размер от ф 35 не намерих ако може някой да помогне със съвет къде аджеба във Варна да намеря 1,5 метра тръба ф54 благодаря предварително.

Добре е че си разбрал какво ти трябва,но от поста ти не се разбира каква тръба медна или неръждаема? :?:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Юли 2014, 20:34 
Аватар

Местожителство: Плевен
Голям проблем е голямото Ф :megagrin: ,ако става въпрос за мед.Като праввих моята колона имах тръбите,но капи Ф 42 и
Ф 54 никъде не намерих и поръчах да ми доставят от София от този склад: http://intermetal.bg/?page_id=306
Може да попиташ.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Юли 2014, 20:43 
Аватар

Местожителство: Варна
Мерси ще се разходя в понеделник след работа в персей намерих ф42 имали 2 тръби по 3 метра ама аз искам ф54 на капака отвора ми е около ф60 конус та ще трябва да го преработвам и него :wallbash: но ако не намеря медна тръба ще мина на вариант неръждавейка казана ми е меден :)
за модела на колона съм харесал варианта на Мони барона :D само охлаждането не съм го разчел много маркуч и кранчета ама и това ще стане :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Юли 2014, 23:27 
Аватар

Пуснете линк за модела на Барончето :) .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Юли 2014, 05:53 
Аватар

[quote="vnnaidenov"]Пуснете линк за модела на Барончето :) .[/quo
Върни няколко страници назад ище го видиш :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Юли 2014, 08:08 
Аватар

:) Вижте какво намерих http://www.chromservis.bg/wine.htm
даже и Газов хроматограф продават

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2014, 21:40 
Аватар

Местожителство: Пазарджик
Уважаеми колеги,....от много четене,така и не разбрах,тази колона става ли...или не?! :)

http://zlatnatabachva.com/index.php?pag ... &Itemid=54

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2014, 22:21 

Местожителство: София
Това не е колона,а видоизменен аламбик-просто охладителя е прикачен и с поточна вода.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2014, 22:48 
Аватар

Цитат:
ilu6a написа:
Това не е колона,а видоизменен аламбик-просто охладителя е прикачен и с поточна вода.

Ок,може и така да е,не ги разбирам,но въпроса е,струва ли си да се купува подобен апарат или не,излиза ли нормална ракия от него?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2014, 23:50 
Аватар

Bar_n написа:
Цитат:
ilu6a написа:

Ок,може и така да е,не ги разбирам,но въпроса е,струва ли си да се купува подобен апарат или не,излиза ли нормална ракия от него?

Ще излезе ракия от него :)

Модератор:
Цитира се само при нужда. Форумът става нечетлив и непрегледен от излишни цитати.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2014, 23:54 
Аватар

Бих го взел за 100 лв. и бих използвал казана за варене на ракия със съответните допълнения.
А тръбите за готин РЕМУС на колата.

Модератор:
По същата причина не се наставят мнения, а се допълва последното. Хайде отново да прочетем правилата тук.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2014, 08:14 
Аватар

Ясно...!Е,то и аз бих го взел за сто лева,ама не го дават за толкова...! :) Значи не става,защото подобрения не мога да му правя,трябва ми нещо,което работи без допълнителни вмешателства.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2014, 21:38 
Аватар

Местожителство: Бургас
Привет на отбора на знаещите :) Имам желание да си направя дестилационна колона, изчетох цялата тема, но има неща които ми убягват (което е нормално тъй като не съм запознат с материята в дълбочина). Баща ми има стандартен казан 100 литра, но аз искам малко да разчупя идеята "Аз 30 години правя ракия - ти ще ми обесняваш" :). Ще съм благодарен за малко разяснения. Добре дошъл е всеки от Бургас който има познания и време един час, да бъде почерпен каквото пожелае и да даде разяснения.

По темата: като гледам другата тема за Видове рефлуксни колони, мисля че варианта за тип Cool Managment е най добре (имаме всички необходими инструменти за обработка на мед). Неяснотите които имам се състоят в това:
1.Пълнежа, сменя ли се всеки път, как се вади, (предполагам с някоя кука). Какво го задържа в горния край, фунията ли?
2.Фунията (центрираща бленда)как да я закрепя в самата тръба, сещам се за варианта да разрежа тръбата по дължина, да закрепя фунията и охладителната намотка и да я заваря пак. Нещо не ме кефи като вариант, предполагам, че има по елегантно решение но аз не се сещам?
3.Самия кондензатор, няма серпентина а е права тръба, така ли е?
4. Студената вода влиза в долната част на кондензатора, излиза в горната като преминава в охладителната намотка и след това напуска системата, така ли е?
5.Идеятя на пълнежа е да улови конденза за да не му позволи да падне обратно в казана, и да бъде изпарен наново от парите от казана?
6.Защо се ползва една вода за охлаждане за кондензатора и охладителя? Икономически, или химични са причините? :)
Сигурно има и други неща за които не се сещам но за сега тези са на първо четене.

Ако някой иска срещу съответното заплащане да изработи тази идея - добре е дошъл. Получава в бонус странджанско дядо мое производство, първата партида след месец :)

Благодаря предварително на отзовалите се.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2014, 23:45 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
hgeorgiev написа:
Ако някой иска срещу съответното заплащане да изработи тази идея - добре е дошъл.

Това е решението.Да откриваш те'първа ''топлата вода'' няма смисъл.
Човека който ще ти я направи ще ти обясни и как се работи,почиства и всичко останало....
Пс. Във форума има такива хора, стига да се отзоват на предложението ти, пък и ние
ще помагаме...... :thumbs1:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2014, 01:47 
Аватар

Местожителство: Пловдив
:) За спорта:
1. Пълнежът не се сменя, но иска почистване. Ако имаш предвид насипен пълнеж, той не виси, а стои върху подходящи за целта скари, решетки или други решения.
2. Бленди-мленди, серпентини и т.п. се монтират обикновено без да се цепи - има достъп при свързващите фланци или други сглобки на отделните елементи.
3. На дефлегматора май викаш кондензатор, щом по-долу става въпрос и за охладител. При СМ той не кондензира всичко, а само по-висококипящите компоненти в зависимост от режима в момента. Дефлегмация. Може да спре висококипящи и да пропусне нискокипящи. Кондензатор е при LM и при VM.
Права тръба не върши работа, конструкциите са най-различни.
4. Ако ще е "намотка" водата се подава отгоре, за да е в противоток с парата, после напуска, да.
5. Идеята на пълнежа е да осигури контакт м/у парата и флегмата за т.н. ТМО.
Ама и ти си прав - насипният пълнеж "улавя конденза" и не му дава да се върне в казана, то и без това в казана е вече доста топло за него. Горе пък намотката му идва студена и... ни напред, ни назад :D
6. Нито едното :) Парата ти е примерно 80*С. Пускаш през намотката чешмяна или сондажна вода. И к"во става - втечняваш всичко. Слагаш разни дросели-мросели, пак не слуша пущината. Затова с топла вода. Необходимо, но не достатъчно :)
7. и нагоре. При СМ подгряващата мощност и охлаждащата за дефлегматора трябва да са точно "дозирани". Ако е 1/гьотере дестилатът ще е по-лош от аламбик. :wallbash:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 556 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 38  Следваща

Часова зона: Европа/София