Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 05 Дек 2016, 21:02

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 23 Ное 2015, 12:07 
Аватар

Местожителство: ПЛОВДИВ
Здравейте имам долу изброените елементи.....,не пропускам ли нещо.....?

Купил съм.....Ф54х1.2 1700 мм = 47.46 лева и за охладителя Ф10х1 4000мм = 13 лева,електронен термометър = 15 лева,кранче за отливане = 8 лева (още не съм го купил,но намерих магазина),изолация на колоната от "Маркита" = 6 лева,шлаухи безцветни в магазин "Рила" почти без пари =0.60 лв. до 0.80 лв.за метър.....,за сега смятам да мина без манометър.....,казана е от стар "Алембик"= две перални една в друга,който в момента е в движение.....наследство от бащата на жена ми с вграден нагревател 920 W случайно ако свърши газта и нямам друга бутилка под ръка.....,мисля за фланец който да държи тръбата към пералните.....,смятам да не развалям капака на "Алембика" тъй като съм купил неръждаема ламарина 1000х500х3 = 12 килограма х 3.20 лева без ДДС = 46 лева ,припой:мед и медно фосфорен два вида.....,последния по 0.60 лева пръчката.....няколко бройки.....,котлона е от руския пазар за 32 лева.....работи вече втора година.....,стоманена вълна колкото искаш на пазара х 0.14 бройката.....,(само това с проверката с магнита не го разбрах.....трябва да я хваща магнита или не.....?).....

"И те така.....",както казва един герой в шоуто на Слави.....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2015, 23:45 
Аватар

driverf1 написа:
Здравейте имам долу изброените елементи.....,не пропускам ли нещо.....?
Пропусна да кажеш каква ти е идеята за ЛМ и от каква помощ се нуждаеш.

driverf1 написа:
Ф54х1.2 1700 мм = 47.46 лева и за охладителя Ф10х1 4000мм = 13 лева ...........................припой:мед и медно фосфорен
Съдейки по цените това не са медни тръби. За медно-фосфорен припой ти трябва газо-кислородна горелка. Отделно този припой не става за неръждаеми тръби, а пък за тънкостенни тръби не е добре да се запояват газокислородно заради прегряването на метала. После на това място корозира заради топлинната обработка. Променя се структурата на метала.

driverf1 написа:
вграден нагревател 920 W случайно ако свърши газта и нямам друга бутилка под ръка.....,
Колко литра е казанчето и как разбра, че 920W ще ти свършат работа за колона?

driverf1 написа:
стоманена вълна колкото искаш на пазара х 0.14 бройката.....,(само това с проверката с магнита не го разбрах.....трябва да я хваща магнита или не.....?).....
Магнита не трябва да я лови. Друг начин да разбереш дали вълната става - потапяш я в солен разтвор да престои в него. Започне ли да става ръждива водата, няма да ти свърши работа.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2015, 02:08 
Аватар

Смятам колоната да функционира като на victoryvt.....,но с дизайн на Gogo55.....
Предполагам че при Gogo55 по-лесно ще се изпълни конструктивно отвеждането на рефлукса към центъра на колоната.....,а и казанчето под охлаждащата глава е по-лесно за изпълнение.....
А що се отнася за цените на тръбите.....,медни са,но съм обикалял доста магазини и вносители за да намеря тези цени.....,най-големия проблем ми е че търся колега с оксижен.....,с бай Танас влезнахме в преговори и той ми даде идеята да отворя тема с която да помоля по-опитните колеги да споделят опита си.....
А казана е към 65 литра полезен обем и се състои от две перални.....нагревателя е измерен с помощта на новите електромери,които показват моментната консумация.....,но той е за резерва.....,а загряването е с котлон на газ май го дават за 10кв.....,но не е сигурно.....

Благодаря че се отзова.....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2015, 02:46 
Аватар

Ето още малко инфо по темата:
http://homedistiller.org/forum/viewtopic.php?t=36050
http://homedistiller.org/equip/photos-alex
http://homedistiller.org/calcs/reflux_calc
http://homedistiller.org/forum/viewtopi ... =17&t=5829

Котлона става. С такъв подгрявам 150 л без проблем. Добре е, че тръбите са медни. В този случай може да запояваш с безоловен калай. Няма да имаш проблеми и не ти трябва оксиженна горелка.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2015, 09:15 
Аватар

Ако правилно съм те разбрал искаш Nixon Stone Reflux Still .
http://www.fairesagnole.eu/page73/page73.html
https://www.youtube.com/watch?v=XSewFifaiJ0
http://homedistiller.org/equip/photos-ns
http://homedistiller.org/Making%20the%2 ... denser.pdf

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2015, 11:52 
Аватар

Точно така.....,но с тази разлика,че серпентината смятам да бъде от горе до долу на охлаждащата глава,а не да бъде от горе до долу и обратно както е на снимката.....,а точно такива кранчета от къде да закупя.....?
Мисля че ако тръбата която връща рефлукса обратно в колоната ако бъде на височина малко под свързващата тетка така ще се избегне второто кранче.....
За калая без олово.....,това чистия калай ли е онзи където пука пръчката когато започнеш да я огъваш.....?

Благодаря за отговорите.....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2015, 12:17 
Аватар

driverf1 написа:
Точно така.....,но с тази разлика,че серпентината смятам да бъде от горе до долу на охлаждащата глава,а не да бъде от горе до долу и обратно както е на снимката.....

Ама нищо не ти разбрах какво искаш да кажеш. На всяко твое мнение хвърлям боб да гадая какво мислиш. :lol: Нарисувай някаква схема /снимка / какво искаш да сътвориш. Опитвам се да помогна ако мога, но нещо не се получава.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2015, 12:23 
Аватар

Местожителство: някъде в Безхаберия
driverf1 написа:
...,това чистия калай ли е онзи където пука пръчката когато започнеш да я огъваш.....?

Не е,става въпрос за калай на ролка 97% калай и 3% мед,има го в Пловдив http://www.master-sp.com/page/bg/cvetni_metali_MSP.html,от дясно им е магазина цена 12лв.,ще ти стигне за цялата колона.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2015, 13:10 
Аватар

Ами,много добре се получава.....,съжалявам за боба.....
Точно тази колона имам в предвид.....
На тази охлаждаща глава входа и изхода на серпентината за охлаждане са отгоре,аз помислих не може ли входящия край да е отгоре,а изходящия от долу за да се получава противоток.....
И дясното кранче което връща рефлукса обратно в колоната,ако входящия край на тръбата му се издигне с около 50-60 мм. над дъното,резервоара ще има обем около 100мл. и в този случай мисля че кранчето отпада.....

И да си призная,не ми е ясна техниката с рисуването и качване на чертежи.....

Благодаря за инфото.....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2015, 13:13 
Аватар

Благодаря..........още сега бягам за калая.....,а силикон за използване в хранителната промишленост знаеш ли къде има.....?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2015, 14:15 
Аватар

driverf1 написа:
На тази охлаждаща глава входа и изхода на серпентината за охлаждане са отгоре,аз помислих не може ли входящия край да е отгоре,а изходящия от долу за да се получава противоток.....
За рефлуксен кондензер както при ЛМ е по-удачен вариант с двойна спирала. Целта е да се кондензират всички пари. Това което предлагаш ти е по-удачно за СМ. Сигурен ли си, че искаш ЛМ и защо? А знаеш ли, че ЛМ трябва да има връзка с атмосферата? Отворена система е. Иначе може да стане страшно.

driverf1 написа:
И дясното кранче което връща рефлукса обратно в колоната,ако входящия край на тръбата му се издигне с около 50-60 мм. над дъното,резервоара ще има обем около 100мл. и в този случай мисля че кранчето отпада.....
Ако целта ти е да има само едно кранче има такъв вариант.

Уточни си някакъв вариант и да говорим вече по същество!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2015, 00:08 
Аватар

Някой да обясни, каква е разликата между LM и nixon stone, че нещо аз не я виждам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2015, 00:28 
Аватар

pentco написа:
Някой да обясни, каква е разликата между LM и nixon stone, че нещо аз не я виждам.
Няма разлика. Все си е ЛМ. Разликата е в конструкцията. Двете наименования произлизат от имената на създателите си. Виж снимката в горния ми пост. Когато рефлуксният кондензер е изнесен в страни - това е старата версия на ЛМ, а именно nixon-stone. Когато рефлуксният кондензер е в тръбата директно /новата версия/ се нарича Boкabob на името на създателя си /Alex Boкabob/.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2015, 14:31 
Аватар

IVO 68,здравей.....,мисля че този вариант най ще ми пасне на изискванията.....,разбирам че колоната трябва да е свързана с атмосферата,но смятам да използвам идеята на victoryvt за лула към главата свързана с най обикновен охладител.....
Знаеш ли от къде мога да намеря пълнежа на колоната (тези телчета за почистване на домакински съдове),защото каквото и да намеря все го лови магнит.....?
Благодаря.....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2015, 18:56 
Аватар

С магнитчето в джоба и постоянство при търсенето. Докато намериш. Друг вариант е да си нарежеш медни пръстенчета от тръбичка.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часова зона: Европа/София