Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 11 Дек 2016, 13:49

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 132 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2010, 22:24 
Модератор
Аватар

Местожителство: Дупница
Spiritus написа:
msergiev къде се изгуби напоследък?
На снимките на твоята колона се виждат две серпентини. Дай малко подробности защо са и как са свързани?

Свързани са успоредно ! Направих две - една в друга за да се охлаждат парите по-равномерно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Яну 2010, 22:30 

Моят казан е с вместимост 120 литра , но никога не съм го пълнил с повече от 80 ! Колоната си я направих по идея на същата схема , която Петьо пусна по-горе ! Само че малко промених начина на свързване на модулите , за да има възможност да се свързват по желания от мен начин ! Освен това добавих и серпентина...
Колоната е БЪРЗ НАЧИН за МНОГОКРАТНА дестилация , проведена наведнъж ! :) Освен това и по-прецизно отделя фракциите ! Уискито се подлага на дестилация няколко пъти , но не два , а няколко !!! Водката също ! С показания от мен хибрид може да променяш начина на работа по време на самата дестилация - това исках да постигна и го постигнах ! :2thumbs:[/quote]

Благодаея за одговора почти ми се изесниха нещата. :gott: Малко късно попаднах на форума и казана ми е започнат като обикновен казан аламбик и долната част ще бъде ориентировачно с Диаметър60 и Височина 65 сантиметра,колко литра горе долу ще събира казана?
Ако не беше разкроена ламарината и аз щях да си направя хибрид.Да направя този и давидим какво ще излезе и после ще го мисля пак.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Яну 2010, 22:44 
Модератор
Аватар

spout написа:
Моят казан е с вместимост 120 литра , но никога не съм го пълнил с повече от 80 ! Колоната си я направих по идея на същата схема , която Петьо пусна по-горе ! Само че малко промених начина на свързване на модулите , за да има възможност да се свързват по желания от мен начин ! Освен това добавих и серпентина...
Колоната е БЪРЗ НАЧИН за МНОГОКРАТНА дестилация , проведена наведнъж ! :) Освен това и по-прецизно отделя фракциите ! Уискито се подлага на дестилация няколко пъти , но не два , а няколко !!! Водката също ! С показания от мен хибрид може да променяш начина на работа по време на самата дестилация - това исках да постигна и го постигнах ! :2thumbs:

Благодаея за одговора почти ми се изесниха нещата. :gott: Малко късно попаднах на форума и казана ми е започнат като обикновен казан аламбик и долната част ще бъде ориентировачно с Диаметър60 и Височина 65 сантиметра,колко литра горе долу ще събира казана?
Ако не беше разкроена ламарината и аз щях да си направя хибрид.Да направя този и давидим какво ще излезе и после ще го мисля пак.[/quote]

Ами ако го напълниш до ръба ще събере 159 литра - ефективният му обем обаче е по-малък - около 120 литра ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Яну 2010, 11:01 
Аватар

Местожителство: Варна
msergiev, драго ми става да видя знаещ ракиджия, в сравнение с теб се чувствам лаик! Та като ти направих комплимента, да си задам и въпроса! Мислил съм си, възходящата част на лулата да има поне от едно до три уширения - примерно при диаметър на тръбата 42мм, уширение от 84мми с височина 100мм. Самото разширение би трябвало да играе роля на "възглавница" и да способства за многократното завъртане на конденза в купола на казана и възходящата част на лулата. При това завъртане съответно, не следва ли да се постигне по-значително разделяне на фракциите? Сега като ти гледам колоната, просто се изкушавам да си направя такава, в съчетание с мислените уширения... Та да не се прекарам и загубя време в експерименти, ти случайно да имаш теоретична подготовка и практически опити в тази насока?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Яну 2010, 19:07 
Модератор
Аватар

pl_dichev написа:
msergiev, драго ми става да видя знаещ ракиджия, в сравнение с теб се чувствам лаик! Та като ти направих комплимента, да си задам и въпроса! Мислил съм си, възходящата част на лулата да има поне от едно до три уширения - примерно при диаметър на тръбата 42мм, уширение от 84мми с височина 100мм. Самото разширение би трябвало да играе роля на "възглавница" и да способства за многократното завъртане на конденза в купола на казана и възходящата част на лулата. При това завъртане съответно, не следва ли да се постигне по-значително разделяне на фракциите? Сега като ти гледам колоната, просто се изкушавам да си направя такава, в съчетание с мислените уширения... Та да не се прекарам и загубя време в експерименти, ти случайно да имаш теоретична подготовка и практически опити в тази насока?

Първо да ти кажа изобщо не съм знаещ ракиджия и ако съм подвел някого че съм такъв моля да бъда извинен ! Това го казвам съвсем сериозно !
Доколкото съм чел за рефлуксните колони никъде не се говори за такива конструкции ! Виж при алембиците точно тези уширения тип "луковица" играят ролята за която говориш.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Мар 2010, 21:11 

Местожителство: София
emil emilov как пък забелязя веднага кривината-набито око)))) :klatsch: , не съм го фиксирал просто целия е наклонен...може да стои и по изправен :fies:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Апр 2010, 14:23 

глееедам глееедам и нещо не схващам-системата отварена или затворена е(за парите).
Тоест има ли отвор отгоре на дестилационната колона -
http://dox.abv.bg/files/listtree
или нямааа.
Питам тъй като от скоро работя с един вакуумен дестилатор...и той практически е затворен отвсякъде)))-и общо взето бързината на дестилация се коригира или с вакуума или с температурата(по нисък вакуум по висока темп и обратно...)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Юли 2010, 21:00 

И на мен не ми стана ясно и затова я преправих. Жалко че msergiev го няма от дълго време, тъй като неговата колона е точно такава и може да ни отговори, като събира ракията от кранчето(ако е събирал) дали има пари от отвора след охладителя и как точно се продцедира.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Юли 2010, 16:04 

загуби се нещо Марио ...не пише

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Авг 2010, 15:18 
Аватар

Моля някой да качи файла за колоната, че DOXa не работи!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Авг 2010, 16:15 
Аватар

Местожителство: Varna
Ето линкове материа за дестилационните колони http://dox.bg/files/dw?a=ccb39faf14 http://dox.bg/files/dw?a=2f5ebc4329

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Авг 2010, 16:20 

да де точно от схемата на пидиефа не става ясно отворена ли е или затворена!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Авг 2010, 16:33 
Аватар

Имаше един член на форума StillMan той ми беше пратил този pdf и ми беше казал че трябва да е отворена.
leonidus ето какъв дестилатор си направих аз излезе ми почт без пар viewtopic.php?f=9&t=34&start=90

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Авг 2010, 19:36 
Модератор
Аватар

petiomalchev написа:
Имаше един член на форума StillMan той ми беше пратил този pdf и ми беше казал че трябва да е отворена.
leonidus ето какъв дестилатор си направих аз излезе ми почт без пар viewtopic.php?f=9&t=34&start=90

Точно по същата схема я направих и аз , само че направих така , че да може да работи и с "класическата" серпентина...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Авг 2010, 21:27 
Аватар

Жалко че на SrillMan не му хареса атмосферата във форума и последното му мнение е от 22 Дек 2007г. В dir.bg беше писъл мнения под същото име /от 2006г./ и чрез този саит ми беше пратил схемите и от там научих и за създаването на любимият ми форум rakiyata.com :prost:
Аз май съм пристрастен :lol: към форума не към ракията :lachtot:
Хубаво е Човек да има хоби.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 132 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Часова зона: Европа/София