Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 09 Дек 2016, 21:18

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 295 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 20  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 31 Яну 2013, 15:35 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Orel, прекланям се пред ентусиазма ти :gott: , но нека да изчакаме да видим за колко тира става въпрос :lol: То и аз имам някои канали за внос :prost2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Яну 2013, 16:09 

Местожителство: София
Аз имам опит с пратки от Русия...а мерси...повече не се хващам и пари да ми дават!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Яну 2013, 16:40 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Едно предложение за пълнеж на колоната. http://zoomagazin.eu/bg/kategorii/ferpl ... 00-gr-1187
Има и по евтин вариант, пръстени от реотан но не знам колко са удачни и дали нямат някакъв нагар по тях.

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Яну 2013, 17:45 
Аватар

ilu6a, мисълта ми е, че целият свят е луднал по този пълнеж. Ние ли да сме пак последни. Относно доставката, не е задължително да е от Русия. На английски мисля че е SPP spiral-prismatic packing. Доста резултати излизат. Но с моя клет английски не мога да съм особено полезен. В момента важното е да разберем доколко си заслужава. От там нататък и сами можем да си го направим като стой, та гледай.
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... JixFumTspo Имаме във форума колеги, за които една такава машинка е майтап работа :thumbs1:
П.П. atz беше писал 90 - 92 %. Ето намерих база за сравнение. Спецовете да се произнесат.
This a new type of packing that has been patented by Russian researchers from the Mendeleiev Institute

Performance :
- 1 meter height of spp in a 2" column (that's about 2 liters spp) can bring a 10% abv to 95.5% in a single run
- On the same configuration the maximum power before the column floods is 8.5 A at 230 V = 1.9 kw, a power controller is recommended

Dimensions of the SPP :
-2.4mm diameter
-3.5 to 5 mm length
-0.25mm wire diameter
-wire is stainless steel 304

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Фев 2013, 10:15 
Аватар

Местожителство: Божурище
бай Танас написа:
Ние ли да сме пак последни.

Прав си бай Танасе, за съжаление. За такива случаи обикновено давам едно примерче. В началото на миналия век, хората са направили първите автомобилни състезания, по нашите земи тогава още не е била усъвършенствана напълно каруцата.
Намерих в BG единствено за сега Ф0,8mm ALSi316 - 113лв. и стотинки за 5Kg опаковка. Излизат ми с номера, че Ф0,6mm била спряна от производство. ;) Хората го правят с Ф0,25 до към Ф0,6. Като гледах цени за заготовка го виждам нормално да не надхвърли 30лв. за 1Kg. За пълнене на колона ще са необходими максимум 1,4 -1,6Kg. На моята обема е 1,54L и според пълнежа ще излезе най-много 1,0 -1,2Kg заготовка.
Машина се прави лесно и бързо. Тези от клиповете, всичките имат един недостатък - не е осигурена константна сила на опъна при развиването на ролката. С такива неща съм имал борби преди години. Да не изпадам в подробности...
Ако си струва да се изработва тук, основен проблем е внос на заготовката-нишка, поне на този етап.
За спирално-призматичен пълнеж за сега с бай Танас сме двама.
Поздрави! :lab:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Фев 2013, 11:34 
Аватар

Местожителство: София
Здравейте,

Братята са склонни да направят отстъпка от 5-8% ( може би с малко още напън и до 10%) при количество от 20 литра. До този момент по пощата са изпращали до 2 кг. и ще струва 20$.Те смятат, че за нашите цели най- подходящ размер е 3х3 до 4х4 като цената е 45$ за литър, цената за материал била 10$ за литър. Както и да го смятам, все ми се струва малко скъпо, а и не съм много сигурен дали разликата между пълнежа с домакинска тел и спиралите е толкова голяма.
По горе имаше калкулатор за различните пълнежи при всички еднакви показатели резултата беше около 0,6 градуса 93.3 и 93,9.
Писах, че ще помислим за организация на наш транспорт, но ще видя имам някакви идеи, но....
:prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Фев 2013, 12:14 
Аватар

Привет Orel,
Благодаря за жеста от твоя страна! :2thumbs:
Само че съмишленици за сега няма. Прав си за цената и дали си струва за нашите ракиджийски съоражения. За моя случай с колоната ми дава 1, 1 и нещо %alc. в повече по сметките. Има и нещо друго. При този по-добър пълнеж може да се работи на по-големи мощности. Разликите в мощностите са големи при едно и също %alc на получавания продукт. Резултата е от по-ефективна работа на колоната и следва по-кратък процес на дестилацията, при еднакви други условия. Който иска максимум запазване на аромати и по-нисък %alc, да вади част от пълнежа и така... писано е много.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Фев 2013, 15:07 
Аватар

atz написа:
...Резултата е от по-ефективна работа...

И на мен това ми направи впечатление. Иностранните колеги един вид инвестирали в такъв пълнеж. По-късно се изплащал от икономии на енергия. Сигурно е така, щом най-големите ентусиасти даже на ръка си го навиват :? . Гледам, че имало и медни телове за ХВП. С тях пък лесно ставали катализатори /част от пълнежа меден/.

03.02. Стъклена колона. Чудя се дали не си заслужава. Наблюдаваш процеса с просто око и можеш да вземеш мерки преди задавяне, например.
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=MHS ... =endscreen

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Фев 2013, 19:12 
Аватар

Вижда ми се много едър оня пълнеж на горния клип бай Танасе. Като гледам на фона на шпилките, сигурно са М8, пълнежа е с Ф6,5mm до към Ф8mm някъде. Да има оптическа измама от стъклото?...
Не знам верно дали си заслужава да му се трепери на стъкло! Освен ако е с гарантирано качество - да става чудно. Но пък не може да се правят отвори в него - за термометър или за манометър.
Може би компромис със стъклена част от колоната ще е от полза. Примерно до 80 - 100mm стъкло само в горната част на пълнежа.
Братушките бяха писали някъде, че правилно конструирана колона може да бъде задавена само и единствено с крайно неграмотно управление.
Ха, хаа... Ще го показвам клипа от препратката на бай Танас на приятели, че колко пъти вече им обяснявам какво става вътре в колоната и как тръгва задавянето!...
И какъв звук издава... Долу на дисплея показва 800 сигурно W, а така да фучи?
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=MHS ... =endscreen
Последно на 32-та литра изкарах процеса на 2700W и резултат 4,8литра, а тези дни го премерих с новата придобивка 82-83%alc.

П.П. Може и да е 800С* на котлона?... :?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Фев 2013, 19:36 
Аватар

atz написа:
Може би компромис със стъклена част от колоната ще е от полза.

За това се замислих и аз, но още нямам твърдо становище...

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Фев 2013, 20:13 
Аватар

От боросиликатно стъкло са направени вакумните слънчеви колектори. http://www.bittel.bg/product/587/vakuum ... -1800.html
Тръбите май са идеални за вашия проект.Външното покритие може да се махне с киселина.
Пс. можели сайта за 'наблюдателното стъкло', какви пари струва?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Фев 2013, 20:23 
Аватар

M&B, и аз се бях загледал по сл. колектори :2thumbs: , ама да видим как ще се движи проекта. Не мога сега да намеря цени :wallbash: Помня че търсих "наблюдателно стъкло" или "наблюдателни стъкла" и излизаха много, и плоски и цилиндрични, ама точно от къде беше фотото :?
Добре де, ако една такава тръба е 1,80 м, от нея трябва да излязат поне 10 наблюдателни стъкла. Обикновеното стъкло може да се реже чрез нагряване с реотан и охлаждане. За боросиликатното не знам, ще трябва да се пита. Останалото - на струг.

Последна промяна бай Танас на 03 Фев 2013, 20:38, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Фев 2013, 20:32 
Аватар

Местожителство: Горна Джумая
бай Танас написа:
M&B, и аз се бях загледал по сл. колектори :2thumbs: , ама да видим как ще се движи проекта. Не мога сега да намеря цени :wallbash: Помня че търсих "наблюдателно стъкло" или "наблюдателни стъкла" и излизаха много, и плоски и цилиндрични, ама точно от къде беше фотото :?

http://italinox-bg.com/sect_fitting/index_03.html

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Фев 2013, 20:38 
Аватар

Намерих го, http://www.chrysmetal.com/items.php?catid=647
От такива стъкла мога да си спретна 'тарелкова колона' ,има фитинги и всичко необходимо.Остава само да ми влезе ''мухата'' и да се навия да го направя. :megagrin:
Пс brabra, да и този сайт, мерси много.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Фев 2013, 11:22 
Аватар

Брей... Какви ценни информации сте изсипали. Браво :2thumbs:
MONI BARONA написа:
От такива стъкла мога да си спретна 'тарелкова колона' ,има фитинги и всичко необходимо.

Защо тарелкова MONI BARONA ?
Може примерно две секции от по около 600mm с пълнеж и с две стъкленици. На местата на наблюдателните цилиндри лесно се прави конструкцията за разглобяване. За продукт по-близо до спирта работят двете секции. За продукт с повече запазен аромат и по-нисък %Alc. се работи с една секция. Усложнение има само в това, че трябва да се повтаря укрепването на пълнежа.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 295 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 20  Следваща

Часова зона: Европа/София