Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 08 Дек 2016, 09:57

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 295 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 20  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 02 Мар 2013, 12:32 
Аватар

Местожителство: ESPAÑA
Привет на Танго и Кеш!!!! :D
А сега вземете да се разсърдите,че като гледам АТЗ бързо ускорява също като Колайдера :D
Имаше наистина дълга вечер ама четахме една Гроздова не Мюлер :lol:
Спиралата на Мюлер съм я разглеждал преди 3год.
Трябва много добре да се изчисли конт.повърхност и Дефлегматора ако се прави нещо от сорта,както е писал АТЗ без автоматизация ще е много трудна за управление.
Стичащата се флегма по-спиралата е във пряка зависимост със темп.баланс на Спиралата,и без автоматизация ще трудна за потдържане във правилен режим.
Голямо предизвикателсто е наистина тази разработка ама аз нали знаеш в каква посока копам :) ..абе не ми е влязла мухата.
АТЗ не се сърди ами отвори една тема за Автоматизация на дестилационният процес,навремето ти казах ама не пожела тогава,ще е по-лесно за всички да следят хронологията на темата,има много неща де се пишат във тази посока.
Поздрави и със Здраве!!

П.П Според мен този Форум е мястото където споделяме познанията си и се учим един
от друг...включително и от грешките които правим понякога!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2013, 13:58 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Здравейте, тъй като в тази тема стана въпрос за качествени пълнежи, пускам съобщението тук. Полски търговец, който продава цели колони, както и части - нагреватели, клапани и т.н. Интерес представлява спирално-призматичния пълнеж, който има и меден вариант с каталитично действие.
http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=3583058

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2013, 16:14 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
бай Танас написа:
Здравейте, тъй като в тази тема стана въпрос за качествени пълнежи, пускам съобщението тук. Полски търговец, който продава цели колони, както и части - нагреватели, клапани и т.н. Интерес представлява спирално-призматичния пълнеж, който има и меден вариант с каталитично действие.
http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=3583058

Скъпо, една злота е 0.48лв а през евро достига и 0,50лв.Ще ти трябват поне две пакетчета по 89 злоти /85лв/+ доставката..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2013, 17:19 
Аватар

Местожителство: Божурище
Е, скъпо е. За по-евтино - BG производство. Но си иска количество за да се почне. При мен го бях смятал за 1,6 литра обем на колоната. А пакетчето колко литра е?
И това май е от този производител.
http://www.ebay.com/itm/DE170-AUTOMATIC ... 35c4cd726a
Поздрави! :lab:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2013, 20:53 
Аватар

За цената, да, и тук можем да си го навиваме, стига да има подходящ тел. Замислих се дали една секция с меден СПП не е подходяща за катализатор, да улавя уретана. (Ако се прави отделен катализатор със сигурност по-скъпо ще излезе). Нещо такова http://www.artisan-distiller.net/phpBB3 ... 5692e1df46

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Мар 2013, 20:21 
Аватар

Имам съмнения, че тази медна секция от горната картинка, ако се ползва за катализатор против уретана, мястото не и е там. :skeptisch:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Мар 2013, 20:27 

Местожителство: София
Извинявайте,ама тези карбамиди откъде ще се появят толкова?
Белтъците получени от вече умрелите отработени дрожди, получаващите се междинни продукти карбамати с най ярък представител амониев карбамат но да са в такова количество ,че да имат нужда от очистка ми се струва малко вероятно?
Дайте малко информация ако имате.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Мар 2013, 21:01 
Аватар

atz, за правилното място и аз не съм сигурен. TRANSFORMERS мисля че беше предвидил в горния край на колоната :? . Мюлер май споменаваха между колоната и кондензатора...
ilu6a, с химията не съм много наясно. Мисля, че много зависи от материала. Така или иначе, се използват катализатори. Мюлер го бяха кръстили aRocat и казват, че се използва "когато има нужда". Източник http://www.brennereianlagen.de/contents ... ktinfo.pdf
предпоследната стр.
P.S. Der aRocat ist zwischen Kolonne und Kühler eingebaut.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Мар 2013, 21:33 

Местожителство: София
абе май имаше нещо общо с мириса на дрожди в дестилата... :nixweiss:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Мар 2013, 21:54 
Аватар

...и серните съединения. Поляците от горния линк твърдят, че медните спиралки пречистват дестилата и от серни съединения, като по този начин се подобрява вкусът и аромата...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Мар 2013, 22:39 
Аватар

Подложих го мястото под съмниние защото там в колоната са тежките фракции и вода. TRANSFORMERS писа, че слагал медни цилиндри вътре в материала(казана) за да имал все пак някаква мед. Някъде бях дал чертеж на моя идея за СМ-а, да стои термоизолиран меден пълнеж като къса секция над дефлегматора, на пътя на парите към кондензора. Не се сещам къде го постнах но го има. При Мюлера системата е друга. Парите и обратната флегма са по различни пътища а катализатора предлагащ се като опция се монтира на пътя на парите. Но през него не минава флегмата, и не го амортизира или задръства.
Интересна е идеята за секция. Примерно да се монтира при необходимост. Кога да се монтира ако я има. А тогава къде и е най-доброто място за нашите условия с колони с пълнеж. И аз като бай Танас не съм наясно с биохимиите и т.н. Сигурен съм, че даденото място за медна секция не е удачно. :-?
Ясно е, че колкото повече мед по-добре. Но когато е малко, къде е за предпочитане да бъде...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Мар 2013, 09:40 
ССМ

Местожителство: Plovdiv
Просто целият пълнеж се прави от мед! За целта може да си вземете медна тръба с желан диаметър според колоната, или с диаметър на вашият пълнеж. Режете на ситно и просто я изсипвате в колоната, малките пръстенчета ще се наредят сами! Пускате веднъж на вода за да се измият и пропарят и да се донаредят и сте готови! А, първо обезмалсете тръбата или направо обезмаслете напълнената колона и това е! Имаше един руски клип на стъклена колона, който обсъждахте, ако се загледате, пълнежа е точно малки пръстенчета, най-вероятно рашингови, керамични или порцеланови!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Мар 2013, 22:15 
Аватар

Благодаря за ценния съвет alambik ! :respekt: Мисля да го приложа на по късен етап. Струва ми се това да е най-доброто за пълнеж на нашите колони за ароматни напитки. Режими на работа на колоната и т.н. За тръбата на първо четене Ф6х0,5 и дължина около 10mm. Проблемите с рязането(сеченето) ще регламентират дали ще стане с този диаметър и стена или минаване на нещо от следващи размери. Обезмасляването не е проблем... Матиране също и така...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Мар 2013, 14:23 
ССМ

Местожителство: Plovdiv
Има някаква теория, че пълнежа се пуска в пълна с вода колона и се наглася, но не вярвам. Друг вариант е медна мрежа навита на руло и пъхнато в колоната или медни парчотии нарязани на дребно, тънко нарязани ленти от ламарина навити на спирала с диаметър на колоната и т.н. що е медно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Мар 2013, 17:35 
Аватар

alambik, благодарности и от мен за ценните съвети :respekt: Ако цялата колона е запълнена с меден пълнеж, ме притесняват две неща:
1. Докато не се използва колоната пълнежът може да патиняса. Дали няма да се налага всеки път да се изсипва, промива, подсушава и консервира до следващия път? И в този смисъл, дали не е по-добре отделна секция, която да се използва като катализатор при нужда, примерно материал от костилкови плодове.
2. По височината на колоната се формират различни температурни зони. Медта има голяма топлопроводност. Дали няма да "скъси" колоната и теоретичните тарелки да станат по-малко? Или ако говорим за ракия, това няма да е проблем :?

Последна промяна бай Танас на 28 Мар 2013, 20:41, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 295 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 20  Следваща

Часова зона: Европа/София