Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 06 Дек 2016, 14:10

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 295 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 28 Яну 2013, 13:23 
Аватар

Местожителство: Божурище
За дебелината на стената на дефлегматора. 0,5 до 0,75mm ще е добре. За повече ще стане тежък, а стои най-отгоре, цялата конструкция обаче се крепи само долу в основата. Тръба от мед или неръждавейка. Дебелата стена и тя си има предимства че ще се акумулира повече топлина?...
За голяма повърхност на пълнежа е писано много. Ползвам неръждаеми домакински, телчета ли се казваха, не се сещам на момента - 800m2 на кубичен метър повърхност им дават като данни. Руснаците използват някакви стъклени призми, трябва да проверя за тях. Добре е и да е по-лек пълнежа.
Поздрави! :lab:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Яну 2013, 15:35 
Аватар

Местожителство: Пловдив
MONI BARONA написа:
...използвам стъклени...

Чудех се къде ги продават, в линка, който дадох има и стъклени, в т. ч боросиликатно стъкло, от 1 - 50 мм...
Призми не можах да видя в BG...
Руснаците пишат, че и това е добро http://lib.muctr.ru/scidbase/14-0027/index.htm

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Яну 2013, 16:02 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
бай Танас написа:
MONI BARONA написа:
...използвам стъклени...

Чудех се къде ги продават, в линка, който дадох има и стъклени, в т. ч боросиликатно стъкло, от 1 - 50 мм...
Призми не можах да видя в BG...
Руснаците пишат, че и това е добро http://lib.muctr.ru/scidbase/14-0027/index.htm

Стъклени топчета продават в магазините ''за един лев''.Цяла торбичка от 40 50 топчета струва 0.50ст, има различни размери.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Яну 2013, 17:09 
Аватар

Точно за такъв пънеж бях чел. http://lib.muctr.ru/scidbase/14-0027/index.htm
Спиралнопризматичен. Да.
Много бързо го намери бай Танасе. :thumbs1:
1500m2 повърхност на 1кубичен метър обем. Страхотно!... Двойно е на дрепта от неръждавейка. Следва да видим как стоят нещата в BG. Но най-напред :buch:
Поздрави!

29.01.2013
П.П. Нищо не откривам в BG. Даже като термин нищо не ми излиза. А хората са напред с материала, започнали са да го ползват в домашни условия. Дали не е пазарна ниша за BG, бай Танасе?...
Струва ми се че имаше и стъклени призми но може и да съм в грешка.

@MoniBarona, При тези стъклени топчета, които използваш, колко е повърхността на 1куб. метър? Добре е да се знае, просто за ориентир или сравнения.

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Яну 2013, 12:51 
Аватар

Дали не трябва да пишем тези постове в темата "колона" :?
Така е, много са дръпнали руснаците. Спирално-призматичния пълнеж е една от научните разработки на Российский химико-технологический университет имени Д.И. Менделеева. Засега го продават свободно, даже не са патентовали. /поправка - според по-нова информация има патент/ Четох също, че с този пълнеж са направили скок в колоните с пълнеж - използват го в колони до 300 мм и така тези колони в момента са едни гърди пред другите с тарелките. За домашни условия, като че ли по-добро няма. Предполагам, че чрез количеството пълнеж ще могат да се постигат и желаните резултати.
:idea: За нас има 2 варианта. Или да внесем, или да поръчаме тук. Вносители на неръждаеми телове има. Остава да се намери машина. Тези с CNC, които правят пружини, според мен трябва да стават. :prost:

Последна промяна бай Танас на 31 Яну 2013, 19:22, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Яну 2013, 14:29 
Аватар

По-добър пълнеж по-къса колона. При една и съща дължина с такъв пълнеж по-висок %alc. Даже повърхността я дават 1500 до 3500m2.
И за внос и за производство се искат количества. Ще звънна на мои приятели от Казанлък да проверят как стоят нещата в с. Крън - центъра за производство на пружини в BG. Може да се заформи някое гаражно производство?...Ама пак количество?... :skeptisch:
Туй, което пишем отдавна се измести за темата КОЛОНА . То аз съм виновен че ги подкарах нещата така. Админа ако реши, да ги премести постовете там.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Яну 2013, 15:33 
Аватар

Още малко свежа информация. Из руските форуми този пълнеж в момента е хит. Даже руснаците вече експериментират и с различни размери от 2х2х2 до 7х7х7 мм при диаметър на тела от 0,2 до 0,5 мм. Като че ли се е появило и "гаражно производство", ама тяхното гаражно сигурно е колкото нашия БВП :lol:

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Яну 2013, 16:24 
Аватар

Местожителство: София
Здравейте,
По въпроса с братята ето какво ми писаха за спиралите:

"Ние произвеждаме спирала призматичен елемент с размера на елемента от 2x2 mm до 4x4 mm. Материал - неръждаема стомана AISI 304 и AISI 321. След производството повърхността се обработва със царска вода (смес от азотна и солна киселина).
Цена в Русия:
2x2 - 110 USD (около 1,5 кг / литър)
3x3 - 55 USD (около 1 кг / литър)
3,5 x3, 5 и 4x4 - 45 USD (около 0.7 - 0.9 кг / литър)
Въпрос на доставка до България, и какво се случва с цената трябва да работят допълнително."

Струва ми се че тази цена ще откаже доста колеги.
:prost2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Яну 2013, 16:38 
Аватар

Според едни източници почистват повърхността от техн. смазки при производството, а според други използват царска вода за да ецват повърхността на спиралите. За цената - браво на Orel, тъкмо се чудех колко може да има в оная торба. Нищо, ще търсим и други оферти, има време. Сговорна дружина планина повдига. :2thumbs:
П.П. Хм, все ми се струва, че в оная торба е повече от 1 л. И няма всеки ден да се купува. Мисля, че при тел 0,2 - 0,3 мм дават 30 год. живот :) Китайците дали не са ги почнали :twisted:

Последна промяна бай Танас на 29 Яну 2013, 19:12, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Яну 2013, 17:02 
Аватар

Момчета, няма по чисто и неутрално нещо от стъклото,
дори и натрошени на едро стъкла е по добре от тези метални 'струшки'.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Яну 2013, 17:22 
Аватар

MONI BARONA, то и аз се бях насочил към стъкло, ама спецовете казаха, че вълната е много по-ефективна. Тези джаджи пък са по-ефективни от вълната и по-чисти от нея. Недей с"я с лека ръка да ми трошиш хатъра :gott: А да изчакаме малко, да видим какво ще роди колективния мозък :respekt:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Яну 2013, 00:24 
Аватар

Браво Orel, браво, :respekt: Много, много ценна информация.
:respekt: бай Танас, Сигурно е така за царската вода. Матиране, ецване на повърхността, изчистване до кристални решетки може би.
Не се отказвам. За сега не... Даже и до отрицателен резултат да се стигне, нали и той е някакъв резултат. За BG и нас имам предвид.
Разликите от пълнежа се виждат на познатия ни калкулатор http://homedistiller.org/calcs/hetp_calc
Има една особеност - не лови калкулатора спирално-призматичния пълнеж. Може да се задава до диаметър 1mm на металната вълна. Къде е 0,2mm...
@MoniBarona, ами ако се работи с различен пълнеж според това какво вариш и какво искаш да получиш?... Регулирането на страна да го оставим. Има ли го такова нещо на практика, защо да го няма. Като гледам на цена топчетата излизат колкото драпта от неръждавейка или около.
Поздрави на всички !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Яну 2013, 09:38 
Аватар

Това е лично мое мнение и не искам да го налагам на никой.
Според мен, всеки метал дори и златото отделя благородна патина/ръжда/
което се отразява на дестилата в една или друга посока.Само стъклото е неутрално,
лесно се почиства от налепи и други нежелани вторични продукти при дестилацията.
Също така и керамиката/порцелан/, имаше някъде сниман такъв пълнеж във форума
не ми се търси сега.
Поздрави че за наздравици е малко рано :megagrin: .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Яну 2013, 13:08 
Аватар

Orel написа:
Струва ми се че тази цена ще откаже доста колеги.

Здравей Orel! :) Въпросът, според мен, е дали въобще има мераклии. Нещо като анкета ли да направим... Ама аз най-малко имам думата. Нямам казан в момента, пълнеж съм тръгнал да търся - някой ще каже "цървули няма, гайда иска" :lol:
Прав си, че е малко солена цената. Като гледам, и на руснаците не им се дават пари и са теглили м...... на патента http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 8PDqm5eqHY
Пусти мерак какво ли не прави :prost2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Яну 2013, 15:22 
Аватар

Местожителство: София
Бай Танасе, ще пробвам да проведа преговори с братята, може да направят отстъпки за любители.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 295 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Следваща

Часова зона: Европа/София