Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 06 Дек 2016, 16:31

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2008, 12:51 
Администратор
Аватар

Местожителство: София
Американско изследване откри връзка между консумацията на енергийни напитки и рисковото поведение на младите студенти, съобщи Франс прес.

Общо 795 студенти - момчета и момичета, са участвали в изследването. 39% от тях, предимно момчета, заявили, че изпиват най-малко по една енергийна напитка - "Red Bull", "Monster" или "Rockstar", месечно.

Социоложката Катлийн Търнър от института за изследване върху пристрастяванията към университета на Бъфало е установила, че има връзка между честата консумация на енергийни напитки и рисковото поведение.

В сравнение с безалкохолните напитки енергийните съдържат 3-10 пъти повече кофеин, отбеляза тя.

Съставките им включват също таурин, аминокиселини, големи дози витамини, екстракти от растения и треви.

Оказало се, че за любителите на енергийни напитки вероятността да са пушили, да са злоупотребявали с медикаменти и да са участвали в сбиване през миналата година е три пъти по-голяма.

Освен това редовните консуматори на енергийни напитки имали проблеми с алкохола и пушели марихуана два пъти по-често, отколкото онези, които не пиели подобни напитки.

Коктейли, включващи енергийна напитка и алкохол, пиели две трети от любителите на енергийни напитки.

Широко разпространено, но погрешно е мнението, че кофеинът в енергийните напитки неутрализира ефекта от алкохола и че това позволява да се веселиш цяла нощ, без да се напиеш, заяви Търнър.

БТА

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Дек 2010, 10:37 
Аватар

SiteAdmin написа:
Американско изследване откри връзка между консумацията на енергийни напитки и рисковото поведение на младите студенти, съобщи Франс прес.

Общо 795 студенти - момчета и момичета, са участвали в изследването. 39% от тях, предимно момчета, заявили, че изпиват най-малко по една енергийна напитка - "Red Bull", "Monster" или "Rockstar", месечно.

Социоложката Катлийн Търнър от института за изследване върху пристрастяванията към университета на Бъфало е установила, че има връзка между честата консумация на енергийни напитки и рисковото поведение.

В сравнение с безалкохолните напитки енергийните съдържат 3-10 пъти повече кофеин, отбеляза тя.

Съставките им включват също таурин, аминокиселини, големи дози витамини, екстракти от растения и треви.

Оказало се, че за любителите на енергийни напитки вероятността да са пушили, да са злоупотребявали с медикаменти и да са участвали в сбиване през миналата година е три пъти по-голяма.

Освен това редовните консуматори на енергийни напитки имали проблеми с алкохола и пушели марихуана два пъти по-често, отколкото онези, които не пиели подобни напитки.

Коктейли, включващи енергийна напитка и алкохол, пиели две трети от любителите на енергийни напитки.

Широко разпространено, но погрешно е мнението, че кофеинът в енергийните напитки неутрализира ефекта от алкохола и че това позволява да се веселиш цяла нощ, без да се напиеш, заяви Търнър.

БТА

Пффффффф, тия боклуци имат вкус на "етър", пълна боза, разочарован съм :furz:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Дек 2010, 14:53 

ааа аз си пия много често и ме кефят...Преди много време по аптеките продаваха нещо с името енерджи,в малки шишенца-бяха за спортисти ....даваха ни ги преди състезания..та Ен. напитки много ми напомнят по вкус на тези препарати..може би заради таурина...?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Дек 2010, 18:27 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
Интересно..то агресията в американските младежи може да се търси и в прекомерната употреба на макдоналдси и други подобни,както и клеченето пред видеоигрите по цяла нощ..спорен е въпроса кое повече вреди,ако е в мярка ,няма проблем.Аз кафе не пия,но почти всеки ред бул.имаше една напитка соби,която беше много добра,а иначе монстера си оправдава името.ако човек никога не е опитвал,може да падне от стола!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Дек 2010, 19:44 

а пък аз предпочитам и пия това:
http://i01.i.aliimg.com/photo/v0/111097 ... _DRINK.jpg

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Дек 2010, 20:00 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
ilu6a написа:

Рита ли..щото монстера го прави много добре,а иначе го няма при нас...ех Соби,що те спряха??

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Дек 2010, 21:43 
Модератор

Когато пия повечко Shark или Red bull на следващия ден ме болят ставите на краката и ръцете, може би е заради съставките които има в тях. Но пия ли един Shark преди да седна да пия, много трудно се напивам независимо от реда и количеството на напитките... :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Дек 2010, 23:08 

Naskohondata1 написа:
ilu6a написа:

Рита ли..щото монстера го прави много добре,а иначе го няма при нас...ех Соби,що те спряха??

Абе не знам дали рита, ама аз след едно две такива се чуствам, че мога да оритам света... :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Дек 2010, 06:20 
Аватар

Местожителство: Varna
То нормално е хора всякакви едни ги избива на бой други на секс :lachtot:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Дек 2010, 12:25 

:lachtot: :lachtot: :lachtot:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Дек 2010, 14:57 
Аватар

petiomalchev написа:
То нормално е хора всякакви едни ги избива на бой други на секс :lachtot:

Абе, не знам..хубавата ракия, хубавата мастика ;) ..все за едно ми говорят..а енергийните напитки..те са за янките..аз да не се казвам Янка, де:) 8-)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часова зона: Европа/София