Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 07 Дек 2016, 18:18

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Дек 2009, 14:12 
Администратор
Аватар

Местожителство: София
Американски учени откриха, че кафето след алкохол не действа отрезвяващо, а засилва ефекта му, съобщи БТА, позовавайки се на в. "Дейли мейл" и в. "Дейли телеграф".

Комбинацията на алкохол и кафе създава потенциално смъртоносна смес и човек по-трудно си дава сметка, че е пиян.

Изследването, което е публикувано в сп. Behavioural Neuroscience, показва, че популярните енергийни напитки, които съдържат кофеин, повишават рисковете от напиване, а не ги намаляват. В лабораторни тестове върху "пияни" мишки кофеинът правел гризачите по-бодри, но не неутрализирал ефекта от алкохола. Той дори намалявал способността на животните да избягват опасностите при движение из лабиринт.

Изследването на учените от университета "Темпъл" във Филаделфия, ръководени от д-р Томас Гоулд, открило, че кафето маскира ефектите от пиянството и може да доведе до неуместни решения с катастрофални последици.

Учените планират да разширят изследването си върху хора.

БТА

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Дек 2009, 16:21 

Местожителство: Хасково
Това нещо българинът го знае , и именно затова пие кафето , за да се ободри и да не заспи. Разбира се ,за да поеми повече алкохол.
А американците не могат да преработват алкохол. От 3-4 безалкохолни бири стават "лайна " ,не са за гледане , парцали. На един му бях дал да сръбне на празник малко домашна 45 градуса. На първата глътка очите му изкочиха от орбита и аз се уплаших да не му стане нещо. Щеше да си глътне езика.Изясниха ми тогава , че можели да прекарат само бира и вино, и да не си правя експерименти с тях. Черният им дроб нямал тренинг.
Това дето го можем ние балканците в културата на пиенето и възможностите го няма никъде.
Наздраве, и американците не са критерии с които трябва са се съобразяват, особено пък участниците във Форума.
Администраторе ,
що не им предложим да направят изследванията си тук. :sauf:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Дек 2009, 17:57 
Аватар

Местожителство: някъде в Безхаберия
Бай Драган написа:
Това нещо българинът го знае , и именно затова пие кафето , за да се ободри и да не заспи. Разбира се ,за да поеми повече алкохол.
А американците не могат да преработват алкохол. От 3-4 безалкохолни бири стават "лайна " ,не са за гледане , парцали. На един му бях дал да сръбне на празник малко домашна 45 градуса. На първата глътка очите му изкочиха от орбита и аз се уплаших да не му стане нещо. Щеше да си глътне езика.Изясниха ми тогава , че можели да прекарат само бира и вино, и да не си правя експерименти с тях. Черният им дроб нямал тренинг.
Това дето го можем ние балканците в културата на пиенето и възможностите го няма никъде.
Наздраве, и американците не са критерии с които трябва са се съобразяват, особено пък участниците във Форума.
Администраторе ,
що не им предложим да направят изследванията си тук. :sauf:

Ще си скъсат дипломите!!! :datz: :wallbash: :lachtot: :lachtot: :lachtot: :cooler:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Дек 2009, 18:31 
Аватар

Няма по-отрезвяващ ефект от зелева чорба, гарнирана с лют червен пипер.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Дек 2009, 19:15 
Аватар

Местожителство: Горна Оряховица
Ако това което казва Бай Драган е истина то те на фанелките ни номера не могат да видя а камо ли дани стигнат. :megagrin: Тук у нас има такива шампиони че ум да ти зайде това "3Х100 СЪС САЛАТА" е дисциплина от леката атлетика а за маратонците нямам думи да ги опиша. :saufen: :sauf: :drunk:
Абе малко се пие в тая държава!!!
Наздраве на всички!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Дек 2009, 19:49 
Аватар

Местожителство: г. Русе
:shock: :shock: един американец ако реши може да изпие повече алкохол от един българин, ама после тоа американец ще е в болница :lachtot: колегата е прав. те нямат култура на пиене. те умешват всичко и пият на екс. имат някви страннни игрички кой да пие и кой не, вместо да си лафят сладко ... абе да са живи и здрави ама би било интересно наистина да се направи това наУчно изследване в българия и да заснемат физиономиите на докторчетата :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Дек 2010, 10:34 
Аватар

SiteAdmin написа:
Американски учени откриха, че кафето след алкохол не действа отрезвяващо, а засилва ефекта му, съобщи БТА, позовавайки се на в. "Дейли мейл" и в. "Дейли телеграф".

Комбинацията на алкохол и кафе създава потенциално смъртоносна смес и човек по-трудно си дава сметка, че е пиян.

Изследването, което е публикувано в сп. Behavioural Neuroscience, показва, че популярните енергийни напитки, които съдържат кофеин, повишават рисковете от напиване, а не ги намаляват. В лабораторни тестове върху "пияни" мишки кофеинът правел гризачите по-бодри, но не неутрализирал ефекта от алкохола. Той дори намалявал способността на животните да избягват опасностите при движение из лабиринт.

Изследването на учените от университета "Темпъл" във Филаделфия, ръководени от д-р Томас Гоулд, открило, че кафето маскира ефектите от пиянството и може да доведе до неуместни решения с катастрофални последици.

Учените планират да разширят изследването си върху хора.

БТА

Това направо ме "разби"! Ами тогава..защо бе джанъм съм още жив? :kaffee2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Яну 2011, 18:21 
Аватар

Местожителство: София
Аз винаги като се напоркам, после жуля кафета и на следващия ден, главата ми пада направо. :wallbash:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часова зона: Европа/София